یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱


کلمات کلیدی
دل نوشته هایی از احوالات ورزش

آقای وزیر محترم ، لطفاً نظارت کنید

آقای وزیر محترم ، لطفاً نظارت کنید
فرامرز سنگینی
فرامرز سنگینی

قریب یازده ماه است که مردم ورزشدوست ، جامعه ورزش ، خانواده فرهیخته ژیمناستیک و از همه مهمتر از منظر دیپلماسی ، مسوولان ارشد فدراسیون بین المللی ژیمناستیک ( FIG ) , منتظر اقدامات قانونی شما در برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک هستند

همینکه در طول بیست و چهار ساعت ، دو ابلاغ سرپرستی برای فدراسیون ژیمناستیک ، از سوی وزارت محترم ورزش و جوانان صادر می شود ، مشخص است که یک جای کار ، اشکال دارد ، یا مشکل صادر کنندگان دو ابلاغ سرپرستی هستند و یا ابلاغ گیرندگان محترم . که در هر صورت ، این « مهم » موضوع مطلب ما نیست ، چرا که پرداختن به این اشکال ، خودش یک کتاب است و... .
نکته دیگر آنکه ، در ورزش ژیمناستیک قحط الرجال هم نشده که بزرگواران تصمیم ساز و تصمیم گیرنده در وزارت متبوع ، اراده کرده اند و از جای دیگری ( علیرغم تمام احترامات فائقه) مدیر به فدراسیون ژیمناستیک تزریق کردند .
مشخصاً ، ضمن احترام به سرپرست محترمه جدید فدراسیون ژیمناستیک ، در مجموعه فعالین این ورزش بنیان ساز ، پایه ، سازنده و پر مدال در کشورمان ، بزرگ سرمایه های ارزشمندی وجود دارند که هیچ مشکل بازنشستگی و ممنوعیت و ... هم ندارند ، اگر بخواهند ، هدایت کننده ژیمناستیک در امور جاریه و برگزاری مجمع انتخاباتی باشند .
عرض می کنیم که حتی در میان روسای محترم دلسوز و به واقع تلاشگر عرصه استانی ، که عضو مجمع عمومی فدراسیون هم هستند ، باتجربه ها و موسپید کرده هایی حضور دارند که عمرشان را در مدیریت و اداره همین ورزش ، سپری کرده اند و از پیچ و خم های جور وا جور آن مطلع اند .
... و واقعا چرا ما عادت کرده ایم که لقمه را دور سرمان چرخانده و در دهان قرار دهیم .

« آب در کوزه و ما ... » .

صد البته ، پرداختن به این موضوع ، هم عنوان بحث ما نیست .
همه حرف ما ، آن است که در تیتر مطلب نوشته ایم :

« آقای وزیر محترم ، لطفاً نظارت کنید »

قریب یازده ماه است که مردم ورزشدوست ، جامعه ورزش ، خانواده فرهیخته ژیمناستیک و شاید از همه مهمتر از منظر دیپلماسی ، مسوولان ارشد فدراسیون بین المللی ژیمناستیک ( FIG ) ، منتظر اقدامات قانونی شما در برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک هستند .
برای همه آن بزرگوارانی که ذکر شد ، این سووال مطرح است که چرا وزارت محترم ورزش و جوانان ، در خصوص برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون ، برابر با قوانین ، هیچ اقدام عملی ، ملموس و قابل استنادی نمی کند .
اشکال کار کجاست که به جای رفع مشکل ، می آیید ، روز به روز بر چالش‌های پیش روی ژیمناستیک می افزایید .
گذاردن سرپرست بر راس فدراسیون ژیمناستیک ، فی نفسه از نظر اساسنامه مورد تایید فدراسیون بین المللی ژیمناستیک ( FIG ) ، عملی است مغایر با قوانین .
پس چرا ، اصرار بر این کار دارید  .
از آنجایی هم که ، مشخصه ، سفر مسوولان بلند پایه ورزش کشور به کشور سوییس و ملاقات با مدیران ( FIG ) چاره کار نبوده ، چرا که در عمل ، وزارت ورزش ، دوباره ابلاغی صادر کرده و مجددا آزمون و خطا ، پرداختن به امور جاریه ، برگزاری اردوهای آماده سازی و شرکت در مسابقات برون مرزی و اعزام و ... .

پس اصل ماجرا ، که انتخابات ریاست فدراسیون ژیمناستیک است ، چه وقت برگزار می شود ؟
فعلا که مدیران محترم شاغل در فدراسیون ، درگیر امور اجرایی هستند ، پس آن کسی که بایستی پیگیر موضوع انتخابات ، رایزنی با فدراسیون بین‌المللی ژیمناستیک و تشکیل مجمع فوق‌العاده و ثبت نام از داوطلبان و  ... باشد ، کجاست ؟
در کمال ادب و احترام و تواضع ، عرضه می داریم که اگر ، کارها بر همین منوال به پیش برود ، شش ماه دیگر ، دوباره چالش‌های بیشتر ، دغدغه‌های افزونتر و ... دوباره ابلاغ جدید سرپرستی دیگر .
... و ژیمناستیک می ماند و خانواده ای ( جامعه این ورزش ) نگران از آینده و دیگر مدیرانی مسوول در آنسوی ژیمناستیک جهان ، نظاره گر بی سامانی فدراسیون ما .
... و باقی ، بقای شما .

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.