سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱

تهدید، رأی AFC را تغییر نداد

نه خبری از توطئه بود و نه لابی‌های عجیب

نه خبری از توطئه بود و نه لابی‌های عجیب

کنفدراسیون فوتبال آسیا حاضر نشد با الهلال، به عنوان مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها مماشات کند یا با درخواست این تیم برای تعویق بازی‌اش موافقت کند.

 

تنش‌های برگزاری مسابقات در دوران شیوع ویروس کرونا، این روزها در لیگ قهرمانان آسیا به بیشترین حد خود رسیده است.

آنچه در روزهای گذشته و پیش از بازی دیروز(یکشنبه) الهلال مقابل شهر خودرو رخ داد، یکی از نکات قابل توجه برای مدیران و تیم‌های ایرانی است.

علی‌رغم همه حرف و حدیث‌هایی که درباره لابی تیم‌های عربستانی با مسوولان  AFC به گوش می‌رسد اما کنفدراسیون فوتبال آسیا حاضر نشد با الهلال، به عنوان مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها مماشات کند یا با درخواست این تیم برای تعویق بازی‌اش موافقت کند. حال آنکه اگر مشابه این اتفاق برای یک تیم ایرانی در بازی با تیم عربستانی رخ داده بود، همه عوامل فوتبال ایران به دنبال توطئه‌های پشت پرده می‌گشتند.

بعد از مثبت شدن تست کرونای این 15 بازیکن، باشگاه الهلال پیشنهاد تعویق زمان مسابقه خود مقابل شهرخودرو را به AFC  ارائه داد. در پاسخ اما کنفدراسیون فوتبال آسیا به باشگاه الهلال هشدار داد که بازی نکردن این تیم برابر شهرخودرو به منزله انصراف این تیم از لیگ قهرمانان خواهد بود.

بعد از این پاسخ AFC  باشگاه الهلال وضعیتی بسیار عجیب برای حضور در بازی مقابل شهر خودرو، وضعیت بسیار عجیبی را تجربه کرد. تا جایی که حتی الشهلوب کاپیتان سابق این تیم هم که پیش از این از فوتبال خداحافظی کرده بود، دوباره به تیم الهلال برگشت تا مشکل این تیم برای ادامه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را برطرف کند.

از طرف دیگر رسانه‌های عربستانی، علیه AFC  جوی را راه انداخته بودند و در حمایت از نمایندگان خود در این دوره از رقابت‌ها نوشته بودند که اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست باشگاه الهلال مبنی بر تعویق زمان این مسابقه موافقت نکند و باعث کناره‌گیری الهلال از این دوره از رقابت‌ها شود، نمایندگان عربستان از لیگ قهرمانان آسیا انصراف خواهند داد. در بیانیه تهدیدآمیز عدالعزیز الهدلق، خبرنگار عربستانی و سردبیر نشریه الجزیره آمده بود: « اگر AFC بخواهد به سرکشی خود ادامه دهد و به خواست قانونی الهلال به تعویق بازی با شهرخودرو دست رد نشان دهد و الهلال را مجبور به کناره گیری از رقابت ها کند به نظرم باید دیگر نمایندگان دیگر عربستان(التعاون، النصر و الاهلی) در کمترین اقدام علیه این ناعدالتی از این رقابت ها کناره گیری کنند تا کنفدراسیون فوتبال آسیا بداند بدون نمایندگان سعودی این رقابت ها هیچ ارزشی ندارد.»

در نهایت اما علی‌رغم همه این تهدیدها، AFC با لغو بازی الهلال مخالفت و اعلام کرد: «دیدار شهرخودرو ایران و الهلال عربستان طبق زمان‌بندی انجام شده برگزار خواهد شد. پس از بررسی وضعیت درمانی اعضای تیم فوتبال الهلال و افراد مبتلا شده به ویروس کرونا، گورچاران سینگ، رییس دپارتمان پزشکی این کنفدراسیون تاکید کرد هیچ دلیلی برای لغو این دیدار وجود ندارد و این بازی طبق برنامه برگزار خواهد شد.»

باشگاه الهلال عربستان در نهایت موفق شد تنها با 14 بازیکن مقابل شهرخودرو حاضر شود و نکته جالب درباره این تیم اینکه از 3 بازیکنی که الهلال در این بازی روی نیمکت دارد، 2 بازیکن دروازه‌بان هستند و عملاً امکان استفاده از هر سه تعویض خود را ندارد.

تصمیم قاطع AFC  درباره الهلال البته که واکنش‌های اعتراض آمیزی از سوی بازیکنان شاخص و قدیمی این تیم را علیه کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی داشت اما در هیچ یک از این اعتراض‌ها خبری از اتهام توطئه به تیم دیگری نبود.

الهلال همان تیم عربستانی بود که ما و مسوولان فوتبال ایران، بارها اتهام توطئه و لابی با AFC را علیه‌ش مطرح کرده‌ایم تا مقابل هر مشکلی به این بهانه‌ها چنگ بزنیم.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.