دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

کار سخت قلی‌زاده و حسین‌زاده برای رسیدن به ترکیب اصلی

شارلروا بهشت ایرانی‌ها نیست

شارلروا بهشت ایرانی‌ها نیست

امیرحسین حسین‌زاده بعد از یک فصل خیلی خوب با استقلال که توانست در پایان آن به تیم ملی هم دعوت شود به اولین پیشنهاد خارجی‌اش پاسخ مثبت داد و راهی اروپا شد. مشتری حسین‌زاده باشگاه آشنای شارلروا بود که به لطف مدیران ایرانی‌اش در سال‌های گذشته بازیکنان ایرانی زیادی را جذب کرده، با این حال مشخص نیست که این انتقال برای این مهاجم جوان یک گام رو به جلو باشد و او مسیر آسانی برای رسیدن به ترکیب تیم بلژیکی داشته باشد. سا پینتو بعد از آنالیز بازی‌های فصل گذشته اصرار زیادی داشت که حسین‌زاده در استقلال باقی بماند و روی این بازیکن جوان حساب زیادی باز کرده بود، ولی او ترجیح داد بختش را در فوتبال اروپا آزمایش کند، حتی اگر در تیم جدید ریسک نیمکت‌نشینی داشته باشد.

حسین‌زاده در راه کاوه یا دلفی؟
اگر کاوه رضایی و علی قلی‌زاده توانستند با پیراهن گورخرها در لیگ بلژیک بازی‌های خوبی به نمایش بگذارند، امید نورافکن و یونس دلفی سرنوشت متفاوتی داشتند و شارلروا بعد از نیمکت‌نشینی ترجیح داد آنها را به تیم‌های دیگر قرض بدهد.
باشگاه شارلروا به واسطه شناخت از فوتبال ایران در سال‌های گذشته تعدادی از بازیکنان مستعد لیگ برتر را استخدام کرده و این یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای باشگاه بلژیکی است. اگر این بازیکن بتواند خودش را به ترکیب تیم تحمیل کند، یک خرید موفق محسوب خواهد شد و اگر پشت خط بماند، باز هم باشگاه می‌تواند به لطف انتقال قرضی از او درآمدزایی کند.
سرنوشت حسین‌زاده در شارلروا هنوز مشخص نیست، ولی با توجه به ترافیک بالای شارلروا در فاز حمله بعید نیست که او هم به نیمکت پیچ شود و بعد از مدتی چاره‌ای جز انتقال قرضی نداشته باشد.
پدیده فصل قبل لیگ برتر جمعه شب از روی سکوها تماشاگر شکست یک بر صفر شارلروا مقابل یونیون سن‌ژیل در هفته دوم لیگ بلژیک بود. در این بازی علی قلی‌زاده که پنجمین فصل حضورش در شارلروا را تجربه می‌کند، روی نیمکت بود و در دقیقه 74 به زمین رفت. این اتفاق هشداری برای حسین‌زاده است که بداند در این فصل ممکن است دقایق بازی زیادی نداشته باشد.

محاسبات اشتباه قلی‌زاده
قلی‌زاده به نوشته رسانه‌های بلژیکی در شروع فصل از نانت فرانسه، بشیکتاش ترکیه و لخ پوزنان لهستان پیشنهاد داشت، ولی در آستانه جام جهانی ترجیح داد در شارلروا بماند تا به طور مرتب بازی کند و موقعیتش در تیم ملی را از دست ندهد. با این حال محاسبات قلی‌زاده درست از آب در نیامد و او فعلاً موقعیتش در ترکیب اصلی را از دست داده است.
ادوارد استیل، سرمربی 31 ساله شارلروا برای فصل جدید تیمش را با چیدمان 2-5-3 به زمین می‌فرستد و این تغییر برای قلی‌زاده که یک گوش کناری است، اتفاق خوبی نبوده. او بازی هفته اول شارلروا مقابل یوپن را هم از روی نیمکت شروع کرد و گلزنی‌اش بعد از ورود به زمین هم کمک نکرد که بتواند مقابل یونیون سن‌ژیل فیکس باشد.

رقابت دو ایرانی
استیل در حال بازسازی بخش تهاجمی شارلروا است و علاوه بر حسین‌زاده، نادر بن‌بوالی الجزایری هم خرید جدید دیگر این تیم است که مقابل یونیون سن‌ژیل حدود نیم ساعت بازی کرد. استیل درباره حسین‌زاده گفته که او «یک هافبک بین شماره 8 و شماره 10 است که می‌تواند توپ بگیرد و با نفوذهایش دفاع حریف را به هم بریزد» ولی در پست‌های هجومی ترافیک شدیدی وجود دارد و او با بازیکنان زیادی از جمله قلی‌زاده باید رقابت کند.
هافبک فصل قبل استقلال که مراحل اداری انتقالش نهایی شده بعد از این بازی به تمرینات اضافه می‌شود و تا شنبه هفته آینده و بازی مقابل اوستنده فرصت دارد خودش را به استیل نشان بدهد. او البته نیاز به کمی زمان دارد تا با فضای جدید آشنا شود. مطمئناً رقابت با بازیکنانی که در فوتبال اروپا بوده‌اند آسان نخواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.