سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱

هماهنگی بالای شجاع و کنعانی‌زادگان

جایگاه امن 3 و 6

جایگاه امن 3 و 6

الاهلی قطر دست به کار عاقلانه‌ای زد و شجاع خلیل‌زاده را جذب کرد تا از وجود او در مرکز خط دفاع و کنار حسین کنعانی‌زادگان استفاده کند. کنعانی‌زادگان فصل قبل یکی از ارکان اصلی خط دفاع الاهلی بود و حتی در چند دیدار هم برای این تیم گل زد. با این حال مدافعان کناری او چندان آماده و باتجربه نبودند و همین مسأله سبب شد تا آمار خط دفاع الاهلی آنچنان که باید موفقیت‌آمیز نباشد.
شجاع خلیل‌زاده اما پس از دو فصل حضور در الریان، در پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی به الاهلی پیوست تا در فصل جدید مسابقات لیگ ستارگان قطر، به همراه حسین کنعانی‌زادگان زوج خط دفاعی این تیم را تشکیل بدهند. خلیل‌زاده در الریان همیشه یک بازیکن ثابت بود اما گاهی در پست دفاع راست بازی می‌کرد و همین موضوع باعث شد تا در مذاکره‌ای مهم با مسئولان الاهلی به توافق برسد و برای فصل جدید پیراهن این تیم را بپوشد.
الاهلی اردوی آماده‌سازی پیش فصل خود را در اتریش برپا کرده بود و در جریان آن نیبویشا یووویچ، سرمربی این تیم، تکلیف سهمیه‌های خارجی این تیم برای فصل جدید را مشخص کرد تا شایعات پیرامون جدایی کنعانی‌زادگان نیز پایان یابد؛ به این ترتیب نیکولا ووکویچ مونته‌نگرویی، صوفیان هانی الجزایری و یازان نعیمات اردنی به همراه شجاع خلیل‌زاده و حسین کنعانی‌زادگان، پنج سهمیه خارجی الاهلی خواهند بود.
نکته جالب توجه اینکه این دو مدافع ایرانی که پیش از این در ترکیب پرسپولیس درخشش قابل توجهی با پیراهن‌های شماره ۳ و ۶ در کنار یکدیگر داشتند و با این تیم به فینال آسیا صعود کردند، در الاهلی نیز با همان شماره‌ها به میدان خواهند رفت. این دو بازیکن از ارکان اصلی موفقیت تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی 2022 بودند. شجاع از نخستین روز حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی به ترکیب اضافه شد و هرگز جای خود را به مدافعی دیگر نداد. او که سال‌ها به‌دلیل بروز برخی اختلاف‌ها از ترکیب تیم ملی دور ماند و به اردو دعوت نشد، حالا انگیزه‌ای فراوان دارد تا بتواند در جام جهانی بازی کند و این افتخار در کارنامه‌اش ثبت شود.
از طرفی در شرایطی که زمان کمی تا آغاز رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است، حضور خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان در یک تیم قطری می‌تواند به هماهنگی بیشتر این دو بازیکن برای قرار گرفتن در ترکیب تیم ملی نیز کمک کند. این دو جدا از بازی در الاهلی، سال‌ها در پرسپولیس هم کنار یکدیگر به میدان رفتند و درک متقابلی از توانایی‌های هم دارند. به طوری که برخی می‌گویند این دو با چشم بسته هم می‌دانند آن یکی در کدام منطقه از خط دفاعی حضور دارد و چه زمانی باید یکدیگر را پوشش بدهند و چه زمانی روی خط آفساید قرار بگیرند.
با تداوم حضور اسکوچیچ و مربیگری احتمالی او در جام جهانی، خیال شجاع خلیل‌زاده و حسین کنعانی‌زادگان هم برای بازی در خط دفاع تیم ملی آسوده شده است. البته با توجه به زمان اندکی که تا شروع جام جهانی وجود دارد، شاید مربی جدید هم دست به چیدمان خط دفاع نمی‌زد اما حضور اسکوچیچ که همه جوره این دو مدافع را قبول دارد، می‌تواند انگیزه بیشتری به آنها بدهد و شماره‌های 3 و 6 تیم ملی هم سنگ تمام بگذارند تا از دروازه ایران در جام جهانی 2022 محافظت کنند. ضمن اینکه حضور آنها در لیگ ستارگان، با توجه به برگزاری جام جهانی در قطر می‌تواند به سود تیم ملی باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.