یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

حمایت‌های آقای خاص از جوانان کشتی فرنگی

محمد بنا: شما در دنیا بهترین هستید

محمد بنا: شما در دنیا بهترین هستید

تیم ملی کشتی فرنگی جوانان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان در بلغارستان راهی صوفیه می‌شود. این تیم در حالی راهی این مسابقات می‌شود که با هدایت حمید باوفا به دنبال رسیدن به عنوان قهرمانی است. سرمربی‌ای که دو بار هم این تیم را به عنوان قهرمانی جهان رسانده و حالا به دنبال تکرار این عنوان مهم است. این تیم روز گذشته آخرین تمرین خود را پشت سر گذاشت که یک میهمان ویژه و مهم را در تمرینات داشت. محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی برای روحیه دادن به آینده‌سازان کشتی در تمرینات این تیم حاضر شد و سعی کرد به لحاظ روحی و روانی این کشتی‌گیران را برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان آماده کند.


محمد بنا مهم‌ترین چهره تاریخ کشتی فرنگی ایران است. کسی که لقب بهترین مربی قرن را هم گرفت اما تحولی که او در کشتی فرنگی ایجاد کرد کاری بزرگ و عظیم بود و به همین دلیل هم در بین فرنگی‌کاران جایگاه ویژه‌ای دارد. او قهرمانان جهان و المپیک زیادی را به دنیا معرفی کرد و همین مهم‌ترین دلیلی است که به راهکارهای او احترام می‌گذارند.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های محمد بنا این است که می‌تواند به کشتی‌گیران انگیزه رقابت و تلاش بدهد و حالا همانند یک فرمانده در تمرین تیم جوانان حاضر شد و همه را به خط کرد تا چند نکته مهم را قبل از حضور در مسابقات قهرمانی جهان به آنها یادآوری کند: «کشتی ما جایگاه خود را در بهترین سطح دنیا پیدا کرده است، قبل از اینکه تیم نوجوانان به رقابت‌های جهانی برود، آخرین تمرین خود را در سالن صدرزاده برگزار کردند، من قسمتی از تمرین آنها را دیدم، همیشه در کشتی‌ها از مسابقه دادن نترسیدم چون به لیاقت کشتی‌گیرانم ایمان دارم. اما در آنجا ذره‌ای تردید کردم و وقتی نوجوانان کشورمان در رقابت‌های جهانی آن کشتی‌ها را گرفتند به خودم گفتم به هیچ صورت حق نداری تردید کنی چراکه از نونهالان تا بزرگسالان کشتی فرنگی لیاقت قهرمانی را دارند و نوجوانان ما نیز در رقابت‌های جهانی بهترین کشتی‌ها را گرفتند و قهرمان شدند.»
این اظهارات محمد بنا در حالی مطرح می‌شد که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی هم در گوشه سالن حضور داشت و از نزدیک به این حرف‌های محمد بنا گوش می‌داد.
محمد بنا در ادامه رو به حمید باوفا شاگرد سابقش در تیم ملی کشتی فرنگی کرد و از او به عنوان یکی از بهترین مربیان یاد کرد: «شما بهترین کادر فنی‌ای که می‌توانست کنارتان باشد در اختیارتان بوده و از امکانات عالی‌ای نیز برخوردار بوده‌اید.»
سرمربی پرافتخار کشتی فرنگی در ادامه نسبت به قهرمانی این تیم هم اطمینان خاطر داد: «با ایمان راسخ و بر حسب دانایی و کاردانی سرمربی و کادر فنی شما می‌گویم، شما بهترین تیم دنیا هستید و این را به یاد داشته باشید که برای رسیدن به اینجا از یکسری فیلترها رد شده‌اید و عملکرد شما در رده نوجوانان و حتی بزرگسالان بررسی شده و قدر خودتان را بدانید.» این تیم حالا با فوت کوزه‌گری که محمد بنا یاد داد به دنبال یک افتخارآفرینی بزرگ است.
این تیم با ترکیب آرش نگهداری در 55 کیلوگرم، سعید اسماعیلی در 60 کیلوگرم، ایمان محمدی در 63 کیلوگرم، دانیال سهرابی در 67 کیلوگرم، امیر عبدی در 72 کیلوگرم، مسعود کاووسی در 77 کیلوگرم، علیرضا محمدی در 82 کیلوگرم، ابوالفضل چوپانی در 87 کیلوگرم، علی عابدی درزی در 97 کیلوگرم و فردین هدایتی در 130 کیلوگرم راهی بلغارستان می‌شود.
شاید این تیم به خاطر نداشتن تجربه کافی اندکی دچار مشکل شود اما واقعیت این است که با همین نفرات و کادر فنی که بالای سر این تیم قرار دارد توقع همگان حداقل ایستادن روی سکو است. عنوان اول تا سومی برای این تیم را باید متصور بود اما شاید سکوی نخست هم دور ازدسترس نباشد. هر چند که در روزهای گذشته جمید باوفا به دلیل تجربه کم بین المللی تیمش نگران بود اما او هم بعد از اظهارات محمد بنا قوت قلب گرفته و حالا با اطمینان بیشتری به صوفیه سفر می کند.

سرمربی پرافتخار کشتی فرنگی در ادامه نسبت به قهرمانی این تیم هم اطمینان خاطر داد: «با ایمان راسخ و بر حسب دانایی و کاردانی سرمربی و کادر فنی شما می‌گویم، شما بهترین تیم دنیا هستید و این را به یاد داشته باشید که برای رسیدن به اینجا از یکسری فیلترها رد شده‌اید و عملکرد شما در رده نوجوانان و حتی بزرگسالان بررسی شده و قدر خودتان را بدانید.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.