شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

این همه هزینه کردند، باز هم خرج کنند و مهاجم بیاورند

عزیزیان: دروازه پرسپولیس با بیرانوند بیمه شد

عزیزیان: دروازه پرسپولیس با بیرانوند بیمه شد

سعید عزیزیان یکی از دروازه‌بان‌های خوب تاریخ پرسپولیس نقش مهمی در قهرمانی رقابت‌های جام در جام آسیا داشت. با او در رابطه با شرایط فعلی پرسپولیس و دروازه‌بان‌هایش صحبتی داشتیم.
در رابطه با شرایط پرسپولیس با توجه به نقل و انتقالاتی که داشت چه صحبتی دارید؟
پرسپولیس برای فصل آتی حضور خوبی در نقل و انتقالات داشت و از دروازه تا خط هافبک بازیکنان خوبی را به خدمت گرفت. البته در این بین جذب دو مهاجم ششدانگ هم برای پرسپولیس ضروری است تا به این ترتیب پرسپولیس به شکل ایده‌آلی بازیکن گرفته باشد.
اما با وجود تأکید سرمربی پرسپولیس هنوز حضور مربی خارجی میسر نشده!
جذب مهاجم که ضروری است و باشگاه باید مهاجم خارجی بگیرد اما در این بین باید بعضی از موارد هم لحاظ شود چه بسا که مثلاً بازیکن خارجی با تفاوت خیلی زیاد مالی نسبت به بقیه بازیکنان جذب نشود چون ممکن است تیم به هم بریزد اما به نظرم مسئولان باشگاه و کادر و آنالیزورها باید بیشتر بگردند تا دو مهاجم خوب و خارجی پیدا کنند. در این بین البته به نظرم جذب مهاجم سرزن باید در اولویت قرار گیرد چون تیم‌ها معمولاً مقابل تیم‌های بزرگ از جمله پرسپولیس دفاعی بازی می‌کنند و در چنین شرایطی جذب مهاجم سرزن و بازی در بیار به قول ما فوتبالی‌ها در خط حمله می‌تواند گره کور در بعضی از بازی‌ها را باز کند. به هر حال اگر به هر دلیلی مهاجم جذب نکنند تیم کامل نمی‌شود. امر گلزنی و پست مهاجم، پستی تخصصی است و ما با استفاده از بازیکنان دیگر پست‌ها نمی‌توانیم خلأ حضور مهاجم گلزن و ششدانگ و نقش او را در تیم پر کنیم. از این‌رو اگر به هر دلیلی مهاجم نگیرند تیم لطمه می‌خورد و با وجود داشتن سه مهاجم فعلی بضاعت پرسپولیس در گلزنی کافی نیست.
درباره جذب بیرانوند به جای حامد لک به‌عنوان دروازه‌بان اسبق پرسپولیس چه نگاه فنی دارید؟
حامد لک دروازه‌بان خوبی است اما در مقطعی از فصل گذشته شرایط خوبی نداشت و نتوانست به شکل مطلوب به پرسپولیس کمک کند. برای فصل جدید بیرانوندی که در اروپا خیلی بازی به او نرسید به پرسپولیس بازگشت اقدامی که به نظرم بجا بود چون در چنین شرایطی هم بیرانوند سود می‌برد و هم پرسپولیس و تیم ملی از حضور یک دروازه‌بان خوب بهره کافی را می‌برند. بیرانوند در پرسپولیس سابقه خوب و درخشانی داشته و در چند ماه مانده به جام جهانی باید خیلی تلاش کند تا بیشتر دیده شود و در دو تیم پرسپولیس و تیم ملی به‌عنوان سنگربان اول بیشترین کارایی و موفقیت را داشته باشد. به هر حال هر چه که هست من فکر می‌کنم دروازه پرسپولیس با حضور بیرانوند بیمه شده است. البته گلر دوم پرسپولیس گوهری هم دروازه‌بان خوبی است که می‌توان روی او هم حساب کرد.
در رابطه با نقش مربیان خارجی که یحیی به تیمش آورده چه نظری دارید؟
حتماً سرمربی پرسپولیس با مطالعه کامل مربیان خارجی را جذب کرده اما به هر حال باید در رابطه با تأثیر‌گذاری آنها چند هفته از لیگ که سپری شد نظر داد.
برخی معتقدند کلاً یحیی مربی نیست که نظرات دستیارانش را در تصمیماتش دخیل سازد؟
من در سال 91 در پرسپولیس با آقا یحیی کار کردم. ایشان مربی هستند که حرف دستیارانش را می‌خوانند اما در نهایت مانند هر سرمربی دیگری تصمیم آخر را خودشان می‌گیرند.
جنگ فهرمانی را بین چه تیم‌هایی می‌دانید و مدعی اصلی قهرمانی را چه تیمی معرفی می‌کنید؟
من فکر می‌کنم شش هفت تیم هستند که شانس قهرمانی دارند و در این بین مربیانی که بتوانند از داشته‌هایشان بهترین استفاده را ببرند شانس بیشتری برای قهرمانی دارند. به همین دلیل من پرسپولیس، استقلال، فولاد و سپاهان را شانس‌های اصلی قهرمانی می‌دانم و معتقدم در چهار پنج بازی اول عیار تیم‌ها برای قهرمانی مشخص خواهد شد.
بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ پرسپولیس چه کسانی هستند؟
پرسپولیس از ابتدای تأسیسش دروازه‌بان‌های بسیار خوبی داشته که البته من عملکرد بعضی از آنها را به‌دلیل تفاوت سنی ندیدم اما تا آنجا که به‌خاطر دارم بهروز سلطانی سالیان زیادی در پرسپولیس بوده و عالی کار کرده همچنین عابدزاده که در طول زمان حضورش در پرسپولیس بهترین بود.
بیرانوند را جزو بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ پرسپولیس می‌دانید؟
بیرانوند دروازه‌بان خیلی خوبی است اما برای در نظر گرفتن نام این بازیکن در جمع بهترین دروازه‌بان‌های تاریخ پرسپولیس باید چند سال از عملکرد این دروازه‌بان را دید و بعد با قاطعیت در این خصوص نظر داد.
سیدجلال در عالم مربیگری در پرسپولیس موفق می‌شود؟
سال 91 در پرسپولیس و زمانی که در کادر آقا یحیی بودم کار با سیدجلال را از نزدیک تجربه کردم به همین دلیل از سید شناخت کافی دارم و او را نمونه بارز یک بازیکن حرفه‌ای می‌دانم که تمام تمرکزش روی فوتبال معطوف بود و در واقع کسی بود که زودتر از همه سر تمرین می‌آمد و دیرتر از همه محل تمرین را ترک می‌کرد. به همین دلیل با تفکرات سید جلال و شناختی که از او دارم معتقدم او صددرصد در مربیگری هم موفق خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.