دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

تا مربیان خارجی با لیگ آشنا شوند آقا یحیی سبقت‌اش را گرفته

برزگر: این پرسپولیس شانس اول قهرمانی است

برزگر: این پرسپولیس شانس اول قهرمانی است

محمد برزگر دفاع چپ سابق پرسپولیس که حالا به‌عنوان مدیر تیم جوانان باشگاه فعالیت می‌کند پرسپولیس را با وجود بعضی مشکلات موجود باز هم شانس اول قهرمانی معرفی می‌کند. گپ کوتاهی با او زده‌ایم که می خوانید:

به نظرتان پرسپولیس خوب یارگیری کرده؟
به نظرم یارگیری خوبی داشته و بازیکنان مستعدی را به خدمت گرفته. با جذب یک یا دو مهاجم جدید ششدانگ جنس پرسپولیس جور می‌شود.
اما مشکل اینجاست که باشگاه فعلاً نتوانسته مهاجم خوبی را جذب کند!
باشگاه پیگیر است و ان‌شاءالله به زودی یک مهاجم خوب جذب می شود خوشبختانه بازیکنان سطح بالا و خوبی در باشگاه جمع شده‌اند و من خیلی امیدوارم با توانایی چنین بازیکنانی، کادر خوب پرسپولیس بتواند هر چه سریعتر تیم را به هماهنگی آرمانی برساند.
میانگین سنی کلی بازیکنان پرسپولیس هم بالاست. این مسأله برای سرخپوشان مشکل‌ساز نمی‌شود؟
من اعتقاد دارم تیم خوب و باتجربه‌ای داریم از سوی دیگر آقا یحیی تیم خوب و باتجربه‌ای را جمع کرده تیمی که حتماً با بدنسازی درست و تجربه بالا حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.
در رابطه با قرعه هفته‌های اول پرسپولیس و برگزاری دربی در هفته دوازدهم چه صحبتی دارید؟
برای چند هفته اول شرایط سختی را برای پرسپولیس پیش‌بینی می‌کنم و قرعه را دشوار می‌دانم اما برای پرسپولیسی که از نظرم مدعی اول قهرمانی است قرعه و مسائل دیگر تأثیری نخواهد داشت. قرعه دربی رفت هم به نظرم بسیار خوب است چون تا آن زمان تیم در اوج آمادگی و قدرت قرار خواهد داشت و با آمادگی کامل به مصاف رقیب سنتی خواهد رفت.
در خصوص شرایط دفاع چپ پرسپولیس پستی که خودتان سال‌ها در آن بازی کرده‌اید چه نظری دارید؟
پرسپولیس مدافعان خوبی را برای دفاع میانی، دفاع راست و دفاع چپ جذب کرده که این امر در فاز دفاعی شرایط خوبی را برای پرسپولیس به وجود می‌آورد. احمدی ملی‌پوش تیم امید هم که به پرسپولیس پیوسته بازیکن خوبی است که به نظرم اگر شرایط روانی بازی در تیم‌های بزرگ را در خودش حل کند با توجه به قدرت جوانی و فنی خوبی که دارد حتماً می‌تواند قدرت خوبی در دفاع چپ به وجود بیاورد.
نظر شما درباره دستیاران خارجی یحیی چیست؟
سرمربی تیم حتماً با تحقیق کافی دستیارانش را انتخاب کرده، دستیارانی که حتماً رزومه خوبی داشته‌اند اما به هر حال عملکرد آنها و تأثیرشان در طول فصل مشخص خواهد شد.
باز هم در تیم‌های پایه مشغول به کار شده‌اید؟
بله من امسال به‌عنوان مدیر تیم جوانان مشغول خدمت به باشگاه محبوبم هستم و معتقدم اگر مشکل خاصی پیش نیاید امسال برای اولین بار در چند سال اخیر شاهد قهرمانی چند تیم در رده‌های پایه پرسپولیس خواهیم بود.
به قهرمانی پرسپولیس چقدر امیدوارید؟
سال قبل با بدشانسی قهرمانی از دستمان رفت اما امسال حتماً پرسپولیس را مدعی اول و اصلی قهرمانی می‌دانم.
در خصوص رویارویی تفکرات یحیی با مربیان خارجی در لیگ بیست و دوم چه صحبتی دارید؟
آقا یحیی مربی خوب و توانمندی است و در سطح بالا سال‌ها مربیگری کرده است. فکر می‌کنم آشنایی بیشتر و کاملتر آقا یحیی نسبت به مربیان خارجی برگ برنده اصلی سرمربی پرسپولیس نسبت به مربیان خارجی است که تازه به ایران آمده‌اند به نحوی که تا آنها بیایند و به همه امور مسائل فوتبال ما عادت کرده و آشنا شوند آقا یحیی بواسطه شناخت کافی بیشتر راه موفقیت را طی خواهد کرد. از همین رو شرایط پرسپولیس را به لحاظ کادر فنی و نیمکت به نوعی بهتر و تأثیرگذارتر از سایر مدعیان می‌دانم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.