شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

ذوق زدگی رسانه های بیگانه از ورود سیاسیون به حوزه فوتبال؛ مراقب باشید!

ذوق زدگی رسانه های بیگانه از ورود سیاسیون به حوزه فوتبال؛ مراقب باشید!
علی جوادی
علی جوادی

همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات فوتبال و اوج گیری مباحث مرتبط با این رویداد،شیطنت های هدفمند رسانه های بیگانه نشان می دهد آنها قصد دارند با برجسته سازی موضوع دخالت سیاسیون در جریان انتخابات نهادهای بین المللی را حساس کنند تا در آستانه رقابت های جام جهانی چالشی بزرگ برای فوتبال ایران وجود آورند.
نکته قابل تامل اینجاست آنها تعمدا با تکیه بر موضوع فساد در فوتبال ایران به ویژه در پرونده استخدام مارک ویلموتس به نوعی در تلاشند خود را حامی جریان منتقد فوتبال نشان دهند اما در واقع این رسانه ها به دنبال ایجاد موانع جدید برای فوتبال ایران و تیم ملی هستند تا پروژه اثبات دخالت سیاسیون در حوزه فوتبال را اثبات کنند.
در این میان برخی اظهارنظرهای غیر اصولی تعدادی از نمایندگان مجلس سبب شده تا آنها در رسیدن به هدف مسموم خود موفق شوند،در شرایطی که برابر تاکید فیفا و کنفدراسیون فوتبال ایران کمیته انتخابات فدراسیون فوتبال بایستی به صورت مستقل بدون فشارهای فرایند رسیدگی به صلاحیت ها را دنبال کنند.
روند حرکتی این رسانه ها پیرامون موضوع انتخابات فوتبال ایران این حقیقت را اثبات می کند که نیت شومی در پس این پروژه وجود دارد از این رو انتظار می رود با حساسیت فراوان به شکلی فضا کنترل شود که تلاش رسانه های فارسی زبان خارج از کشور برای اثبات دخالت سیاسیون در مدیریت انتخابات به نتیجه نرسد در غیر این صورت بعید نیست برای دومین بار طعم تلخ تعلیق را تجربه کنیم.
البته که در نوبت قبل تعلیق فوتبال ایران بعد از رقابتهای جام جهانی رخ داد و منجر به تشکیل کمیته انتقالی گردید اما این بار این نگرانی وجود دارد پیش از بازیهای جام جهانی این اتفاق رخ دهد تا تمرکز تیم ملی برای شرکت آبرومندانه در این مسابقات به کلی از بین برود.
در کنار این موضوع فعالیت،برخی جریان های سیاسی ضد انقلاب نیز با بهره گیری از این فضا به واسطه دشمنی دیرینه با جمهوری اسلامی موضوع محرومیت ایران از حضور در مسابقات قطر و انزوای تیم ملی را هدف قرار دادند تا به این ترتیب فوتبال ایران را به بهانه های واهی از حضور در مسابقات جام جهانی محروم کنند.
به این دلایل لطفا مراقب باشید تا ناخواسته از روی غفلت آب به آسیاب دشمن نریزیم!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.