یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

استقلال بهتر از خسرو زیاد دارد

علی چینی: جدایی حسین‌زاده بیشتر به نفع خودش بود

علی چینی: جدایی حسین‌زاده بیشتر به نفع خودش بود

پیشکسوت استقلال از اینکه تیم اصلی فصل گذشته حفظ شده ابراز رضایت می‌کند و معتقد است که با خریدهایی که آبی‌پوشان داشته‌اند می‌توانند تیم کاملی را به رقابت‌های لیگ بیست و دوم بفرستند. علی چینی فقط جای یک دفاع راست را در تیم خالی می‌بیند و از نظر او جذب محمد نادری می‌تواند به کمک استقلال بیاید.
شرایط فعلی تیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟ استقلال در نقل و انتقالات تا اینجای کار عملکرد خوبی داشت؟
    بله، همین که شاکله اصلی تیم فصل گذشته حفظ شد کار بزرگی بود، استخوان‌بندی تیم فصل قبل حفظ شده و فقط دو، سه بازیکن خروجی داشتیم که این خروجی‌ها در فوتبال دنیا کاملاً طبیعی است. بازیکنان جوان بسیار خوبی به خدمت گرفته‌ایم و از آینده‌دار‌های استقلال و تیم ملی ایران به حساب می‌آیند. باید به این جوانان اعتماد کرد، البته من همیشه تلفیقی از جوان‌ها و باتجربه‌ها را می‌پسندم.
صحبت‌هایی هست که کار استقلال در نقل و انتقالات به پایان نرسیده و احتمال جذب محمد نادری و محمد محبی نیز وجود دارد.
    ماندن سلمانی و جلالی سمت چپ تیم را تکمیل کرده، اما نادری بازیکن سطح بالایی است و می‌توانیم جلالی را یک خط جلوتر بازی بدهیم و او را جذب کنیم، اگر جذب بشود خوب است، اگر هم نشود استقلال ضعفی در آن پست نخواهد داشت.
اما استقلال به یک بازیساز مثل محبی نیاز دارد.
    اگر آرش رضاوند در تیم بماند، نیازی نداریم، رضاوند یک بازیکن بسیار خلاق و بااستعداد است، فصل گذشته استرس و عادت نکردن به شرایط استقلال کار دستش داد و نتوانست خودش را نشان دهد اما دیدیم که وقتی به فولاد رفت عملکرد بی‌نظیری از خودش به جا گذاشت. استقلال مهدی‌پور و آمانوف را هم دارد و می‌تواند روی خلاقیت آنها هم حساب کند.
جدایی حسین‌زاده از استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
    هر فوتبالیستی آرزویش بازی کردن در اروپاست. فصل گذشته وقتی این بازیکن را به خدمت گرفتیم کلی انتقاد شد و گفتند استقلال در نقل و انتقالات خوب عمل نکرده است اما دیدیم که تبدیل به ستاره و نقطه قوت برای تیم شد و حالا هم حقش است که به اروپا برود. شاید می‌توانست یک فصل دیگر هم در استقلال بماند و شرایط آن زمان خیلی فرق داشت. حالا هم استقلال بد عمل نکرده و بازیکنانی مثل کاوه و سجاد را در اختیار گرفته و خط حمله کاملی را داریم. در کل رفتن حسین‌زاده بیشتر به نفع خودش بود تا استقلال.
از نظر شما استقلال در کدام پست احتیاج به بازیکن دارد؟
    از نظر من تیم فعلی تیم کاملی است. درست است بازیکنی مثل یامگا را داریم که توانایی بازی در چند پست را دارد و حتی ما به‌عنوان دفاع راست او را خریدیم اما از نظر تخصصی ما به یک دفاع راست برای جایگزینی وریا نیاز داریم.
  در روزهای اخیر انتقاداتی به خسرو حیدری شده بود که نباید بدون هیچ سابقه‌ای دستیار ساپینتو می‌شد و افراد شایسته دیگری برای این پست وجود داشتند.
    عرصه سرمربیگری با بازیگری خیلی متفاوت است. من از معدود مربیانی بودم که از نونهالان و پایه‌ها کارم را شروع کردم که به تیم ملی و تیم‌های اصلی باشگاهی رسیدم. اول باید تجربه کسب کرد تا بتوانیم برای شاگردانی که داریم مفید باشیم و به آنها چیزهای جدیدی یاد بدهیم. مثل جواد نکونام و علی منصوریان باید از پایه‌ها سرمربیگری را آغاز کرد. حالا شاید چون خسرو زبان بلد است از پس دستیاری و آنالیز حریفان برای ساپینتو برآید. اما گزینه‌های دیگر و بهتری هم برای این پست وجود داشتند، در نهایت انتخاب سردار آجورلو خسرو بوده و باید دیگر به این انتخاب احترام گذاشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.