شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

بازی‌های کشورهای اسلامی|برخورداری برنز گر فت، پور اسماعیلی حذف شد، احمدی طلایی!

بازی‌های کشورهای اسلامی|برخورداری برنز گر فت، پور اسماعیلی حذف شد، احمدی طلایی!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی ؛ پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی ترکیه در حالی به میزبانی شهر قونیه پیگیری می شود که در این دوره از مسابقات ۲۴۸ تکواندوکار از ۳۹ کشور با قضاوت ۳۲ داور به مدت چهار روز به رقابت خواهند پرداخت که تیم ملی ایران با ۱۵ تکواندوکار در دو بخش مردان و زنان به مصاف رقبای خود می‌رود.

امروز پنج شنبه ۲۰ مردادماه، مهران برخوردار نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم تیم ملی مردان دور اول با قرعه استراحت روبرو شد. در این وزن ۱۴ تکواندو حضور داشتند. برخورداری در نخستین مبارزه خود به مصاف نماینده کشور ترکیه رفت و موفق به شکست نخستین اولین حریف خود شد. او در دومین مبارزه خود به مصاف نماینده قزاقستان رفت و با شکست ادیخانف قزاقستانی به یک چهارم نهایی راه یافت.

برخورداری در مسابقه پای فینال مقابل سالف شوخرات ازبکستانی قرار گرفت. وی در راند اول در آخرین ثانیه نتیجه را ۷بر۶ بنفع خود تمام کرد. برخورداری راند دوم ‌و‌سوم بازی را واگذار کرد و در نهایت با نتیجه دو بر یک بازی را واگذار و به مدال برنز بسنده کرد.

علی احمدی نماینده ترکیه را با نتیجه ۲ برصفر شکست داد و به فینال مسابقات راه یافت.

علی احمدی نماینده وزن ۸۷-کیلوگرم تیم ملی مردان در فینال این رقابت ها به مصاف فهد صبیحی از اردن رفت و در یک دیداری تماشایی ۲ بر یک به برتری رسید و مدال طلای وزن ۸۷- کیلوگرم را به دست آورد.

علی احمدی در راند اول ۱۳ بر ۸ باخت اما با ۵ اخطاره کردن (۷ بر یک) حریف در راند دوم و ۷ بر ۶ در راند سوم به برتری رسید و سومین مدال طلای تکواندو ایران را به دست آورد

لازم به ذکر است در گروه زنان، زهرا پوراسماعیل در وزن 73- کیلوگرم، در دور نخست دیدار برابر «سوده یارن» حریفی از کشور ترکیه دارنده مدال طلای جهان بازنده و از گردونه رقابت ها حذف شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.