دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

محبی بیاید استقلال قهرمان نقل و انتقالات است

استقلال کهکشانی ساپینتو

استقلال کهکشانی ساپینتو

گرچه باشگاه استقلال عقد قرارداد رسمی با محبی را تکذیب کرد اما توافق‌های نهایی با باشگاه سانتاکلارای پرتغال انجام شده و قرار است محمد محبی تا آخر هفته رسماً به عضویت باشگاه استقلال درآید. در همین راستا گفته شده سه‌شنبه محبی از سوی باشگاه استقلال رونمایی خواهد شد و رسماً به جمع آبی‌ها خواهد پیوست.
در عین حال اما باشگاه استقلال منتظر رسیدن حق انتقال امیرحسین حسین‌زاده هم هست تا از درآمد حاصله مبلغ مورد نظر باشگاه سانتاکلارا را تأمین کند اما سران استقلال در این زمینه سرنوشت خود را به باشگاه شارلروای بلژیک گره نزده‌اند و با اینکه مصرانه خواستار دریافت حق انتقال حسین‌زاده هستند اما بودجه کافی در اختیار دارند تا به حساب باشگاه پرتغالی واریز کنند و محبی را در اختیار بگیرند. جالب است که باشگاه سانتاکلارا نیز خواهان دریافت 250 هزار دلار شده است و باشگاه استقلال نیز همین عدد را از باشگاه بلژیکی طلب کرده است. با این حال مقدمات ورود محبی به استقلال فراهم شده و سران سانتاکلارا راضی شده‌اند این بازیکن را در ازای یک فصل به طور قرضی به استقلال بدهند و بعید است که مسئولان باشگاه استقلال هم جذب این بازیکن را منوط به دریافت حق انتقال حسین‌زاده کرده باشند، چون اساساً این دو موضوع ارتباطی با هم ندارد. فارغ از این مسائل حقوقی اما اگر محبی هم به استقلال بیاید باید نمره قبولی به مدیران این باشگاه داد و آنها را بالاتر از همه تیم‌ها برنده نقل و انتقالات پیش‌فصل دانست. محبی بازیکنی است که از نظر تجربی به مراتب شرایط بهتری در قیاس با امیرحسین حسین‌زاده دارد و حتی می‌توان ادعا کرد که مدیران استقلال به جای حسین‌زاده گزینه بسیار ایده‌‌آل‌تری را به خدمت گرفته‌اند. در واقع جای خالی یکی از جدا شده‌ها به عالی‌ترین شکل ممکن پر شده است و اگر بگوییم جدایی دانشگر با بودن مدافعانی همچون داسیلوا، مرادمند و چشمی که قرار است در پست دفاع بازی کند، هرگز به چشم نخواهد آمد حرف بیهوده‌ای نیست. در خط میانی نیز دست سرمربی استقلال کاملاً باز است تا بازیکنانی ایده‌آل را کنار هم چیدمان کند. شاید اگر مقدمات جذب محبی فراهم نمی‌شد کارنامه مطلوبی از مدیران استقلال در نقل و انتقالات برجا نمی‌ماند اما آخرین خرید باشگاه استقلال درواقع پازل این تیم را تکمیل کرده تا حتی آبی‌ها از نظر برخورداری از بازیکن نسبت به فصل قبل نیز ایده‌آل‌تر به نظر برسند. استقلال فصل بیست و دوم به واقع از نظر بازیکن بهترین تیم لیگ است. علاوه بر آنکه 85 درصد از شاکله تیم قهرمان حفظ شد، خرید بازیکنانی همچون کاوه رضایی، سجاد شهباززاده، سیدمحمد حسینی، رضا میرزایی و درنهایت محمد محبی تیمی فوق‌العاده را تشکیل داده است.
بی‌تعارف این استقلال با محبی بهترین تیم لیگ خواهد شد و می‌توان ادعا کرد نه پرسپولیس و نه سپاهان نتوانستند مانند استقلال در نقل و انتقالات ظاهر شوند. با ورود محبی به استقلال می‌شود از ساپینتو و همکارانش انتظار داشت از همان بازی نخست که بسیار حساس هم هست، ‌عملیات قهرمانی را کلید زده و به سمت موفقیت گام بردارند. گرچه مدیران باشگاه استقلال نیز علاوه بر خریدهایی که انجام داده‌اند باید امکانات کافی را در اختیار سرمربی خود قرار دهند تا در طول فصل هیچ خللی در موفقیت آبی‌‌ها ایجاد نشود. ناگفته نماند در تاریخ لیگ برتر بارها سابقه داشته که تیم‌های پرستاره از رسیدن به قهرمانی لیگ باز مانده‌‌اند که عمده دلیلی که موجب این وضعیت شده، رسوخ حواشی به بدنه تیم بوده است. اگر مدیران باشگاه استقلال در کنترل عوامل بیرونی موفق عمل کنند و عنان کار را در دست داشته باشند و تیم رسانه‌ای باشگاه استقلال نیز وظایف خود را به طور دقیق جامه عمل بپوشاند استقلال هیچ دغدغه‌ای برای رسیدن به جام قهرمانی نخواهد داشت و شاید حتی مقتدرانه‌تر از فصل قبل بتوانند جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.