دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

مأموریت ویژه برای صالح حردانی

عبور از سایه وریا

عبور از سایه وریا

فصل بیست و دوم برای صالح حردانی فصل متفاوتی است. از طرفی حفظ جایگاهش در تیم ملی و از سویی برآورده کردن انتظارات هواداران استقلال در پستی که سال‌ها در اختیار وریا غفوری بود، برای او روزهای متفاوتی را رقم خواهد زد.
فصل پیش استقلال در جناح راست وریا غفوری را هم در اختیار داشت و بازی‌ها میان کاپیتان سابق آبی‌ها و حردانی تقسیم می‌شد. گاه صالح در ترکیب اصلی قرار می‌گرفت، گاه غفوری و در برخی بازی‌ها نیز فرهاد مجیدی توأمان از این دو بازیکن استفاده کرد.
برای حردانی نیز که در نیم فصل نقل و انتقالات لیگ بیست و یکم به استقلال ملحق شده بود، این سیاستگذاری ایده‌آل بود و او می‌توانست با آرامش بیشتری در ترکیب استقلال به میدان برود، فشار آنچنانی را روی دوش خود احساس نکند و آرام، آرام با فضای بازی در استقلال خو بگیرد.
در فصل بیست و دوم اما ماجرا متفاوت پیش خواهد رفت و حردانی تک و تنها باید در جناح راست ایفای نقش کند؛ پستی که دیگر وریا غفوری در آن حضور ندارد و او یکه و تنها باید انتظارات فنی را برآورده سازد.
شاید اگر وریا همچنان در استقلال به بازی ادامه می‌داد فشار کمتری روی شانه‌های صالح قرار می‌گرفت اما خروج ناگهانی وریا از ترکیب استقلال لیگ بیست و یکم حال و هوای متفاوتی را برای حردانی رقم خواهد زد.
استقلال در جناح چپ دو گزینه تخصصی در اختیار دارد. یکی سلمانی و دیگری جلالی. در جناح راست اما چنین نیست. گرچه از یامگا به عنوان مهره‌ای یاد می‌شود که قابلیت بازی در پست دفاع یا هافبک راست را دارد اما ساپینتو ترجیح می‌دهد از این بازیکن در خط حمله بهره بگیرد و او را در دسته مهاجمان تیمش قرار دهد تا آرایش هجومی استقلال شکل بهتری به خود بگیرد.
بنابر این صالح هرگز نمی‌تواند روی تداوم حضور یامگا به عنوان یک بازیکن کمکی برای جناح راست استفاده کند و باید طوری خود را به آمادگی برساند که برای یک فصل کاری پرمشغله و دشوار آماده باشد.
در اردوی ترکیه صالح یکی از آماده‌ترین بازیکنان بود و ساپینتو نیز از عملکرد این بازیکن ابراز رضایت کرد. شاید حردانی نیز دشواری فصل بیست و دوم را به خوبی درک کرده که به دنبال آمادگی بدنی بیشتر است تا انتظارات را در پست تخصصی برآورده سازد.
او خوب می‌داند که اگر نتواند در این پست مطابق با خواست کارشناسان و هواداران پیش برود بلافاصله با بی‌رحمانه‌ترین انتقادها مواجه خواهد شد و خیلی‌ها مدعی می‌شوند که چون رقیبی همچون وریا از استقلال رفته، حردانی افت کرده و همه اثرگذاری این بازیکن به دلیل داشتن یک رقیب سرسخت به نام وریا بوده است.
حردانی از چنین استدلال‌هایی کاملاً آگاه است و بنای خود را روی افزایش تمرینات و آمادگی صددرصدی گذاشته تا از زیر سایه وریا غفوری خارج شده و بدل به بازیکنی ایده‌آل و استراتژیک برای باشگاه استقلال شود.
تردیدی نیست اگر صالح روی مدار درخشش حرکت کند و یگانه بازیکن استقلال در جناح تخصصی باشد، حضورش در ترکیب اصلی تیم ملی نیز دور از ذهن نخواهد بود و او حتی می‌تواند در فصلی آرمانی دروازه‌های فوتبال اروپا را نیز به روی خود باز کند.
حردانی اگر در استقلال عنان کار را در جناح راست در دست بگیرد به سرعت تبدیل به یکی از گزینه‌های جدی برای بازی در پست تخصصی در ترکیب تیم ملی خواهد شد.
با توجه به اینکه تیم ملی نیز با سیستم چهار دفاع به میدان می‌رود و قرار است از دو بک تخصصی در جناحین استفاده کند، حردانی نیز اقبال قابل توجهی برای حضور در ترکیب اصلی خواهد داشت.
چه بسا رفتن وریا و سایه سنگین او روی حردانی در نهایت موجب خیر و برکات برای مدافع ریز نقش استقلال شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.