یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

چهار مدال رنگارنگ دیگر تیم پاراتیروکمان ایران در قونیه

چهار مدال رنگارنگ دیگر تیم پاراتیروکمان ایران در قونیه
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی از فدراسیون تیراندازی با کمان، در بخش کامپوند مردان، رمضان بیابانی در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۱۴۱ بر ۱۰۸ مقابل نماینده امارات به پیروزی رسید. بیابانی سپس در دور یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴۳ بر ۱۳۶ مقابل هادی نوری دیگر ورزشکار کشورمان شکست خورد و از گردونه مسابقات خارج شد. 

علی سینا منشازاده دیگر پاراکماندار ایرانی پس از استراحت در دور نخست، در دور یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴۲ بر ۱۱۳ مقابل نماینده ازبکستان به پیروزی رسید. وی در نیمه نهایی با نتیجه ۱۴۵ بر ۱۴۴ مقابل هادی نوری شکست خورد و به رده‌بندی رفت. منشازاده برای کسب مدال برنز به مصاف نماینده امارات رفت و با نتیجه ۱۴۷ بر ۸۷ به پیروزی رسید و مدال برنز را به گردن آویخت.

هادی نوری نیز پس از استراحت در دور نخست، در دور یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴۳ بر ۱۳۶ مقابل رمضان بیابانی از ایران به پیروزی رسید. او در نیمه نهایی با نتیجه ۱۴۵ بر ۱۴۴ مقابل سینا منشازاده به پیروزی رسید. وی در فینال به مصاف نماینده ترکیه رفت و با نتیجه ۱۴۲ بر ۱۳۹ به پیروزی رسید و مدال طلا کامپوند مردان را تصاحب کرد.

در کامپوند زنان، منیره‌السادات حسینی در یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۳۸ بر ۱۲۵ مقابل فرزانه عسگری از ایران شکست خورد و از گردونه مسابقات کنار رفت.

فرزانه عسگری در یک چهارم نهایی پس از پیروزی مقابل منیره‌السادات حسینی، در نیمه نهایی با نتیجه ۱۳۹ بر ۱۳۷ نماینده ترکیه را شکست داد و  فینالیست شد. عسگری در دیدار فینال به مصاف نماینده دیگری از ترکیه رفت و با نتیجه ۱۴۲ بر ۱۴۰ شکست خورد و به مدال نقره  بسنده کرد.

مریم یاورپور در یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۴۰ بر ۱۱۲ مقابل نماینده امارات به پیروزی رسید. وی در نیمه نهایی با نتیجه ۱۴۴ بر ۱۳۴ مغلوب کمانداری از ترکیه شد و برای کسب مدال برنز به مصاف پاراکماندار دیگری از کشور ترکیه رفت و پس از تساوی ۱۳۷-۱۳۷ در تیرتای (طلایی) موفق شد مقابل حریفش به پیروزی برسد و مدال برنز این مسابقات را از آن خود کند.

در بخش دبلیو یک (w۱) مردان نیز  محمدرضا زندی در نیمه نهایی با نتیجه ۱۳۳ بر ۱۳۲ مقابل کمانداری از ترکیه شکست خورد و برای کسب مدال برنز به مصاف دیگر نماینده ترکیه رفت و در این دیدار نیز با نتیجه ۱۳۰ بر ۱۲۸ شکست خورد و به مقام چهارم رسید.

روز گذشته تیم ایران صاحب ۳ مدال طلا و ۲ مدال نقره شده بود. تیم ایران در مسابقات عصر امروز نیز شانس کسب ۴ مدال دیگر را دارد.

بازی‌های کشورهای اسلامی روزهای ۱۷ تا ۲۷ مرداد در قونیه ترکیه برگزار می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.