سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

یحیی مربی خوبی است، بعضی‌ها چوب لای چرخش نگذارند

فرشباف: جذب نکردن علیپور اشتباه بزرگی بود

فرشباف: جذب نکردن علیپور اشتباه بزرگی بود

ناصر فرشباف یکی از مدافعان راستی بود که سابقه بازی در پست هافبک راست پرسپولیس را هم داشت. او سال‌ها در تراکتور و سپاهان بازی کرد و حتی عنوان قهرمانی لیگ را نیز با سپاهان کسب کرد. بازیکنی که بعد از انتقال مهدوی‌کیا از تراکتور به پرسپولیس آمد اما درخشش تیم‌های دیگر را در پرسپولیس نداشت. با این مدافع تبریزی گپ و گفتی داشتیم.
پرسپولیس پنج سال قهرمان شد اما فصل قبل نتوانست قهرمان شود. شانس این تیم را برای قهرمانی در لیگ بیست و دوم چگونه ارزیابی می‌کنید؟
پرسپولیس پنج سال قهرمانی را به دست آورد و قدرتمند ظاهر شد اما فصل قبل شاید به‌دلیل جدایی بعضی از ستاره‌هایش نتوانست موفقیت‌های پنج دوره‌ای که قهرمان شد را تکرار کند با وجود این پرسپولیس خوب بازیکن گرفته و به همراه چند تیم دیگر از جمله سپاهان، تراکتور، استقلال و فولاد باز هم جزو مدعیان قهرمانی است.
به‌عنوان بازیکنی که سال‌ها در پست دفاع و هافبک راست بازی کردید شرایط این جناح پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
دانیال اسماعیلی‌فر بازیکن خیلی خوبی است و به نظرم جزو بهترین خریدهای پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بوده است. دانیال چه در خط دفاعی و چه در زمان حمله توانایی خیلی خوبی دارد و از تکنیک و سرعت خوبی بهره می‌برد و قادر است با سانترهایش از جناح راست بخوبی خط حمله و عناصر تهاجمی تیمش را در موقعیت خیلی خوبی قرار دهد.
به عقیده بعضی‌ها پرسپولیس بهترین بازیکنان را جمع کرده و به لحاظ اسمی همه ستاره‌ها را جذب کرده. با وجود این شانس قهرمانی پرسپولیس را بیشتر از سایر مدعیان نمی‌دانید؟
قهرمانی فقط شامل بازیکن خوب گرفتن و ستاره گرفتن نیست؛ تیم باید به معنای واقعی تیم باشد و کار گروهی و تیمی‌اش بهتر از سایر تیم‌ها باشد. پرسپولیس هم بهترین بازیکنان را جذب کرده اما باید دید این بازیکنان چگونه و چه مقدار کنار هم هماهنگ می‌شوند و می‌توانند مشکلات یکدیگر را پوشش دهند و به معنای واقعی تیم محور حرکت کنند.
کمبود پرسپولیس را در چه پستی می‌دانید؟
ظاهراً که پرسپولیس با جذب بازیکن از خط دروازه تا خط هافبک مشکلی ندارد هر چند که برای با اطمینان کامل حرف زدن در این خصوص هم باید بعد از چند بازی که پرسپولیس انجام می‌دهد اظهار نظر قاطعی داشت اما در هر حال پرسپولیس در خط حمله بضاعت کافی برای برندگی و گلزنی را ندارد و به نظرم باشگاه و سرمربی پرسپولیس اشتباه کردند که علیپور را جذب نکردند چون اگر این مهاجم خوب به پرسپولیس بازمی‌گشت به واسطه عملکرد خوب قبلی و آشنایی‌اش حتماً می‌توانست در پرسپولیس هم موفق عمل کرده و مشکل گلزنی پرسپولیس را حل کند.
فکر می‌کنید‌ پورعلی‌گنجی می‌تواند در خط دفاع جایگزین کاپیتان سابق پرسپولیس شود؟
سید جلال واقعاً یکی از بهترین بازیکنان تاریخ ایران و پرسپولیس است که در پرسپولیس و هر تیمی که بازی می‌کرد انصافاً بهترین بود. شخصی که امیدوارم در پست مربیگری هم موفق باشد اما به هر حال به‌دلیل تجارب خوبی که ‌پورعلی‌گنجی از بازی در چند کشور و لیگ‌های مختلف دارد حتماً می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد و روزهای خوبش را در پرسپولیس تکرار کند.
حضور مربیان خارجی جدید در کادر فنی و تأثیرشان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
کلاً مربیان ایرانی به لحاظ کوچینگ خیلی خوب هستند اما به لحاظ تمرین دادن حتماً نیاز است که مربیان خارجی در فوتبال ایران حاضر شوند. یحیی هم حتماً از دانش مربیان برزیلی و اسپانیایی که آورده نهایت استفاده را خواهد بود.
به نظرتان یحیی می‌تواند در حضور مربیان خارجی تیمش را به موفقیت برساند؟
یحیی مربی خوبی است که ارزشش را در تیم‌‌های مختلف از جمله پرسپولیس نشان داده است به همین دلیل فکر می‌کنم بعضی‌ها نباید چوب لای چرخ این مربی بگذارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.