یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

گل‌محمدی نسبت به زمان مانوئل ژوزه باتجربه شده

معدنچی: سه پرسپولیسی بیش از خارجی‌ها کمک می‌کنند

معدنچی: سه پرسپولیسی بیش از خارجی‌ها کمک می‌کنند

مهرزاد معدنچی یکی از چپ پاهای شاخص پرسپولیس بود که که مربیان روی سرعت، ارسال‌ها و قدرت تهاجمی‌اش حساب ویژه‌ای باز می‌کردند. به بهانه ورود پرسپولیس مدل جدید یحیی به لیگ بیست و دوم گفت‌و‌گویی با او داشتیم.

درباره دیدار مقابل ذوب‌آهن در ورزشگاه فولاد شهر چه صحبتی دارید؟
بازی‌های هفته اول را نمی‌توان پیش‌بینی کرد اما بازی در اصفهان هم همیشه سخت است اما من اطمینان دارم پرسپولیس با بازیکنان خوب و با تجربه‌ای که دارد حتماً لیگ را خوب شروع خواهد کرد. در‌واقع پرسپولیس بازیکنان خوبی از خط دروازه تا خط هافبک دارد هافبک‌هایی خلاق و گلزن که می‌توانند در کار گلزنی هم به تیمشان کمک کنند. بازی در خارج از خانه آن هم در هفته اول و کسب نتیجه در آن حکم دیدار شش امتیازی را دارد که امیدوارم پرسپولیس برنده باشد و استارت خوبی در شروع لیگ بزند.
سال‌ها در جناح چپ بازی کردید. در خصوص بازیکن جوانی که برای پست دفاع چپ جذب شده چه نقد فنی دارید؟
فکر می‌کنم وحید امیری از هفته‌های هفتم یا هشتم شرایط بازی را پیدا خواهد کرد که به هر حال اگر شرایط وحید خوب باشد آقا یحیی در آن پست حساب ویژه‌ای روی او باز خواهد کرد که این بازیکن بالانس لازم بین دفاع چپ و راست را به وجود خواهد آورد. در مورد احمدی هم باید بگویم او هم بازیکن ملی‌پوشی است که حتماً سرمربی پرسپولیس توانایی فنی خوبی را در او دیده که جذبش کرده است.
در رابطه با پول‌های میلیاردی که البته به بعضی از بازیکنان با کمک مدیر برنامه‌هایشان داده می‌شود انتقادهای زیادی وجود دارد. در این رابطه شما چه نظری دارید؟
من همیشه گفته‌ام فوتبالیستی که زجر کشیده و به تیم‌های مطرح رسیده و کیفیت فنی خوبی داشته واقعاً پولی که می‌گیرد نوش جانش اما در این بین یکسری از بازیکنان هم هستند که به مبلغی که قرارداد می‌بندند واقعاً نمی‌ارزند. وقتی رزومه چنین بازیکنانی را می‌بینید به این مسأله می‌رسید که فقط بازی کرده‌اند با وجود این تأکید می‌کنم با این تورم یک بازیکن خوب شاید با 15 میلیارد هم در جای خوب تهران یک آپارتمان بخرد اما باز هم می‌گویم پولی که یکسری از بازیکنان می‌گیرند و ارقامی که رد و بدل می‌شود واقعاً منطقی نیست.
در رابطه با جذب مربیان خارجی و نقش کریم باقری و سید‌جلال چه صحبتی دارید؟
بعضی‌ها از آقا کریم که جزو مفاخر فوتبال ما هستند ایراد می‌گیرند و معتقدند آقا کریم بابت کار اندک در پرسپولیس پول می‌گیرد اما اصلاً این طور نیست چون حضور آقا کریم خیلی در پرسپولیس پر رنگ است و نقش بسیاری در مدیریت بازیکنان دارند مضاف بر اینکه با شخصیت و کاریزمایی که دارد خیلی می‌تواند به سرمربی تیم کمک کند. در کنار آقا یحیی، سید‌جلال و افشین پیروانی هم هستند که خیلی می‌توانند حتی بهتر از مربیان خارجی به پرسپولیس کمک کنند.
یحیی می‌تواند تیم پر ستاره‌ای که تغییرات خیلی زیادی داشته را خوب هدایت کرده و به موفقیت برساند؟
زمانی که مانوئل برکنار شد و آقا یحیی به‌عنوان سرمربی انتخاب شدند من خودم در پرسپولیس بودم. در آن مقطع شاید مدیریت تیم برای آقا یحیی کمی سخت بود اما الان خیلی از آن مقطع گذشته و آقا یحیی بسیار با تجربه شده‌اند ضمن اینکه در کنار سرمربی مربیانی مانند سید‌جلال و آقا کریم هستند که خیلی به سرمربی تیم کمک می‌کنند. در این بین بازیکنان پرسپولیس هم حتماً شرایط حضور در پرسپولیس را درک می‌کنند و با این درک بالا و حضور تماشاگران که امیدوارم در ورزشگاه‌ها محقق شود دوباره پرسپولیس بهترین نتایج را گرفته و قهرمان شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.