شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

چرا برای بازیکنی مثل «رادو» باید ۹۰۰هزار یورو بدهیم؟!

درویش: کاسیانو را می‌خریدم، مجسمه‌ام را می‌ساختند/ از ترس دلال‌ها «لوکادیا» را «مخفیانه» جذب کردیم

درویش: کاسیانو را می‌خریدم، مجسمه‌ام را می‌ساختند/ از ترس دلال‌ها «لوکادیا» را «مخفیانه» جذب کردیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، رضا درویش در گفت‌وگویی تلویزیونی در مورد نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس و وقفه‌ای که در این روند رخ داد، گفت: وقتی فصل تمام شد یحیی گل‌محمدی لیست داد. ما به سرعت پیش رفتیم. در همان ۱۰ روز اول تمام تمرکزمان را روی جذب این بازیکنان گذاشتیم و قطره چکانی عمل نکردیم.

وی افزود: ما بهترین بازیکنانی که در ایران بودند را جذب کردیم. پس از آن دنبال ترمیم خط حمله بودیم. این را در نظر داشته باشیم که فصل قبل بهترین خط حمله برای پرسپولیس بود. بهترین دروازه‌بان آسیا و بهترین‌هایی که بودند را آوردند. ما مهاجم از دست ندادیم اما چرا این انتقادات مطرح شد؟ این القای دلالان بود. من باید از مهاجمان‌مان تشکر کنم. بهترین پاسورها را هم جذب کردیم. از بهتر به بهترین رسیدیم و این هجمه درست نبود.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به روند جذب کاسیانو و منتفی شدن حضور این بازیکن در پرسپولیس تاکید کرد: یک زمانی می‌گوییم تیم ترمیم شود تا در روز مبادا به مشکل نخوریم. برای مثال کادر فنی یک بازیکن معرفی می‌کند و ما مذاکره می‌کنیم. پول رضایتنامه یک بازیکن ۴۵۰ هزار یورو بود و سالی هم ۴۰۰ هزار یورو خودش می‌خواست. یکی هم گفت ۳۰۰ هزار یورو. با مدیرعامل باشگاهی که خواهان جذب بازیکن آن بودیم، دوشت مشترکی داشتیم. آن مدیرعامل گفت در چند روز اخیر از ایران نامه زدند تا قیمت بازیکن را افزایش دهند. ما ۸۰۰ هزار دلار برای دوسال توافق کردیم. آن بازیکن گفت من سه روزه پول می‌خواهم و در یک روز زیر حرفش زد و به من گفتند به جای ۲۵۰ هزار دلار ۳۵۰هزار دلار می‌خواهد. دوباره چانه زدیم و مبلغ را به ۳۰۰هزار دلار کاهش دادیم. آن مهاجم نامه زده بود که در زعفرانیه خانه می‌خواهم. به نظر شما چه کسی به بازیکن خط می‌دهد؟ بازیکن هم گفت ۱۰۰ هزار دلار هم برای مدیربرنامه‌ام می‌خواهد. دوباره گفت مصدوم است و ۲۰ روز بعد آماده می‌شود. با این حال ما با نظر گل‌محمدی اقدام کردیم.

وی تاکید کرد: اگر من روز اول یک میلیون و ۲۵۰هزار یورو آن بازیکن را می‌گرفتم، مجسمه‌ام را می‌ساختند اما چون مقابل دلالی ایستادم این اتفاقات افتاد.

درویش گفت: از طرفی دنبال اسپانسر بودیم که عجله نکردیم و آن اسپانسری را گرفتیم که قراردادش چهارصد درصد بیشتر بود. تا دلالی در فوتبال ما است این فوتبال به ناکجاآباد می‌رود.

وی با اشاره به روند جذب لوکادیا خاطرنشان کرد: نزدیک ۲۰ روز با لوکادیا صحبت کردیم. فقط گل‌محمدی، امور بین‌الملل و من مطلع بودیم. یک بازیکن را «لای زرورق» گذاشتیم که امروز گفتند از نظر رزومه تابه‌حال چنین بازیکنی به ایران نیامده اما این دلالان کارشکنی می‌کنند. مدیربرنامه راه و روش خاصی دارد اما دلال متفاوت است. یعنی از ایرانی بودنشان خجالت نمی‌کشند؟

درویش ادامه داد: این هوادار مظلوم و ساده پرسپولیس را همین باندهای دلالی علیه ما تهییج می‌کنند. چرا باید ۹۰۰ هزار یورو به بازیکنی مانند «رادو» بدهیم؟ ۵۳ هزار فرانک دادیم تا روند رسیدگی به تعویق بیافتد تا کاری کنیم. چرا باید بیش از ۹۰۰ هزار دلار به کالدرون بدهیم؟ برای استوکس همین چند روز پیش ۹۶ هزار یورو دادیم تا پنجره را باز کنیم. آیا کمیته فنی وجود دارد که نظارت کند چنین نفراتی به فوتبال ما می‌آیند؟ اگر هوادار مطالبه‌گر است بگوید استوکس چرا باید ۳۰۰هزار یورو بگیرد؟! من در یک ماه و نیم گذشته ۴۲ میلیارد بدهی دادم. اگر چنین چیزی نبود خرج زیرساخت می‌کردم. چرا بازیکن ۴ میلیون دلاری نگیریم؟ ما طی روزهای اخیر بیش از ۳۴۰ تا ۳۵۰ هزار یورو بدهی دادیم.

وی گفت: طی ۱۰ روز گذشته به خاطر بدهی مالیاتی حساب را بستند. باشگاهی که زیانده است چرا باید مالیات بدهد؟ ۲۶۸ میلیارد بدهی مالیاتی بریدند. (حمید)سجادی وزیر ورزش چند روز گذشته پیگیر بود. من به رییس اداره مالیات گفتم چگونه می‌شود زیانده باشیم و مالیات بدهیم و او پاسخ داد که رئیس سابق به نامه توجهی نداشت!

وی در مورد اینکه گفته می‌شود لوکادیا گرانترین بازیکن لیگ ایران است، گفت: بعید می‌دانم. ما شنیدیم بازیکنان دیگر تیم‌ها با چنین ارقامی آمدند. او بهترین خرید ۳۰ سال اخیر فوتبال ایران است؛ در بوندسلیگا بازی کرده و تمام تیم‌های رده‌های پایه هلند را تجربه کرده است.

وی گفت: ما خواستیم به هوادار بگوییم اگر به مدیران و خادمین اعتماد کنند و اسیر جو دلالی نشوند، تلاش می‌کنیم بازیکنی در حد نام پرسپولیس بگیریم. من عهد کردم که به خاطر محبوبیت کاری نکنم و دنبال حفظ منافع تیم هستم.

درویش درمورد اینکه آیا ممکن است بازیکن دیگری جذب شود، گفت: اگر کادر فنی لازم داشته باشد بازیکن ‌می‌گیریم اما اگر قرار باشد مدام بازیکن خارجی بگیریم، پس چه زمانی بازیکنانی مانند علی علیپور و مهدی طارمی بسازیم؟

وی ادامه داد: لوکادیا قراردادش را قبلا اینترنتی امضا کرده بود و امروز هم رسمی شد. مشکلی بابت آی.تی‌.سی(کارت بازی) او وجود ندارد. قرارداد او هم دلاری است. با مبلغی خیلی کمتر از ۲/۵ میلیون لوکادیا را آوردیم. حتی از نصف هم کمتر بود. فعلا برنامه‌ای برای خرید مهاجم جدید نداریم. عیسی‌ هم برای نیم فصل می‌رسد و جوان‌های مستعد مانند محمد عمری را هم داریم.

مدیرعامل پرسپولیس در رابطه با جذب شیخ دیاباته و کریم انصاری‌فرد نیز اظهار داشت : با دیاباته و کریم انصاری‌فرد مذاکره نداشتیم. این سوال‌های فضای مجازی است و در ذهن هوادار وجود ندارد. انصاری‌فرد اصلا تمایلی برای بازگشت به ایران نداشت.

وی در مورد شرایط باشگاه پس از خصوصی‌سازی نیز تاکید کرد: باید همه هزینه‌ها را به سهامداران اعلام کنیم. امروز هم نامه قراردادها را دادیم.

درویش گفت: خواهش من این است هواداران به هوش باشند و گول فضای مجازی را نخورند. در یکی از سایت‌ها دیدم که یکی از هزاران کیلومتر دورتر از تهران هواداران را تشویق به برپایی تجمع می‌کرد. هواداران بیایند بدهی‌های قبلی را مطالبه گری کنند که چرا الان من باید ۹۰۰ هزار یورو برای رادوشوویچ بدهم؟ مطالبه‌گر باید بیاید و بگوید چه کسانی نقش داشتند. قرارداد ویلموتس را بزرگ می‌کنند. او حداقل چندین روز در ایران بود. الان بیایند و رادوشوویچ را هم طبق دقایق بازی‌اش حساب کنند!

وی در مورد بازی خداحافظی سید جلال حسینی اضافه کرد: با اینکه ملوان تیم خوب و پرطرفداری است اما تمایل به اینکار نداشتند. ارزش سید جلال بالاتر از این بود که برای یک بیانیه این بازی را لغو کنند. دنبال برگزاری یک بازی خارجی با یک تیم بسیار بزرگ جزو چهار تیم برتر دنیا هستیم که حتما آن بازی برای سید جلال برگزار شود.

مدیرعامل سرخ‌های پایتخت در مورد بحث مجوز حرفه‌ای گفت: عمده ایراد فیفا تعهدات و انضباط مالی است. در  همین راستا مطالبات ۴۲ بازیکن را پرداخت کردیم. به غیر از رادو، مطالبات همه خارجی‌ها را پرداخت کردیم که آن پرونده هم شاید هفت یا هشت ماه طول بکشد. پس از آن هم به‌دنبال زیرساخت‌ها می‌رویم. امروز هم حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون تماس گرفت که می‌آید باشگاه تا سرفصل‌های حرفه‌ای سازی را حل کند. قبلا نمایندگان ای.اف‌.سی می‌آمدند اما شرایط فرق کرده‌است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.