شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

تمجید از طارمی بعد از کمک به درمان یک معلول

فوتبالیست بزرگ؛ انسان بزرگتر

فوتبالیست بزرگ؛ انسان بزرگتر

آنهایی که مهدی طارمی را از نزدیک می‌شناسند، می‌دانند که او تا چه اندازه دلسوز، مهربان و به قول ما ایرانی‌ها مردمدار است. او این خصیصه را در پرتغال نیز به نمایش گذاشته و جدا از فوتبال زیبایی که بازی می‌کند، در کارهای خیرخواهانه نیز همیشه پیشقدم است. یکی دو هفته قبل بود که نلسون فریرا، یکی از هواداران پورتو اعلام کرد پسری معلول دارد که نه می‌تواند حرف بزند و نه راه برود. او از طارمی خواست برای پرداخت هزینه‌های درمان، پیراهن امضا شده‌اش را به حراج بگذارد  و از این راه به او و پسر معلولش -فیلیپ- کمک کند.
این درخواست اما با موافقت مهدی طارمی مواجه شد تا حالا عکسی از مهاجم بوشهری در حال امضای پیراهن، روی خروجی توئیتر نلسون فریرا ببینیم. پدر فیلیپه با تشکر از همراهی طارمی در توئیتر خود نوشت: «می‌خواهم از همه شما تشکر کنم برای کمک به این انسان فروتن، با قلبی بزرگ که مهدی طارمی دارد. از دوستم طارمی برای اهدای پیراهنش برای حراج تشکر می‌کنم. قرار است پول این حراج برای درمان پسرم فیلیپ صرف شود.»
این حرکت طارمی اما با تعریف و تمجیدهای فراوانی همراه شده است. یک کاربر پرتغالی به زبان فارسی برای طارمی نوشته: «خیلی ممنون قهرمان.» یکی دیگر از طرفداران پورتو با تعریفی جالب از مهاجم تیم ملی ایران این متن را روی خروجی توئیتر خود قرار داد: «امیدوارم همه چیز به بهترین شکل ممکن پیش برود. مرد بزرگ و قهرمان بزرگ، طارمی.» یک کاربر دیگر هم به نوشتن این جمله کوتاه بسنده کرده: «پادشاه مهدی.»
تشکر هواداران پورتو از طارمی تمام‌ شدنی نیست. آنها که از تماشای بازی‌های طارمی در زمین لذت می‌برند، این بار هم شیفته کار خیرخواهانه او شده‌اند. مثل این کاربر که جمله جالبی درباره مهاجم ایرانی پورتو نوشته است: «یک غول، هم داخل زمین و هم خارج از زمین. ممنون پادشاه ایرانی.» کاربری هم نوشته: «شما یک فوتبالیست بزرگ هستید اما حتی بیشتر از آن، یک انسان بزرگ محسوب می‌شوید. متشکرم قهرمان.» اما عکس طارمی هنگام امضای پیراهن و شرکت در این حرکت خیرخواهانه تمجید هواداران رقیب را نیز به همراه داشته است. به عنوان نمونه یک کاربر که پیش‌بینی می‌شود هوادار اسپورتینگ لیسبون است، با انتشار یک توئیت، هم از طارمی بابت این کار تمجید کرده و هم کنایه‌ای زده به پنالتی‌هایی که مهاجم ایرانی برای پورتو می‌گیرد: «یک ژست زیبا از طارمیِ غواص!» طارمی با عملکرد درخشانی که از خود در زمین به جا گذاشته و همچنین کارهای مهمی که خارج از مسابقه انجام می‌دهد، به بازیکنی محبوب در پرتغال تبدیل شده که حتی مورد تمجید رقبا نیز قرار گرفته است.

فنرباغچه- طارمی؛ تلاش ادامه دارد
با وجود تکذیب رسمی ژرژ ژسوس سرمربی پرتغالی فنرباغچه مبنی بر جذب مهاجم ایرانی پورتو، اما یک بار دیگر رسانه‌های این کشور مدعی شدند که این تیم قصد دارد برای جذب مهدی طارمی با باشگاه پرتغالی وارد مذاکره شود.  نشریه صباح ترکیه مدعی شد که این تیم متمول و قدیمی صحبت‌های خود برای جذب طارمی را آغاز کرده است: «تلاش‌ها برای جذب باتشوایی، ماکسی گومز و وینسنت ابوبکر بی‌نتیجه بود و موانع برطرف نشدند. فنرباغچه که در نقل و انتقالات این فصل ترافیک شدیدی را در خط حمله تجربه می‌کند، با بازیکنان زیادی تماس گرفته است اما هنوز نامی وجود ندارد که مذاکرات با او به مراحل پایانی رسیده باشد. با این حال دو نام جدید از پرتغال در دستور کار مدیریت این باشگاه قرار دارد. یکی از این بازیکنان، مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو است. تماس‌ها برای دریافت رضایتنامه طارمی ادامه دارد. فران ناوارو مهاجم اسپانیایی تیم پرتغالی ژیل ویسنته آخرین نامی بود که در دستور کار فنرباغچه قرار گرفت.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.