یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

دبیر: کشتی آزاد و فرنگی از هم جدا نیست

دبیر: کشتی آزاد و فرنگی از هم جدا نیست
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از یرنا، علیرضا دبیر کمتر از ۴۰ روز مانده به رقابت‌های جهانی صربستان در جلسه با کادر فنی تیم‌های ملی کشتی، اظهار داشت: فاصله کمی تا اعزام به رقابت‌های جهانی مانده است و به دنبال این هستیم که این جلسات هفته‌ای یا ۱۰ روز یکبار ادامه داشته باشد. مواردی همچون، اعزام، تغذیه، اسکان، امکانات و هر چیزی که فکر می‌کنید می‌توانیم آن را پیگیری کنم به بنده انتقال دهید تا در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی تصریح کرد: باید ثابت کنیم که به حق، ورزش اول ایران هستیم و آقایی خود را به دنیا اعلام کنیم. البته این کار با همدلی به وجود می‌آید و اینکه ما آزاد و فرنگی هستم را کنار بگذاریم، زیرا همه یکی هستیم و آن کشتی جمهوری اسلامی ایران و باید قدردان باشیم که کشتی می‌تواند در ۲۰ وزن در رقابت‌های جهانی و ۱۲ وزن در بازی‌های المپیک شانس مدال داشته باشد. به دنبال این نباشیم که خود را مطرح کنیم و کار باید برای خدا باشد تا برکت کند و اگر روزی به دنبال این باشیم که خودی نشان دهیم، موفق نخواهیم شد.
رئیس فدراسیون کشتی گفت: نباید کشتی آزاد و فرنگی را از هم جدا بدانیم. محمد بنا فقط افتخار کشتی فرنگی نیست بلکه افتخار کشتی ایران است، همانطور که جهان پهلوان تختی، حمید سوریان، عباس جدیدی، علیرضا حیدری، امید نوروزی، قاسم رضایی، برادران خادم، حسن یزدانی و برادران گرایی افتخار کشتی ایران هستند، این تفکر بسیار غلطی است که کشتی آزاد و فرنگی را از هم جدا بدانیم.
دبیر گفت: من ایستاده‌ام که جلوی هرگونه استرس و مشکلی را بگیرم تا شما بتوانید در آسایش و آرامش تمرین کنید و انتظار دارم که شما نیز تمام تلاش خود را برای کسب بهترین نتیجه به کار ببندید.
دبیر با تشکر از زحمات محمد بنا و پژمان درستکار گفت: واقعا ممنون این دو عزیز هستم که هیچ چیز برای خود نخواستند و هرچه خواستند برای مربیان و کشتی گیران بوده و من نیز وظیفه دارم که درخواست‌های آنان را برآورده کنم.
وی همچنین با تأکید بر اینکه کشورهای مطرح کشتی در دنیا امروز با آنالیز به موفقیت رسیده‌اند، گفت: یک اتاق آنالیز حرفه‌ای در خانه کشتی شهید هادی آماده شده است و الان وقت دیدن فیلم و آنالیز کردن است و کار را به شب مسابقه نیاندازید. بیشتر کشتی‌گیران دوست ندارند که کشتی‌هایی که در آن باخته‌اند را ببینند، اما از آن ها بخواهید که فیلم کشتی را ببنید تا بتوانند نقاط ضعف را کاهش و نقاط قوت را افزایش دهند و این موضوع در نتیجه گیری بسیار مهم است.
در ادامه حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی نیز گفت: یک موضوعی که من در مسابقات جهانی نروژ و رقابت‌های نوجوانان جهان در ایتالیا شاهد آن بودم، سرعت توسعه کشتی در کشورهای جهان بود. درست است که ما تمام تلاش خود را می‌کنیم اما بدانید که کشتی دنیا به سرعت در حال حرکت است و ما را نیز به خوبی آنالیز می‌کنند. ما هم باید سرعت خود را افزایش دهیم و کشتی آن‌ها را به خوبی آنالیز و تجزیه و تحلیل کنیم وگرنه جای خود را به سایر کشورها خواهیم داد و این یک واقعیت است.
دارنده ۷ مدال طلای المپیک و جهان گفت: برخی از کشورها سرمایه‌گذاری خوبی در کشتی کرده‌اند و به واسطه علم روز و آنالیز کشتی به موفقیت دست یافته‌اند. کار ما بسیار سخت است اما می‌توانیم موفق شویم به شرطی که از تمامی ظرفیت‌ها استفاده لازم را داشته باشیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.