دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

ساپینتو شبیه سیمونه است

پیروز قربانی: قرار نیست همه مربیان فکر خط اتوی شلوارشان باشند

پیروز قربانی: قرار نیست همه مربیان فکر خط اتوی شلوارشان باشند

هزاران سؤال بی‌جواب پیش روی هواداران تیم قهرمان است، تیمی که قرار است روز جمعه در قامت قهرمان نخستین بازی خود را مقابل سپاهان انجام دهد، بازی که به لحاظ کارشناسان مهم‌ترین بازی شروع لیگ فصل بیست و دوم است. اما معلوم نیست تیمی که نیمکتش تا حدود زیادی تغییر کرده می‌تواند وارث خوبی برای رکوردهای کادرفنی قبلی باشد یا از همان روز اول نگرانی را به روی سکوها می‌برد! در خصوص شرایط استقلال و نگرانی‌هایی که این روزها در دل هواداران استقلال وجود دارد با پیروز قربانی مدافع سابق این تیم همکلام شدیم.

خیلی‌ها معتقدند که استقلال در فصل نقل و انتقالات خوب کار کرده و بر حسب نیازهایی که داشته، بازیکن گرفته است، اما تنها چیزی که هنوز باعث دلواپسی هواداران استقلال شده، این است که این تیم هافبک بازیساز ندارد، نظر شما در این خصوص چیست؟
هنوز بازی‌ها شروع نشده که بتوانیم نحوه یارگیری این تیم را ارزیابی کنیم اما در مورد هافبک بازیساز باید بگویم که در کل دنیا نسل هافبک بازیساز منقرض شده است و یک هافبک باید همه کار در زمین بتواند انجام دهد. الان استقلال زبیر نیک‌نفس و مهدی‌پور را دارد که می‌توانند در زمین هر کاری برای موفقیت استقلال انجام دهند.
پس در حال حاضر نمی‌خواهید خریدهای استقلال را آنالیز کنید؟
به نظر من همه بازیکنان استقلال خوب هستند، اما باید تحت نظر ساپینتو امتحان پس بدهند. هر مربی روش خاص خودش را دارد و باید لیگ شروع شود تا ببینیم بازیکنان استقلال چه حسابی پس می‌دهند.
این روزها خیلی‌ها نگران هیجانات کاذب ساپینتو هستند، خصوصیات اخلاقی که این مربی هم خودش به آن اعتراف کرده است، حتی در بازی دوستانه با هوادار هم نتوانست این هیجانات را کنترل کند و آقای بیانی از این بابت ابراز نگرانی کرد، نظر شما در این خصوص چیست؟
هر مربی سبک و سیاق خود را دارد. شما نگاه کنید هر کدام از مربیان دنیا کنار زمین یک جور رفتار می‌کنند؛ مورینیو سبک خودش را دارد اما سیمونه در کنار زمین خیلی هیجان دارد و بالا و پایین می‌پرد.
پس معتقدید که ساپینتو رفتارش شبیه سیمونه است؟
بله چون هر مربی سبک رفتاری خودش را دارد. اما بعضی از مربیان برخلاف ساپینتو یک طوری رفتار می‌کنند که خط اتوی کت و شلوارشان تکان نخورد. نباید فکر کنیم هیجانات ساپینتو باعث دردسر استقلال می‌شود.
استقلال در بازی اول باید به مصاف سپاهان برود، بازی سختی است. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟
جدال زیبایی می‌شود. البته چون هنوز هیچ بازی از هیچ کدام از تیم‌های لیگ برتر ندیده‌ایم؛ نمی‌توانیم نظر درستی در خصوص بازی بدهیم اما از نظر پیشینه دو تیم این‌طور تصور می‌کنم بازی جذابی شود. با این حال باید منتظر شروع فصل باشیم.
گفته می‌شود امکان بازگشت قایدی به استقلال هست، این حضور احتمالی می‌تواند به نفع استقلال باشد؟
قایدی بازیکن خیلی خوبی است؛ اما مربیان تفکرات متفاوتی دارند و باید دید قایدی در پازل تاکتیکی ساپینتو می‌گنجد و اگر برگردد سرمربی جدید استقلال چطور از او استفاده می‌کند؟
این نگرانی وجود دارد که از همان بازی اول هواداران استقلال فرهاد را با استقلال ساپینتو قیاس کنند، نظرتان در این خصوص چیست؟
شما شک نکنید که این قیاس حتماً انجام می‌شود. این در حالی است که این قیاس اصلاً درست نیست! نباید هواداران در گذشته استقلال باقی بمانند، همه چیز تغییر کرده و آنها اگر دنبال قیاس باشند تأثیر منفی روی تیم استقلال خواهد داشت.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.