یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

حسین‌زاده الگویی برای جوان‌های استقلال

سفر به اروپا با یک فصل درخشش

سفر به اروپا با یک فصل درخشش

امیرحسین حسین‌زاده، هافبک-مهاجم سابق استقلال تنها با یک فصل درخشش در ترکیب استقلال موفق به حضور در فوتبال اروپا شد تا یکی از سریع‌ترین انتقال‌ها را در تاریخ فوتبال ایران به ‌نام خود ثبت کند.
پیش از او نیز اللهیار صیاد‌منش انتقال سریعی به فوتبال اروپا داشت که البته حضور او در لیگ ترکیه و عقد قرارداد با باشگاه فنرباغچه بیشتر حاصل درخشش در تیم‌های پایه ایران بود نه استقلال، به این دلیل که اللهیار به‌دلیل مصدومیت نتوانست چندان در ترکیب استقلال بازی کند.
اما به هر حال او نیز خیلی زود در قاب چشمان مدیران باشگاه‌های اروپایی قرار گرفت تا فرصت عرض اندام در این عرصه را بیابد.
صیاد‌منش اکنون در فوتبال اروپا به یک ایرانی شناخته شده بدل گردیده و به‌دلیل حضور در تیم هال سیتی بیش از هر زمان دیگری مورد توجه است؛ وضعیتی که شاید بسرعت برای حسین‌زاده نیز به وجود بیاید.
حسین‌زاده هم به مانند اللهیار در سنی راهی فوتبال اروپا شده که می‌تواند امیدوار به درخشش و تجربه تیم‌های بزرگ‌تر باشد. فاکتوری که شاید اگر مهدی طارمی از آن سود می‌برد اکنون در یکی از تیم‌های مطرح فوتبال اروپا چند سال سابقه بازی از خود به ثبت گذاشته بود اما این مهاجم ملی‌پوش در سنی راهی فوتبال اروپا شد که شاید فرصت آنچنانی برای بازی در تیم‌های مطرح نداشته باشد.
حسین‌زاده اما از این فاکتور بهره‌مند است و به مانند هم‌تیمی سابق خود یعنی صیادمنش از اقبال بسیاری برای تبدیل شدن به یکی از لژیونرهای موفق فوتبال ایران و حتی آسیا برخوردار است.
او به تازگی اولین تمرینات خود را با تیم جدید آغاز کرده و اگر گرفتار زرق و برق زندگی خارج از ایران نشود و اهداف عالی ورزشی را مد نظر قرار دهد، بی‌شک به یکی از مردان موفق فوتبال ایران بدل خواهد شد.
حسین‌زاده از تکنیک لازم برای اوج‌گیری در فوتبال اروپا برخوردار است و اگر سیر صعودی او به مانند بازی در استقلال باشد که در عرض یک سال به سمت لیگ بلژیک پرواز کرد، می‌تواند در سال‌های پیش رو حضور در تیم‌های بزرگ‌تر را نیز تجربه کند.
البته برای فوتبال ایران این اولین تجربه ارسال بازیکن جوان به اروپا نیست. سال‌ها پیش وقتی مهدی مهدوی‌کیا از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌عنوان جوان اول فوتبال این قاره برگزیده شد، به بوندس‌لیگا رفت اما حضور مهدی در اروپا حاصل دو فصل بازی در پرسپولیس و بازی‌های متعدد در ترکیب تیم ملی بود.
حسین‌زاده اما با حداقل بازی در تیم ملی ایران توانست به سمت فوتبال اروپا پرتاب شود و با اینکه لیگ بلژیک قابل قیاس با لیگ آلمان نیست اما به هر شکل تیم شارلروا می‌تواند یک نردبان محکم برای بالا رفتن این بازیکن از پله‌های ترقی باشد تا حسین‌زاده را در سال‌های آتی در تیم‌های مطرح ببینیم.
شاید فقدان حسین‌زاده دردی جانکاه برای هواداران باشگاه استقلال باشد که دوست داشتند این بازیکن همچنان در ترکیب استقلال بدرخشد، اما سرعت انتقال امیرحسین می‌تواند برای دیگر بازیکنان استقلال بخصوص جوان‌ها یک الگو باشد تا آنها نیز قدر بازی در تیمی همچون استقلال را بدانند.
حسین‌زاده پیش از بازی در استقلال چندان در تیم سایپا به چشم نیامد اما به محض آنکه پیراهن استقلال را صاحب شد، درخشش را آغاز کرد و تبدیل به یکی از مردان کلیدی در ترکیب استقلال شد.
این حجم از انگیزه و ممارست، در حقیقت باید برای بازیکنان استقلال به یک الگو بدل شود تا هم به باشگاه نفع برسانند و هم اینکه دروازه‌های جدیدی را به روی خود باز کنند و همچون حسین‌زاده به فوتبال اروپا برسند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.