دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

زمان ما علی آقا بازیکنان خوب را از جوانان می‌آورد و بازی می‌داد

فرامرز میرزایی: با خرید مهاجم خارجی تعادل برقرار می‌شود

فرامرز میرزایی: با خرید مهاجم خارجی تعادل برقرار می‌شود

فرامرز میرزایی مهاجم تند و تیز پرسپولیس در سال 70 قهرمانی در مسابقات جام در جام آسیا را تجربه کرد. بازیکنی که حالا بر مسند ریاست هیأت فوتبال پاکدشت تکیه زده است. سال‌ها بود که از مهاجم سال‌های دور پرسپولیس خبر نداشتیم به همین دلیل با او گپ و گفتی در رابطه با دوران حضورش در پرسپولیس و شرایط فعلی این تیم داشتیم.

پس از مدت‌ها دوری از پرسپولیس شما را پیدا کردیم.
بله بعد از جدایی از پرسپولیس در چند تیم بزرگ دیگر بازی کردم و به تحصیلاتم هم تا رده کارشناسی ارشد ادامه دادم و در حال حاضر هم رئیس هیأت فوتبال پاکدشت هستم. دوره مربیگری هم داشتم و یک دوره کلاس مربیگری در کشور برزیل را هم با موفقیت سپری کردم.
شما به همراه چند بازیکن شاخص پرسپولیس از رده پایه‌های پرسپولیس به تیم بزرگسالان معرفی شدید موضوعی که الان اصلاً شاهدش نیستیم؟!
بله من از سال 63 در تیم جوانان پرسپولیس بازی می‌کردم و به همراه بازیکنانی مانند جمشید شاه‌محمدی و سعید عزیزیان و حسین عبدی و چند بازیکن دیگر از تیم جوانان پرسپولیس مطرح شدیم و با نظر علی آقا در تیم بزرگسالان پرسپولیس هم بازی کردیم که برایم خاطرات خوبی در برداشت.
چند سال هم به‌عنوان مربی در باشگاه پرسپولیس فعالیت داشتید.
بله از سال 92 تا 96 در رده‌های پایه مربیگری کرده‌ام. تیم‌مان هم تیم بدی نبود اما کلاً در آن مقطع به تیم‌های پایه پرسپولیس به آن شکل مطلوب اهمیت نمی‌دادند.
اما زمانی که خودتان در پایه‌ها بازی می‌کردید از آنجا به تیم بزرگسالان معرفی شدید؟
واقعاً آن زمان مربیان خیلی از بازیکنان مستعد تیم‌های پایه‌شان استفاده می‌کردند. مثلاً زمانی که خودم در تیم جوانان پرسپولیس بودم چند بار قبل از بازی بزرگسالان پرسپولیس مقابل تیم‌های دیگر بازی کردیم و بازی در حضور تماشاگران زیاد موجب شد تا به جو و شرایط سنگین بازی در پرسپولیس و بازی در حضور تماشاگر زیاد عادت کنیم و به لحاظ روانی آماده بازی در تیم بزرگ شویم. خوشبختانه علی آقا هم از بازیکنان مستعد تیم جوانان پرسپولیس مانند حسین عبدی، شاه‌محمدی، عزیزیان و خودم در تیم بزرگسالان هم استفاده می‌کرد، کاری که الان ما نمی‌بینیم در پرسپولیس اجرا شود یا اگر باشد هم به شکل بسبار کم و محدود در پرسپولیس انجام می‌شود.
جریان مصدوم شدن عزیزیان با شما که او را مدت‌ها دور از فوتبال نگه داشت چه بود؟
در تمرین پرسپولیس به دو تیم تقسیم شدیم. مربی ما علی آقا بود و مربی تیم دیگر حاجی مایلی. دو تیم هم با یکدیگر شدیداً کری داشتیم. محمدحسن انصاری فرد روی اشتباه سعید گل اول تیم ما را زد بعد از آن یک فرصت دیگر نصیب من شد و سعید با تکل آمد توپ را از من بگیرد که ساق پایش به کشکک زانوی من خورد و روی زمین افتاد. مصدومیتی که او را مدت نسبتاً طولانی دور از میادین نگه داشت. البته من در آن صحنه زودتر به توپ رسیدم و گل دوم تیمم را زدم و مصدوم هم نشدم و آسیب جزئی دیدم.
در حال حاضر پرسپولیس نتوانسته مهاجم خارجی بگیرد. در آستانه فصل جدید چه راهکاری برای حل این مشکل بزرگ پیشنهاد می‌کنید؟
یک تیم برای اینکه متعادل باشد باید از دروازه‌بان تا مهاجم بازیکنان خوبی داشته و به نوعی باید در آن تیم تعادل برقرار شده باشد و در غیر این صورت برای قهرمانی تیم خلل به وجود می‌آید. برای جذب مهاجم هم باید باشگاه پرسپولیس هزینه کند و از چیزی نترسد تا پرسپولیس در منطقه حساس مهاجم از گلزنی آسیب نبیند. اگر هم از برزیل نشد بازیکنانی از اروپا یا آفریقا در صورت داشتن رزومه قوی می‌توانند گزینه خوبی برای پرسپولیس باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.