دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

مهاجمی مثل عبدی نباید تحت فشار باشد

عقابی: با یک تساوی پرونده قهرمانی را نبندید

عقابی: با یک تساوی پرونده قهرمانی را نبندید

رضا عقابی مهاجم ساوه‌ای اسبق پرسپولیس معتقد است با یک بازی و کسب یک تساوی نباید پرسپولیس را محک زد. گفت‌و‌گو  با او را بخوانید.

شما سال‌ها در فوتبال بودید. چطور به سمت فوتسال کشیده شدید؟
بله در تیم‌های زیادی بازی کردم از جمله بانک سپه و شموشک و پرسپولیس و سپاهان و در چند تیم دیگر هم بازی کرده‌ام. پس از کسب عنوان آقای گلی در بانک سپه با نظر آقای پروین به پرسپولیس پیوستم و در تیم ملی هم بازی کردم. در لیگ آزادگان در تیم سپاهان و تیم‌های دیگر بازی کردم. سابقه هت تریک در بازی‎های زیادی دارم اما بعد از فوتبال و گذراندن دوره کلاس Aمربیگری سرنوشتم طوری شد که در چند تیم لیگ برتری فوتسال در شهر زادگاهم مانند شهرداری و سن ایچ ساوه مربیگری کرده‌ام و شاگردان بسیار خوبی نظیر اسماعیلی که سال‌ها در فوتسال ایران و آسیا درخشید را تربیت کرده‌ام.
در تیم ملی هم سابقه بازی دارید؟
در پنج بازی دوستانه که آقای پروین سرمربی بودند و آقایان ابراهیمی و مایلی کهن هم مربیگری می‌کردند به میدان رفتم و البته در فینال جام در جام آسیا هم سابقه بازی دارم.
تساوی پرسپولیس در هفته اول انتقادهای زیادی را به دنبال داشت. این انتقادها را قبول دارید؟
من معتقدم با یک بازی نباید پرسپولیس را قضاوت کرد مضاف بر اینکه پرسپولیس مالکیت بالایی بر توپ و میدان داشت و به لحاظ گردش توپ و چند فرصت دیگر بازی خوب و قابل قبولی ارائه داد و چند موقعیت گل هم خلق کرد که با بدشانسی به گل تبدیل نشدند. ذوب‌آهن هم تیم ریشه‌داری است و به نظرم نباید این تیم را حریف ساده‌ای بدانیم و با یک بازی پرونده قهرمانی یک تیم را ببندیم.
اما به هر حال همه فرصت‌ها تبدیل به گل نشد، به همین دلیل بعضی کارشناسان لقب شیر بی‌دندان را به پرسپولیس داده‌اند؟
من موافق دادن چنین القابی مانند شیر بی‌دندان و از این طور اصطلاحات که بیشتر ژورنالیستی است نیستم چون اگر یک موقعیت از آن فرصت‌هایی که به تیرک خورد یا با بدشانسی گل نشده بود به گل تبدیل شده بود حالا از این قبیل انتقادات خبری نبود.
اما به هر حال عبدی در خط حمله کاری انجام نداد و به نظر سرمربی پرسپولیس حق داشت که به‌شدت دنبال مهاجم باشد.
عبدی مهاجم بدی نیست ضمن اینکه پاکدل هم ان‌شاءالله از بازی بعدی مهیای بازی خواهد شد، از طرفی نباید از یک مهاجم و یک تیم همیشه توقع گلزنی داشت چه بسا که دیدید بارسا هم در اولین بازی‌اش مقابل تیم دوازدهم جدول متوقف شد، مضاف بر آنکه شاهد بودیم ماشین گلزنی بایرن یعنی لواندوفسکی هم که در تیم قبلی‌اش آمار خارق‌العاده‌ای داشت در بارسا در اولین بازی رسمی‌اش نتوانست گل بزند.
اما به هر حال شاید توقع گلزنی مقابل تیمی که دقایق زیادی 10 نفره بازی کرد هم انتظار زیادی نباشد.
اتفاقاً تیمی که 10 نفره می‌شود لایه‌های دفاعی‌اش را بیشتر کرده و کارش را فشرده‌تر انجام می‌دهد. ذوب‌آهن با همه این مسائل تغییرات بسیار کمی نسبت به فصل قبل داشت و تیم سازمان یافته‌ای نشان داد بنابر‌ این من فکر می‌کنم با توجه به نوع بازی پرسپولیس و فرصت هایی که خلق کرد بعد از یک بازی نباید به تیم و مهاجمان فشار زیادی آورد و استرس بدی به مجموعه تیم وارد ساخت که تیم دچار مشکل شود. در مورد لوکادیا هم باید بگویم این بازیکن رزومه قوی‌ای دارد که امیدوارم هر چه زودتر به تیم اضافه شده و در پرسپولیس جواب بدهد.
با شرایطی که دیدید پرسپولیس مقابل فولاد موفق خواهد شد؟
اگر تماشاگران پرشور پرسپولیس بیایند شاگردان یحیی با شور مضاعفی بازی خواهند کرد و من شانس پیروزی پرسپولیس را در شرایطی که هوادار هست و محرومان هم برمی گردند، بالا می‌دانم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.