دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

بیرانوند برای خودش انگیزه ایجاد کند

محسن سیدی: وضعیت لیگ نگران‌کننده است

محسن سیدی: وضعیت لیگ نگران‌کننده است

محسن سیدی یکی از پیشکسوتان فوتبال ایران بر این باور است که بودجه برای خرید بازیکنان به طور یکسان بین باشگاه‌ها تقسیم نشده است. با او دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید:

باتوجه به نقل و انتقالات انجام شده، شانس‌های قهرمانی لیگ برتر کدام تیم‌ها هستند؟
متأسفانه در فوتبال ما منابع چه از لحاظ بودجه، ساختار و منابع انسانی درست تقسیم نمی‌شود. تیم‌هایی مانند سپاهان و گل‌گهر سیرجان با بودجه‌های مطلوب به نقل و انتقالات می‌آیند و مهره‌های مدنظرشان را جذب می‌کنند، اما تیم‌هایی مثل نفت مسجدسلیمان، صنعت نفت، نساجی و غیره منابع مالی مناسبی ندارند.  موضوعی که برای پویا ماندن لیگ نگران‌کننده است و تنها چند تیم در کورس رقابت برای کسب عنوان قهرمانی هستند. فکر می‌کنم منابع باید به طور یکسان تقسیم شود تا تیم‌های دیگر هم مقابل مدعیان بازی‌های خوبی ارائه دهند و از پیش بازنده نباشند. البته برای فصل جدید، فولاد خوزستان با جواد نکونام مهره‌های خوبی جذب کرده است اما تراکتور مثل چهار، پنج فصل گذشته مدعی نیست زیرا عملکرد جالبی در نقل و انتقالات نداشت. فکر می‌کنم استقلال، پرسپولیس، سپاهان، فولاد و شاید گل‌گهر شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشند.
علیرضا بیرانوند به پرسپولیس بازگشت. فکر می‌کنید این بازگشت چقدر برای حضور او در جام جهانی قطر کمک‌کننده باشد؟
این موضوع الان با زمانی که علیرضا از نفت تهران به پرسپولیس آمد متفاوت است. آن زمان هدف‌های زیادی برای آینده فوتبالی خود داشت که امروز به بخش بزرگی از آن رسیده است. الان باید دید بیرانوند با چه هدفی به پرسپولیس بازگشته. موضوعی که به سبک زندگی، تغذیه و رقابت با احمد گوهری باز می‌گردد. بنابراین عملکرد احمد گوهری در تمرینات باید به گونه‌ای باشد که زنگ خطر را برای بیرانوند به صدا در بیاورد. علیرضا باید این سؤال را پاسخ دهد. بیرانوند برای موفقیت باید آنچه تا امروز به‌دست آورده را کنار بگذارد و برای خودش انگیزه و اهداف جدید ایجاد کند تا در جام جهانی قطر عملکرد مطلوبی داشته باشد.
شرایط تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید، آیا با ابقای دراگان اسکوچیچ موافق بودید؟
کی‌روش، آنچلوتی و مورینیو که امروز به این سطح رسیده‌اند از کجا آغاز کردند؟ این مربیان هم از سطح‌های پایین آغاز کردند تا امروز به اینجا رسیده‌اند. همه ما در زندگی از صفر آغاز می‌کنیم و به صد می‌رسیم. اسکوچیچ هم انگیزه و هدف‌هایی دارد. او با درس خواندن و دوری از کشورش برای کارکردن به کشورهای دیگر رفت. کما اینکه در فوتبال ایران هم موفق بوده است. الان چه دلیلی دارد این مسائل را عنوان کنیم؟ ما زمانی می‌توانیم از او توقع داشته باشیم که امکانات مناسب و بازی‌های تدارکاتی خوبی فراهم کنیم. مثلا با برزیل یا فرانسه بازی تدارکاتی داشته باشیم. اگر تیم با نتیجه سنگین شکست خورد آن زمان با دلیل به اسکو بگوییم ما نگران آینده تیم هستیم و او را برکنار کنیم. مدیران فدراسیون مربی مثل کارلوس کی‌روش را می‌خواهند که با دعوا کارش را جلو ببرد نه اسکوچیچ که با متانت رفتار می‌کند.
دودستگی به وجود آمده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
به‌عنوان یک فوتبالی از دراگان تقاضا دارم هرکس در بحث فنی دخالت می‌کند را کنار بگذارد. زمانی که به دراگان امکانات بدهیم باید توقع نتیجه مطلوب داشته باشیم. هفته آینده با تیم ملی فرانسه بازی تدارکاتی برگزار کنید آن زمان اگر تیم نتیجه مطلوبی کسب نکرد او را برکنار کنید. البته در فدراسیون همه موارد از برگزاری بازی تدارکاتی تا اردو اشتباه انجام می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.