دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

مجید جلالی: به زودی می‌ فهمید با آوردن ساپینتو، مورایس و دیگر خارجی ها فقط پولمان را دور ریخته‌ ایم!

مجید جلالی: به زودی می‌ فهمید با آوردن ساپینتو، مورایس و دیگر خارجی ها فقط پولمان را دور ریخته‌ ایم!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، از فردا لیگ بیست‌ودوم رسما آغاز به کار می‌کند و هیجان فوتبال باشگاهی دوباره علاقه‌مندان را درگیر خواهد کرد. هر چقدر در ۳ ماهه گذشته بحث‌ها بیشتر حول ‌و حوش تیم ملی و اتفاقات پیرامون فدراسیون بود از چند روز آینده دوباره این مسابقات باشگاهی است که تیتر اخبار را به خود اختصاص خواهد داد. لیگ بیست‌ودوم از نقطه نظرهای گوناگونی شرایط متفاوتی با سال‌های گذشته دارد. اضافه شدن چند مربی خارجی و برگزاری جام جهانی در آبان مهم‌ترین این مسائل هستند. مجید جلالی از مربیان باسابقه فوتبال ایران درباره آغاز رقابت های لیگ برتر مصاحبه ای با روزنامهاعتماد انجام داد که در ادامه می خوانید:
به نظر شما کدام تیم در بازار نقل‌وانتقالات تابستانی موفق‌تر عمل کرد؟
نمی‌توانیم مقایسه کنیم که کدام یک بهتر بودند، ولی در هر صورت شاید بتوان گفت استقلال و پرسپولیس و سپاهان نسبت به باقی تیم‌ها بهتر عمل کردند.
مسابقات جام جهانی وسط لیگ برگزار می‌شود. آیا این مساله ممکن است روی کیفیت لیگ اثر منفی بگذارد؟
من وقتی مصاحبه مسوولان سازمان لیگ را شنیدم ایشان گفتند که در اردیبهشت لیگ تمام خواهد شد. اگر این شکلی باشد به نظرم خیلی خوب است که حداقل فصل بعد از این فصل که می‌شود لیگ بیست‌وسوم خراب نمی‌شود. به این شکل همه‌چیز سر جای خودش قرار می‌گیرد. این لیگ امکان دارد کمی فشرده‌تر و سنگین‌تر باشد ولی این خوبی را دارد که از سال بعدش روال بهتری اتفاق بیفتد. این احتمال وجود دارد که شاید درصد آسیب‌دیدگی در این لیگ نسبت به فصول دیگر بیشتر باشد.
برخی هواداران نگرانند اتفاقات جام جهانی و تعطیلی یک ماهه لیگ روند تیم‌ها را به‌هم بریزد و آنها را از فرم خوب خود خارج کند. آیا موافق هستید؟
در هر صورت این تقویمی است که مربیان و بازیکنان و مدیران و هواداران و خلاصه همه از الان با آن آشنا هستند و شرایط را می‌دانند. وقتی شما یک تقویمی را داری و وضعیت را هم می‌دانی باید همه‌چیز را از هر نظر چه شکل تمرینات چه سطح فشار و سایر مسائل با وضعیت تقویم فعلی تنظیم کنی.
آیا دیدگاه انتقادی شما در مورد بازگشت یک‌سری بازیکن پا به سن گذاشته به تیم‌های سابق‌شان هم وجود دارد؟
نه به آن صورت. من دقیقا نمی‌دانم کدام بازیکن مدنظر شماست.
سروش رفیعی و بیرانوند و رامین رضاییان به پرسپولیس یا سجاد شهباززاده و کاوه رضایی به استقلال و ...
کلا خودم چنین چیزی را برای یک باشگاه خیلی خوب نمی‌دانم. این را حتی برای فوتبال یک کشور هم خوب نمی‌دانم. در هر صورت به خاطر اینکه ما تولید بازیکن نداریم همیشه یک نگاه‌مان به این است که دوباره به همان بازیکنانی که قبلا بودند و کمی هم خوب کار می‌کردند متوسل شویم. این به خاطر این است که چرخه تولید وجود ندارد و این یک خسارت بزرگی برای فوتبال ماست.
آیا حل مشکل چرخه تولید بازیکن در کوتاه‌مدت راه‌حلی دارد یا مربیان مجبورند با همین شرایط سر کنند؟
مدعیان لیگ کدام تیم‌ها خواهند بود؟
من فکر می‌کنم کماکان سه تا تیم استقلال و پرسپولیس و سپاهان مدعیان اصلی هستند.
آیا استقلال می‌تواند قهرمانی بدون باخت را تکرار کند؟
فوتبال ما به شکلی است که در آن برای این مواردی که شما گفتید خبرسازی می‌شود. درون این شلوغی‌ها معمولا تجربه می‌گوید که پیشرفتی حاصل نشده و روال همچنان همان روال گذشته خواهد بود، ولی خب خبرسازی‌های زیادی صورت می‌گیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.