دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

سرخابی ها از موج دلالیسم فرار کردند!

عبدالله‌نژاد: پورعلی گنجی دفاع پرسپولیس را به آرامش می‌رساند

عبدالله‌نژاد: پورعلی گنجی دفاع پرسپولیس را به آرامش می‌رساند

منوچهر عبدالله‌نژاد، مدافع سابق پرسپولیس که حتی سابقه گلزنی در دربی را دارد، معتقد است سوار بر بازار نقل و انتقالات و روی این موج قرار گرفتن موجب آن می‌شود قیمت بازیکنان با مطرح شدن نامشان برای پرسپولیس چند برابر شود

پرسپولیس بازیکنان نامی را به خدمت گرفته در این رابطه چه صحبتی دارید؟
فعلاً که فقط در بحث مهاجم کمبود احساس می‌شود و بازیکنان نامی در پست‌های دیگر مانند‌ پورعلی گنجی را به خدمت گرفته‌اند و اگر آن تصویری که از این بازیکن در تیم ملی سراغ داشتیم، در پرسپولیس ببینیم قادر است به خط دفاعی پوشش خوبی بدهد اما با وجود همه این صحبت‌ها در بعضی از پست‌ها تراکم زیادی داریم و در بعضی پست‌ها مانند مهاجم کمتر بازیکن داریم.
چطور پرسپولیسی که روند پرشتابی در نقل و انتقالات داشت در زمینه جذب مهاجم بسیار کند پیش رفت؟!
زمانی پیش می‌آید که تیمی بر اساس نیازش بازیکن جذب می‌کند و زمان‌هایی هم پیش می‌آید که مدیران وقتی در کری و به نوعی رقابت با همدیگر برای جذب بازیکن می‌افتند فقط به گرفتن بازیکن فکر می‌کنند و سر و صدای زیادی هم به پا می‌کنند اما در این بین تعدادی از تیم‌ها هم بدون سر و صدا و حتی با جذب بازیکنان نامی از لیگ یک و حتی بازیکنان جوان لیست‌شان را تکمیل می‌سازند و به نوعی بی‌حاشیه کار می‌کنند.
منظورتان را دقیق‌تر و شفاف‌تر بیان می‌کنید؟
منظورم این است که وقتی برای جذب بازیکن سر و صدا به پا می‌شود و به نوعی نام بازیکنی مطرح می‌شود که پرسپولیس او را می‌خواهد قیمت بازیکن چند برابر می‌شود. منظورم این است که باشگاه بزرگ پرسپولیس نباید در آن موج بیفتد این مسأله شاید به نوعی موجب به هم خوردن تعادل و توازن یارگیری می‌شود به نوعی که ما مثلاً چهار بازیکن در پست دفاع میانی داریم اما در پست مهاجم تا حدودی با کمبود مواجه هستیم.
اما شاید پرسپولیس با یک مهاجم بازی کند!
این مسأله عملاً امکانپذیر نیست چون قطعاً با توجه به حریفان متعدد ما نمی‌توانیم با یک روش بازی کنیم و در 30 بازی تنها با یک مهاجم به میدان برویم.
برگزار نشدن اردوی خارجی چه تبعات احتمالی برای پرسپولیس خواهد داشت؟
یک مدیر در تیمی مانند پرسپولیس باید طوری کار کند که مسائلی که موجب پرسشگری و به قولی بهانه است را از بین ببرد. به هر حال هر کمبودی ممکن است زمانی به تیم لطمه بزند. این موضوع ممکن است شامل بازیکن، اردو و حتی شرایط زمین و سایر مسائل شود. به همین دلیل باشگاه و مدیریت باید در همه این موارد باید قوی کار کنند تا هر گونه بهانه احتمالی از بین برود.
بازیکنان پرسپولیس هنوز 20درصد مطالبات قبلی‌شان را هم دریافت نکرده‌اند و حتی صحبت‌هایی مبنی بر اعتصاب هم وجود داشت!
وقتی ادعای حرفه‌ای بودن داریم باید همه رفتارمان حرفه‌ای باشد و واقعاً نمی‌توان از بازیکن توقع کار حرفه‌ای داشت چون به هر حال همه می‌دانند بازیکنان عمری دارند که در این عمر نه چندان طولانی به فکر منافع کوتاه مدت خودشان هستند و رشد بازیکن در چنین فضایی سخت‌تر می‌شود.
قرعه هفته‌های ابتدایی و هفته دوازدهم را که دربی در این هفته‌ برگزار می‌شود، چگونه ارزیابی می‌کنید؟
مسلماً اگر در هفته اول پرسپولیس میزبان بود شرایط برای شروع لیگ در خانه بهتر و مهیاتر بود. در خصوص دربی هم برگزاری‌اش در هفته دوازدهم کمی دیر است چون تیم‌ها معمولاً تا هفته هشتم به شرایط آرمانی می‌رسند. از این ‌رو برگزاری دربی در هفته هشتم می‌توانست بهترین زمان ممکن باشد. با وجود این مسلماً هواداران از پرسپولیس در هر شرایطی پیروزی مقابل رقیب سنتی و جمع کردن امتیازهای کامل و قهرمانی آخر فصل را می‌خواهند و به چیزی جز قهرمانی و افتادن در مسیر دوباره کسب قهرمانی‌های متوالی مانند قبل فکر نمی‌کنند.
در رابطه با رویارویی تفکرات یحیی گل‌محمدی با مربیان خارجی تیم‌های مدعی دیگر چه نقدی دارید؟
اگرچه بعضی تیم‌ها مربی خارجی آوردند که از امتیاز دانش بالا برخوردارند اما آنها شاید در مدت کوتاه نتوانند از دانش خودشان بهره ببرند. در طرف مقابل مربی مانند گل‌محمدی شناخت کامل از فوتبال ایران دارد و از تجربه و دانش کافی هم برخوردار است. از همین رو اگر تشخیص و شناخت مربی پرسپولیس همراه با از دست دادن امتیاز از سوی تیم‌های دیگر مدعی به‌دلیل عدم شناخت کافی مربیانشان از فوتبال ایران باشد، این امر برای پرسپولیس کلیدی و امتیازآور و به نوعی موجب قرار گرفتن در مسیر موفقیت خواهد شد.
در رابطه با بازیکنانی که تیم‌های مدعی داشتند شرایط را برای کدامیک از مدعیان بهتر می‌دانید؟
پرسپولیس و استقلال تا حدودی از آن موج دلالیسم فاصله گرفتند و روند یارگیری منطقی‌تری نسبت به سال‌های قبل داشته‌اند. پرسپولیس بازیکنان خوبی گرفته و استقلال و فولاد و سپاهان هم بازیکنان خوبی گرفته‌اند و در این بین باید دید در کوتاه‌ترین مدت چه شرایطی برای هماهنگی تیم‌ها به وجود می‌آید و بازیکنان جدید در قالب کار تیمی چقدر می‌توانند تأثیر‌گذاری‌شان را نشان دهند.
در رابطه با نقش سید جلال و حضور مربیان خارجی در کادر فنی پرسپولیس چه نقد فنی دارید؟
قطعاً هر کاری انجام دهید بازیکنان ما نمی‌توانند آن دوندگی و استانداردهای متداول در لیگ اروپا را داشته باشند اما حتماً مربیانی مانند سید جلال و یحیی می‌توانند نقش مهمی در کادر فنی پرسپولیس داشته باشند تا مربیان خارجی به بهترین شکل ممکن برنامه‌ها و دانش خود را در پرسپولیس اجرا و به تنوع تاکتیکی و فنی‌اش کمک کنند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.