دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

مسئولان تیم آبی‌پوش امیدوار به اعتراض مجدد

بختک 40 میلیاردی روی سر استقلال

بختک 40 میلیاردی روی سر استقلال
یاسین معصومی
یاسین معصومی

محکومیت باشگاه استقلال در پرونده شکایت آندره‌آ استراماچونی، از سوی CAS تأیید شد! نتیجه رأی پرونده محکومیت استراماچونی در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) مشخص شد و این‌طور که گفته می‌شود تغییری در رقم محکومیت باشگاه استقلال صورت نگرفت و ضمن پرداختی‌های دیرکرد، باشگاه استقلال باید مبلغی حدود یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو به آندره‌آ استراماچونی بپردازد.
آبان سال ۹۹ بود که فدراسیون جهانی فوتبال با ارسال ایمیلی به باشگاه استقلال، حکم نهایی پرونده آندره‌آ استراماچونی را صادر کرد و این باشگاه به پرداخت یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو جهت پرداخت مطالبات این مربی ایتالیایی محکوم شد. مدیران استقلال پس از اعلام این حکم قصد داشتند این پرونده را به دادگاه CAS ببرند و در تلاش بودند تا مبلغ این مطالبات را به کمترین حد ممکن برسانند. باشگاه استقلال در ماه اردیبهشت سال ۱۴۰۰ پس از دریافت مشروح پرونده مطالبات این مربی ایتالیایی، لایحه مربوط به دفاعیات خود را نسبت به این پرونده ارسال کرد تا بررسی‌های لازم در خصوص این پرونده صورت بگیرد.
در ادامه پرونده این مربی ایتالیایی به دادگاه حکمیت ورزش (CAS) رفت و پس از چندین بار تعویق در اعلام رأی نهایی، در نهایت باشگاه استقلال موظف است طبق چهارچوب‌های تعیین شده، مطالبات این مربی را بپردازد. البته این خبر که روز گذشته همانند شوک بزرگ هواداران استقلال را دچار دغدغه‌ جدیدی کرد و فضای مجازی به‌شدت ملتهب شد، توسط هیچ مقام مسئول استقلالی تأیید رسمی نشد. (دقیقاً مثل پرونده ویلتموس که خبرش زودتر جامعه فوتبال را تحت تأثیر قرار داد!) مسئولان باشگاه استقلال معتقد بودند که این خبر کاملاً غیررسمی منتشر شده و تا زمانی که ابلاغی در این زمینه توسط ای‌اف‌سی به آنها ارسال نشود، هیچ ماهیت رسمی ندارد و صرفاً در حد یک خبر و گمانه‌زنی است.
بد نیست حرف‌های مؤمنی عضو هیأت مدیره استقلال را در این خصوص با هم مرور کنیم. مؤمنی در این باره می‌گوید: «ما هم این خبر را شنیدیم، اما براساس شنیده‌ها و انتشار خبر توسط خبرگزاری‌ها نمی‌توان حرفی زد بلکه راه قانونی‌اش این است که ‌ای‌اف‌سی حکم را به فدراسیون فوتبال ایران ابلاغ کند و ما نامه‌ ای‌اف‌سی را از فدراسیون دریافت کنیم تا بتوانیم به‌صورت رسمی به رسانه‌ها اعلام کنیم. اما چون این نامه به باشگاه استقلال ابلاغ نشده خبر حکم استرا در حد همان خبر باقی می‌ماند.»
اگر این خبر صحت داشته باشد یعنی اینکه بار مالی سنگینی بر دوش استقلال نهاده می‌شود! چطور باشگاه استقلال می‌خواهد این مبلغ را به استرا پرداخت کند؟ مؤمنی در پاسخ می‌گوید: «ما حق اعتراض داریم و قطعاً موقعی که این حکم به باشگاه استقلال ابلاغ شد، اعتراض خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم استقلال در این خصوص متضرر شود.»
این عضو هیأت مدیره استقلال در پایان می‌گوید: «ما تا زمانی که آقای آجورلو را به‌عنوان مدیرعامل در رأس باشگاه استقلال داریم اصلاً نگران نیستیم و ایشان قطعاً راه حلی در این باره پیدا می‌کند.» طبق ادعای محمد مؤمنی خبر رأی استرا که مثل بمب ترکید در حال حاضر صورت رسمی ندارد و تا زمانی که باشگاه استقلال این حکم را از فدراسیون تحویل نگیرد در موردش اقدامی نخواهند کرد. اما اگر خبر صحت داشته باشد یعنی اینکه باشگاه استقلال نزدیک 40 میلیارد تومان متضرر خواهد شد و باید مسئولان این باشگاه راهی برای حل آن پیدا کنند و امیدوار باشند در اعتراضی که به این حکم می‌کنند؛ فرصتی برای در رفتن از محکومیت سنگین داشته باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.