دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

سرمربی پرسپولیس فصل قبل خریدهای خوبی نداشت

درخشان: با داشتن بهترین هافبک‌های دنیا هم کار گلزنی پیش نمی‌رود

درخشان: با داشتن بهترین هافبک‌های دنیا هم کار گلزنی پیش نمی‌رود

حمید درخشان که زمانی به عنوان سرمربی این تیم نیز فعالیت داشته درباره میانگین سنی بالای پرسپولیس نسبت به سایر تیم‌ها خصوصاً تیم‌های مدعی و تبعات برگزار نکردن اردوی خارجی و نخریدن مهاجم خارجی نظرات کارشناسی می‌دهد.

پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بازیکنان خوبی به خدمت گرفته؟
به لحاظ جذب بازیکن پرسپولیس بد نبوده و بازیکنان خوبی را به خدمت گرفته است اما نقطه مهم و حساس در این بین به جذب یکی دو مهاجم خارجی بازمی‌گردد که در این فاز فعلاً بازیکنی جذب نشده، از این رو تیم تکمیل نشده و هزاری هم که خوب بازی کنید اما خوب مهاجم نگیرید قادر نخواهید بود به هدف اصلی‌تان که گلزنی و پیروزی و کسب سه امتیاز است دست پیدا کنید.
درباره میانگین سنی پرسپولیس مدل جدید هم انتقاداتی به پرسپولیس مطرح می‌شود، در این رابطه چه صحبتی دارید؟
میانگین سنی پرسپولیس بالای 30 و حتی بالاتر از آن است. تیمی که میانگین سنی‌اش بالاست با تجربه‌تر می‌شود اما در کوران فصل ممکن است بازیکنان با مصدومیت مواجه شوند که این امر مقداری کار را سخت‌تر می‌کند.
تقابل چندین سرمربی خارجی جدید لیگ برتری و رویارویی‌شان با تفکرات یحیی گل‌محمدی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
مربیان ایرانی و خارجی لیگ همه قابل احترام هستند اما در این بین تیمی موفق است که با تفکرات سرمربی‌اش پیش رفته و آنها را به نحو احسن اجرا کند. هر مربی ایده خاص خودش را دارد و این برتری تفکر با داشتن بازی خوب و اجرای تفکرات توسط بازیکنان اجرا و عملیاتی خواهد شد.
درباره شانس قهرمانی پرسپولیس و سایر مدعیان چه صحبتی دارید؟
پرسپولیس برای قهرمانی بسته شده است اما برای قهرمانی باید شروع فصل و میان فصل و ادامه روندش را در بازی‌های پایان فصل مشاهده کرد، نکاتی که در کسب عنوان قهرمانی یک تیم بسیار مهم و تأثیر‌گذار است.
دست یحیی فصل قبل خالی بود، نقیصه‌ای که به نظر برای لیگ آتی تا حدود زیادی مرتفع شده.
زمانی دست یک مربی خالی می‌شود که خریدهای خوبی نداشته باشد. پرسپولیس هم فصل قبل کم بازیکن نگرفت اما مشکل اینجا بود که سرمربی پرسپولیس خریدهای خوبی نداشت که البته این نقص تا حدود زیادی برطرف شده است.
به نظر شما بازیکنانی روی نیمکت هستند که بازیکنان اصلی را به چالش بکشند؟
یک تیم بزرگ برای موفقیت حتماً نیاز به نیمکت قوی دارد و داشتن بازیکنان خوب جزو ضروریات تیم مدعی است اما ما هنوز مجموعه تیم را ندیده‌ایم و فقط از اسامی باخبریم، به همین دلیل نیاز است که مجموعه تیم و بازیکنان را ببینیم تا پس از آن به خوبی در خصوص مجموعه تیم و نیمکت صحبت کنیم.
اردوی خارجی تیم پرسپولیس
بر خلاف خیلی از تیم‌های دیگر لیگ برتری برگزار نشد، در این رابطه چه نقد فنی‌ای دارید؟
واقعاً از این موضوع تعجب می‌کنم که چرا اردوی خارجی برگزار نشد.
این اردو اگر در داخل کشورمان برگزار شود قادر نیست همان تأثیر اردوی خارجی را ایفا کند؟
اردوی خارجی چه به لحاظ روحی و روانی و چه به لحاظ فیزیکی و فنی می‌تواند ارزیابی و شرایط خوبی را برای یک تیم و کادر فنی‌اش محقق سازد. اردوی داخلی هم خوب است اما شاید به دلایلی از جمله امکانات و بعضی از فاکتورهای دیگر، اردوی خارجی آمادگی بهتری را پیش از فصل برای یک تیم به وجود می‌آورد.
در رابطه با خط حمله صحبت کردید، به نظرتان عبدی، پاکدل و تمیروف نمی‌توانند شرایط لازم را به لحاظ گلزنی به وجود آورند؟
اگر این سه مهاجم قادر بودند حتماً این مهم را در فصل پیش برای پرسپولیس به وجود می‌آوردند.
در رابطه با حضور بهترین خط میانی در پرسپولیس خصوصاً با حضور پاسورهایی مانند رفیعی، ترابی و صادقی که بهترین آمار به لحاظ پاس گل را در فصل گذشته داشتند، چه نظری دارید؟
داشتن چنین بازیکنانی برای هر تیمی نعمتی بزرگ است اما برای به ثمر رساندن زحمات یک تیم نیاز به خط حمله‌ای قوی و گلزن دارید و در واقع اگر شما بهترین هافبک‌های دنیا را هم داشته باشید کار گلزنی خوب پیش نخواهد رفت، به همین دلیل باید مهاجمان زهردار و گلزن در تیم مدعی قهرمانی‌تان داشته باشید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.