دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

پیروانی: دلم برای مهدوی‌کیا می‌سوزد؛ بازیکنان خودشان را به مصدومیت می‌زدند تا بازی نکنند

پیروانی: دلم برای مهدوی‌کیا می‌سوزد؛ بازیکنان خودشان را به مصدومیت می‌زدند تا بازی نکنند
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ غلامحسین پیروانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره مشکلاتی که امروز مهدی مهدوی‌کیا در تیم امید با آن روبروست، اظهار کرد: او مربی فهیم و باشعوری است و زیر دست مربیان بزرگی در اروپا بازی کرده است ولی به هیچ وجه با شرایطی که امروز تیم امید دارد، مهدوی‌کیا نمی‌تواند موفق شود و آبروریزی خواهد شد. دل من برای مهدوی‌کیا می‌سوزد، فوتبالیست آبروداری است و به نظر من اگر فشار زیادی به خاطر این اتفاقات رویش باشد، باید کار را رها کند و برود.

پیروانی افزود: با شرایطی که بر فوتبال ایران حاکم است، نباید انتظار صعود به المپیک را داشته باشیم؛ زمانی که من هم سرمربی بودم، باشگاه‌ها همکاری خوبی نداشتند و بهترین بازیکنانم را نمی‌توانستم به مسابقات ببرم. پدرم را در آوردند و شبانه فرار کردم، نه اینکه اخراج شدم، بلکه خودم رفتم.

مربی اسبق تیم فوتبال امید با اشاره به اینکه در زمان او هم باشگاه‌ها به تیم بازیکن نمی‌دادند، خاطر نشان کرد: ۲۴ نفر را به اردو دعوت می‌کردم اما از این تعداد، ۱۰ تا ۱۴ نفر به اردو نمی‌آمدند و باشگاه‌شان اجازه نمی‌داد. قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو خبرنگار شبکه خبر از من پرسید چندم می‌شوید، گفتم هشتم هم بشویم موفق بوده‌ایم، چون بذری نکاشته‌ایم که بخواهیم درو کنیم.

پیروانی با بیان این مشکلات به مدیریت فدراسیون فوتبال بر می‌گردد، تصریح کرد: الان هم مهدوی‌کیا با همین مشکلات درگیر است که به سوء مدیریت بر می‌گردد و مدیران فدراسیون هم کاری انگار نمی‌توانند بکنند!‌ زمان ما علی کفاشیان و مهدی تاج زحمت می‌کشیدند اما باشگاه‌ها بازیکن نمی‌دادند. برخی از بازیکنان هم که به اردو می‌آمدند پایشان را می‌گرفتند و می‌نشستند و خودشان را به مصدومیت می‌زدند.

وی افزود: بازیکنان دنبال آینده‌شان و دنبال پول هستند و باشگاه به آنها پول می‌دهند. اگر اجباری هم برای بازیکن دادن به تیم امید باشد، همان طور که گفتم بازیکن می‌آید پایش را می‌گیرد و تمرین نمی‌کند و می‌گوید مصدوم هستم.

پیروانی درباره اینکه چه باید کرد تا چنین اتفاقاتی تکرار نشود، تصریح کرد: فدراسیون باید در این زمینه محکم‌تر ورود کند تا بازیکنانی که سرمربی تیم امید می‌خواهد در اردو حضور پیدا کنند. الان که رئیس فدراسیون نداریم و هیچی سرجای خودش نیست، رئیس جدید که بیاید، باید تیم امید را مدیریت کند و نظم انضباط در اردوها حاکم باشد تا باشگاه‌ها نتوانند بگویند بازیکن نمی‌دهیم. الان اما هر کاری بخواهند می‌کنند.

سرمربی اسبق تیم فوتبال امید گفت: با ادامه این وضعیت باید قید المپیک را بزنیم. تیم امید این بار هم با ادامه این وضعیت موفق نمی‌شود، کشورهای دیگر دارند کار می‌کنند و بذر می‌کارند و دور از حکمت خداوند است که چیزی درو نکنند و موفق نشوند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.