دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

یحیی برای مهاجمانش مربی تخصصی استخدام کند

لیث: شخصیت قهرمانی پرسپولیس از بقیه مدعیان بالاتر است

لیث: شخصیت قهرمانی پرسپولیس از بقیه مدعیان بالاتر است

لیث ناصری مهاجم سابق پرسپولیس که در اولین دوره مسابقات لیگ حرفه‌ای با پرسپولیس عنوان قهرمانی را کسب کرده، به‌دلیل کمبود مهاجمی که پرسپولیس با آن مواجه شده و به نظر خیلی سخت بازیکن در پست مهاجم جذب کرده، تغییر رویه را به کادر فنی و مدیریت باشگاه پرسپولیس پیشنهاد می‌دهد.
مدت‌هاست از شما خبری نداریم. فعالیت‌تان در عرصه فوتبال است؟
بله از تجربه سال‌ها بازی‌ام در عرصه فوتبال استفاده می‌کنم و با شبکه معروف قطری به‌عنوان کارشناس همکاری دارم. همچنین آکادمی فوتبالی به ‌نام خودم دارم و جدا از آن به‌عنوان مدیر در دو رده نوجوانان تهران در دسته یک و دو کار می‌کنم تا تجربه خودم را در اختیار نسل جوانان قرار دهم.
چرا پرسپولیس بر خلاف همه پست‌ها که بازیکنان زیادی را خیلی راحت جذب کرد، در پست مهاجم به مشکل خورد؟
پرسپولیس و استقلال همیشه مشکل داشتند. این مشکل زمانی که خودم هم در پرسپولیس بودم در تیم‌مان وجود داشت. جدا از مسأله مالی اما من با وجود تمام احترامی که برای سرمربی پرسپولیس قائل هستم، معتقدم چرا ایشان فقط به فکر جذب مهاجم نامی هستند و چرا از بازیکنان مستعد تیم‌های پایه استفاده نمی‌کنند؟ مثلاً اگر مهاجم خوب در پایه‌های پرسپولیس وجود ندارد چرا از پایه‌های تیم‌های دیگر مهاجم نمی‌گیرند به طور مثال خود …
اما حالا مربیانی مانند یحیی معتقدند بازیکن جوان در کوتاه مدت نمی‌تواند در تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس جواب بدهد!
من اصلاً این طرز تفکر را قبول ندارم. مگر عبدی از پایه‌ها نیامد و در دربی و در فینال آسیا برای پرسپولیس گل زد. پس باز هم اگر دنبال بازیکن حاضر و آماده نباشیم حتماً هستند بازیکنانی که در تیم‌های پایه و حتی لیگ یک که می‌توانند بهترین مهاجمان برای پرسپولیس باشند. ایراد دیگرم این است چرا سرمربی پرسپولیس مربی تخصصی برای مهاجمان تیمش به کار نمی‌گیرد؟ از سال‌ها قبل پرسپولیس بهترین مهاجمان را داشته که همه آنها حالا قادرند تجربیات‌شان را در اختیار مهاجمانی قرار دهند که یحیی از تیم‌های پایه یا هر مهاجم دیگری که پرسپولیس جذب کرده یا در اختیار داشته قرار دهند. همه مهاجمان سابق پرسپولیس از جمله خود من حاضریم به‌عنوان مربی اختصاصی مهاجمان پرسپولیس با آنها کار کنیم.
شرایط فعلی خط حمله پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
عبدی و پاکدل مهاجمان خوبی هستند که شنیدم با یک مهاجم خارجی این خط تقویت می‌شود. اگر عیسی می‌رسید قدرت گلزنی پرسپولیس کامل می‌شد اما امیدوارم سه مهاجم پرسپولیس بتوانند با کمک تیم خوبی که جمع شده پازل موفقیت پرسپولیس را تکمیل سازند. البته باز هم به یحیی توصیه می‌کنم مثل من و مهدوی‌کیا که از پایه‌های بانک ملی آمدیم و چهره شدیم نگاه جدی به پایه‌های همه تیم‌ها داشته باشد و مربی تخصصی برای مهاجمان استخدام کند. من شنیدم برای جذب مهاجم پرسپولیس مشکل مالی هم دارد. سؤال من این است که چطور برای جذب مربیان خارجی مشکل مالی وجود نداشت اما حالا که به مهاجم رسیده پای مشکل مالی مطرح شده است؟
پرسپولیس در لیگ آتی قهرمان خواهد شد؟
لیگ فصل آینده یکی از جذاب‌ترین لیگ‌ها خواهد شد و پنج، شش تیم هم مدعی قهرمانی هستند اما شخصیت قهرمانی پرسپولیس از بقیه مدعیان بیشتر و بالاتر است. به همین دلیل من شانس اول قهرمانی لیگ بیست و دوم را پرسپولیس می‌دانم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.