شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

تلاش اسلامیان برای فرار از فشارهای اخیر

ترس از نایب رییس اول نشدن

ترس از نایب رییس اول نشدن

اسلامیان تقریباً در لیست هیأت رییسه همه کاندیداها، نایب رییس اول بود. طبیعی است که اعلام خبر ممنوعیت حضور اعضای هیأت رییسه در انتخابات پیش رو، فشار شدیدی به شخصی چون او وارد کند!

از زمستان سال گذشته که کاندیداها برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال آماده‌ می‌شدند، محمود اسلامیان تلاش جدی و فراگیری شروع کرده بود تا در هیأت رییسه بعدی، عنوان نایب رییس اول فدراسیون فوتبال را مال خود کند. تلاشی که تا همین حالا ادامه دارد. تا آنجا که او به همه گزینه‌های جدی ریاست فدراسیون فوتبال فشار می‌آورد تا در لیست هیأت رییسه پیشنهادی‌شان، او را به عنوان نایب رییس اول معرفی کنند. درست است که هنوز کاندیداهای اصلی انتخابات معرفی نشده‌اند اما برای انتخابات اردیبهشت‌ماه که به تعویق افتاد، اسلامیان تقریباً در لیست هیأت رییسه همه کاندیداها، نایب رییس اول بود. طبیعی است که اعلام خبر ممنوعیت حضور اعضای هیأت رییسه در انتخابات پیش رو، فشار شدیدی به شخصی چون محمود اسلامیان وارد کند! به همین خاطر است که بعد از مدت‌ها سکوت اعضای هیأت رییسه، او دیروز(چهارشنبه) مصاحبه مفصلی انجام داد و به بیان مشکلات فوتبال اشاره کرد.

مصاحبه اسلامیان در چنین شرایطی، نکات جالبی هم دارد. مثل این بخش از صحبت‌هایش که در آن می‌گوید: « با این همه، مشکل اصلی فوتبال ما اقتصاد آن است. تا بحث حق پخش تلویزیونی حل نشود، چه دولتی چه خصوصی فوتبال ما آماتور خواهد بود و باشگاه‌ها و تیم ملی درگیر هستند. شاید فوتبال ما ۱۰ مشکل داشته باشد ولی باید به مشکل اصلی که در حال حاضر حق پخش است بپردازیم.» جالب‌تر اینکه او تأکید دارد که تا مشکل حق پخش حل نشود، هر کسی به عنوان رییس انتخاب شود، باز هم وضع فوتبال همین است: « مشکل فوتبال ایران دو چیز است؛ اول اساسنامه که با حمایت دولت و مجلس حل می‌شود. دوم حق پخش و بحث اقتصادی است. اگر حق پخش را بدهند، فوتبال ایران به آسمان می‌رود. در غیر این صورت هرکسی مدیر شود، وضعیت همین است.»

او البته که به بحث استقلال فدراسیون فوتبال هم تأکید داشته و در این بخش از صحبت‌های او هم نکات جالبی وجود دارد. اسلامیان می‌گوید: « از اینکه اصرار داریم همه چیز در مملکت مثل اقتصاد، هنر، رسانه، ورزش و … دولتی باشد چه خیری دیده‌ایم؟ حتی کشورهای کمونیست مثل چین، روسیه و بعضی از کشورهای شرق اروپا هم الان ۳۰ سال است که از فوتبال دولتی دست برداشته‌اند. باید به این باور برسیم که دولتی بودن امتیاز نیست.»

فارغ از همه مطالبی که در این مصاحبه بیان شده اما این صحبت‌ها از سوی اسلامیان، با انگیزه‌های انتخاباتی‌اش و همزمان با اعلام خبر ممنوعیت اعضای هیأت رییسه فعلی برای حضور در انتخابات، تلاشی است برای رهایی از فشاری که اتفاقات اخیر به او تحمیل کرده‌اند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.