دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

آچار فرانسه اورجینال در دست سرمربی استقلال

یامگا؛ مهره استراتژیک در رختکن آبی

یامگا؛ مهره استراتژیک در رختکن آبی

به گزارش ایران ورزشی ؛ تداوم حضور داسیلوا در ترکیب استقلال بی‌شک در راه تداوم شکست‌ناپذیری خط دفاع آبی‌ها قدمی بزرگ بود و اگر مدیران موفق به تمدید قرارداد این بازیکن نمی‌شدند خط دفاع با یک حفره بزرگ مواجه می‌شد و مشخص نبود مربیان استقلال با چه تدبیری جای خالی اثرگذارترین بازیکن هفته‌های پایانی لیگ قبل را پرمی‌کردند.
مهدی مهدی‌پور نیز دیگر تمدیدی مهم استقلال در نقل و انتقالات پیش فصل لیگ بیست و دوم است. بازیکنی که مورد توجه یکی، دو تیم قطری نیز قرار داشت اما در نهایت پای عقد قرارداد با استقلال نشست تا ساپینتو در مرکز زمین، بازیکنی را در اختیار داشته باشد که هم توانایی بازی در پست هافبک دفاعی را دارد و هم هافبک طراح.
کاوه رضایی، زبیر نیک‌نفس، صالح حردانی، ‌جعفر سلمانی، محمد حسین مرادمند و محمد محبی که در راه است نیز از جمله بازیکنان مهم استقلال تلقی می‌شوند اما میان همه بازیکنان، کوین یامگا از همه استراتژیک‌تر و راهبردی‌تر است. بازیکنی که می‌توانست با فعال‌سازی بند جدایی از استقلال به تیم دیگری برود و مانند رودی ژستد ارتش آبی را ترک کند اما یامگا با ‌وجود درخشش در استقلال لیگ بیست و یکم و داشتن پیشنهادهای خارجی با مدیران باشگاه استقلال خیلی زود به توافق نهایی رسید و به تمرینات تیمش بازگشت.
یامگا در میانه‌های نقل و انتقالات با پیشنهادهایی از تیم‌های ایرانی نیز مواجه بود و حتی باشگاه رقیب نیز او را می‌خواست اما سرانجام این بازیکن که میان هواداران به چهره‌ای محبوب و دوست داشتنی تبدیل شده در استقلال ماند تا یک فصل دیگر شاهد حضورش در ترکیب اصلی باشیم.
یامگا بازیکنی است که به‌دلیل خصوصیات منحصربه فرد خود شانس بسیاری برای حضور در ترکیب اصلی دارد و حتی اگر ساپینتو در نهایت به این جمع‌بندی برسد که از گزینه‌های دیگر از رأس پیکان هجومی تیمش بهره بگیرد، یامگا می‌تواند در پست‌های دیگر برای استقلال به میدان برود.
یامگا توانایی بازی در سه، چهار پست را دارد. دفاع و هافبک راست و بازی در خط حمله. یامگا اما در برخی بازی‌های تدارکاتی استقلال به‌عنوان پشت مهاجم نیز به میدان رفت تا مشخص شود از هر نظر آمادگی روحی و فنی ایده‌آل برای بازی در ترکیب اصلی تیمش را دارد و می‌تواند در چند پست مهم خیال مربیان استقلال را راحت کند.
در واقع دلیل علاقه شدید ساپینتو به یامگا توانایی این بازیکن برای بازی در خط حمله نیست که برخی در هفته‌های اخیر به آن اشاره و حتی اعلام کردند که ساپینتو به یامگا گفته باید آقای گل شود. این روایات با آنچه حقیقت این ارتباط نزدیک است در تضاد است و ساپینتو به جهت آنکه یامگا می‌تواند در چند پست مهم برایش بازی کند به این بازیکن علاقه و دلبستگی دارد و هیچ گاه نیز به این بازیکن صراحتاً نگفته باید آقای گل لیگ شود و یا اینکه بخواهد مسئولیت گلزنی تیمش را به دوش این بازیکن بگذارد. قطعاً ساپینتو از گلزنی یامگا خوشحال خواهد شد و اگر این بازیکن بتواند به آقای گلی لیگ برسد بسیار هم ایده‌آل‌تر خواهد بود اما دلیل اصلی نزدیکی مرد پرتغالی به این بازیکن توانایی منحصربه فرد برای بازی در چند پست است به طوری که ساپینتو در جریان اردوی ترکیه حتی به یامگا گفته بود می‌تواند در پست گوش چپ هم برای استقلال بازی کند.
ساپینتو می‌داند که در کوران لیگ برتر ممکن است با مصدومیت‌ها و محرومیت‌های متعدد چهره‌های کلیدی مواجه شود. کما اینکه می‌بینیم هنوز لیگ شروع نشده صالح حردانی به‌دلیل برخوردی که در تمرین داشته احتمال دارد بازی با سپاهان را از دست بدهد که سرمربی استقلال هم احتمالاً از یامگا در پست او استفاده خواهد کرد.
مسأله البته فقط حردانی نیست. این احتمال در دیگر پست‌ها نیز وجود دارد اما اولین گزینه‌ای که برای جانشینی چهره‌های کلیدی به ذهن سرمربی استقلال خواهد رسید آقای کوین یامگای فرانسوی است؛ یک آچار فرانسه واقعی!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.