یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

عطایی: بحث کسوت و احترام به بزرگتر را مدنظر قرار دادیم/ امیدوارم نتایجی بهتر از قبل کسب کنیم

عطایی: بحث کسوت و احترام به بزرگتر را مدنظر قرار دادیم/ امیدوارم نتایجی بهتر از قبل کسب کنیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی ؛ بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال در آخرین تمرین تیم ملی قبل از اعزام به قهرمانی جهان در مورد شرایط تمرینات گفت: خوشبختانه وضعیت خوب و قابل قبول است. بعد از لیگ ملت‌ها چند روز استراحت داشتیم و چند نفر به ما اضافه شدند. سعی کردیم ترکیب تیم ترکیبی از  بازیکنان لیگ ملت ها و تعدادی از بازیکنانی که مصدوم بودند، باشد. در چند روز اول در هماهنگی چالش داشتیم اما به تدریج اوضاع بهتر شد. شرایط خوبی داشتیم و فشار کار بالا بود. با توجه به اینکه مسابقات پرفشار لیگ ملت‌ها را داشتیم جاهایی به بازیکنان ریکاوری دادیم اما روند قابل قبول است. امیدوارم در جام واگنر و مسابقات دوستانه به ایده‌آل‌ترین شرایط برسیم.

وی در ادامه درباره بازیکنان دیگری که به ترکیب تیم نسبت به لیگ‌ ملت‌‎ها اضافه شده‌اند، خاطرنشان کرد: جواد معنوی‌نژاد که در ایران با تیم ب تمرین می‌کرد به تیم ملحق شده است،  اصغر مجرد و جواد کریمی هم پس از رهایی از مصدومیت تمرینات‎شان را آغاز کردند و به وضعیت قابل قبولی رسیده‌اند. مجرد شرایط خیلی خوبی دارد و کریمی هم حدود ۸۰ درصد به آمادگی مطلوب رسیده است. میثم صالحی هم با تیم تمرین کرد اما مصدومیتش به گونه‌ای است که نمی‌تواند تیم ملی را در جام واگنر و رقابت‌های قهرمانی جهان همراهی کند. میثم شب گذشته به ایتالیا رفت تا روند درمانی‌اش را پیگیری کند.

سرمربی تیم ملی والیبال در مورد کاپیتانی محمد موسوی در تیم ملی گفت: اتفاق خاصی در این مورد نیفتاد. میلاد به عنوان بازیکن باتجربه این تصمیم را گرفت و مورد موافقت ما قرار گرفت. سعی کردیم بحث کسوت و احترام به بزرگتر را دقیق نگاه کنیم. میلاد از بازیکنان پخته و بزرگوار است. در اولین جلسه ای که به تیم اضافه شد اعلام کرد این وظیفه به موسوی اهدا شود.

وی در مورد رقابت چند بازیکن آماده در چند پست مختلف گفت: همه مربیان این چالش را دوست دارند که رقابت تنگاتنگ و سالمی بین بازیکنان باشد. خوشحالم بازیکنان خوبی داریم و برای گزینش آنها دچار چالش شده‌ایم. این برای من و مربیان تیم خوشایند است.

عطایی در پایان درباره هدف از حضور در قهرمانی جهان گفت: یک استراتژی تا المپیک طراحی کرده‌ایم تا آن مسابقات به بالاترین کارایی و کیفیت برسیم. به همین خاطر در قهرمانی جهان سعی می‌کنیم بازی به بازی جلو برویم و بهترین بازی را به نمایش بگذاریم.  در دوره‌های قبلی حضورمان در قهرمانی جهان تنها در یک دوره ششم شده‌ایم و در بقیه دوره‌ها مقام‌های هفدهم، بیست و یکم و ... را کسب کرده‌ایم و در آخرین دوره هم با کولاکوویچ در رده سیزدهم قرار گرفتیم و این نشان می‌دهد والیبال ما در قهرمانی جهان در چه رده‌هایی بوده اما امیدواریم در این دوره مقام بهتری را کسب کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.