دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

قدیمی بعد از موفقیت در فدراسیون هاکی به دنبال حضور در کمیته ملی المپیک

مدعی جدید و قوی برای ریاست| باید در کمیته ملی المپیک نقش پدرانه ایفا کنیم

مدعی جدید و قوی برای ریاست| باید در کمیته ملی المپیک نقش پدرانه ایفا کنیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

دکتر بهرام قدیمی که با ۲۷ سال سابقه مدیریت در زمینه ورزشی‌ از مدیران خدمت‌گذار و از جنس ورزش محسوب می‌شود برای انتخابات ریاست کمیته‌ ملی المپیک نیز پیش‌قدم شده است.

به گزارش ایران ورزشی ؛ در دهمین روز از ثبت نام کاندیداهای انتخابات کمیته ملی المپیک، بهرام قدیمی رئیس فدراسیون هاکی برای پست ریاست و هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک ثبت نام کرد.

لازم به ذکر است که ثبت نام از داوطلبین پست ریاست، نایب رئیسی و عضو هیات اجرایی از صبح روز  5 مرداد آغاز شده و تا بیستم مرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.

مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک ششم شهریور ماه سال جاری برگزار می‌شود.

بهرام قدیمی رییس فدراسیون هاکی که در پست ریاست و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک ثبت نام کرده است، بیان کرد: ۲۷ سال سابقه مدیریت در ورزش دارم. ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را با یک اتاق یک در دو تحویل گرفتم و اولین کارمندم علیرضا سهرابیان رییس کنونی فدراسیون قایقرانی بود. با نگاهی به شرایط کنونی ورزش دانشگاه آزاد متوجه تحولات آن می‌شوید. روزگاری تنها پرسنل ورزش دانشگاهی تنها خودم بودم با یک خط تلفن داخلی اما در حال حاضر در تمامی حوزه‌ها دانشگاه آزاد موفق بوده است. ما در میدان فرهنگی حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

او افزود: اکثر قهرمانان و مسئولان ورزش درحال حاضر فارغ‌التحصیل رشته جامعه‌شناسی ورزش هستند که بنیان‌گذار آن خود هستم. مقطع کارشناسی ارشد این رشته در دنیا وجود دارد ولی دکترای آن نبوده است. من هم در بخش فرهنگی سابقه کار دارم و هم در بخش اجرایی. در بخش اجرایی برای ورود قهرمانان تسهیلات ایجاد کرده‌ایم و با تلفیق علم و تجربه شرایطی ایجاد کردیم که در حال حاضر اکثر قهرمانان و مسئولان ورزشی کشورمان در زمره افراد با سواد هستند. در حال حاضر تمام اماکن ورزشی دانشگاه آزاد هم در بخش قهرمانی فعال هستند و هم در بخش همگانی. در ورزش دانشگاهی ۸۰ رشته ورزشی و ۸۰ تیم ورزشی را فعال کردیم که سطح وسیعی است. در فدراسیون بین‌المللی دانشگاهی سابقه ریاست داشتم و بعد از آن رییس بازی‌های بین‌المللی بین داشنگاهی جهان بودم. کمیته ملی المپیک هم میدان ورزشی است هم میدانی قهرمانی و فرهنگی. در حال حاضر هم بنده رییس فدراسیون هاکی هستم. واقعیت‌ها را خودمان می‌سازیم و باید نگاهی به پیشینه‌ رشته‌های ورزشی داشته باشیم. با توجه به این که بنده در داخل میدان هستم باید شرایط را موشکافانه بررسی کنیم تا کلیه رشته‌های ورزشی را ارتقا دهیم.

قدیمی تاکید کرد: وزیر ورزش از جنس ورزش است تعحب کردم تمام قوانین هاکی را می دانست و اگر برای انتخابات کمیته بیاید، انصراف می دهم. رییس کمیته ملی المپیک هم در میدان اقتصادی و فرهنگی خیلی خوب عمل کرد و تعامل خوبی داشت اگر او هم ورود کند من حضور پیدا نمی‌کنم.

او در مورد مهمترین دغدغه کمیته ملی المپیک گفت: باید دنبال کرسی های کاربردی جهانی و آسیایی باشیم و در اقتصادی و فرهنگی یار و یاور فدراسبون ها باشیم. هاکی جزو سه رشته پر طرفدار دنیاست اما در ایران پشت دروازه است. در سال ۹۲ بودجه ما ۲۵۰ میلیون بود الان ۷۵۰ میلیون است اما باز هم میدان اقتصادی ما فقیر دیده شده است. در دانشگاه آزاد به من اختیاراتی داده شد ورزش اولویت اصلی بود و همین نقش پدرانه را باید در کمیته ملی المپیک ایفا کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.