سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

طارمی، علیپور و زاهدی، مدعی آقای گلی در لیگ‌های اروپایی

پرسپولیس در به در دنبال مهاجم!

پرسپولیس در به در دنبال مهاجم!

در شرایطی که پرسپولیسی‌ها این روزها در به در دنبال مهاجم می‌گردند سه بازیکنی که سابقه بازی در این تیم را داشتند دارند در فوتبال روز دنیا، یعنی اروپا یکه‌تازی می‌کنند.‌ وقتی با علی علیپور صحبت می‌کردیم او با افتخار خاصی از درخشش خودش و مهدی طارمی در لیگ پرتغال حرف می‌زد. علیپور درست می‌گوید و راه موفقیت هم همین است اما نکته اینجاست که چرا پرسپولیس که سهم بزرگی در ستاره شدن این بازیکنان داشته حالا بدون مهاجم است؟ هر چند که آنها با لوکادیا به توافق رسیده‌اند اما به نظر او فعلاً مصدوم است و مدتی هم بازی نکرده.

مهدی طارمی
طارمی به نظر کارشناسان فوتبال پرتغال یک نابغه در گلزنی است. بازیکنی که به چلسی و تیم‌های بزرگ اروپایی دیگر گل زده است. نابغه گلزنی ایرانی در فصل اول حضورش خیلی فرصت حضور ثابت در ترکیب پورتو را پیدا نکرد و چه بسا که اگر مورد بی‌مهری و شاید تا حدودی کج‌سلیقگی سرمربی‌اش قرار نمی‌گرفت حتی می‌توانست در جمع مدعیان جدی آقای گلی لیگ پرتغال قرار گیرد. مهاجمی که گل زیبایش به چلسی تنها گوشه‌ای از نبوغ او را نشان داد.
با این حال مهدی در پرسپولیس به اوج رسید. بازیکنی که یکی از مدافعان سابق پرسپولیس در خصوص‌اش گفته بود: «وقتی با مهدی تمرین می‌کنم او همه مدافعان را حسابی به زحمت می‌اندازد و روی زمین و هوا واقعاً مهارش دشوار است. هر کاری کنید باز هم به شکلی طارمی از دست مدافعان فرار می‌کند.» بدون تعارف مهدی یک ستاره است که لنگه ندارد.

علی علیپور
دومین مهاجم ایرانی شاغل در اروپا، بازیکن اسبق ماریتیمو و پرسپولیس هم این فصل را با گلزنی در جام کنفرانس و لیگ پرتغال آغاز کرد. علیپور در این رابطه به ایران ورزشی می‌گوید: «در جام کنفرانس برای تیمم گل زدم. در لیگ پرتغال هم با وجود آنکه دقایق خیلی کمی فرصت بازی پیدا کردم برای تیمم در نقش یک گلزن ظاهر شدم.» علی در توصیف موقعیت‌شناسی خودش می‌گوید: «مهاجم باید شکارچی لحظه‌ها باشد و از تک فرصت‌ها بهترین استفاده را انجام دهد.» وقتی از علیپور در رابطه با شانس آقای گلی مهدی طارمی و خودش می‌پرسیم به ما می‌گوید: «خیلی خوشحالم که در گلزنی، من و مهدی پرچم ایران را در پرتغال بالا نگه داشته‌ایم.»  او اما در رابطه با شانس آقای گلی خودش و مهدی به نوعی با احتیاط حرف می‌زند و معتقد است: «هدف اول هر مهاجمی مفید بودن برای تیمش است اما برای قرار گرفتن در جمع آقای گل‌ها باید تا نیم فصل صبر کرد.» علیپور برای لیگ فعلی می‌توانست به پرسپولیس بپیوندد. مهاجمی که شاید برخلاف خیلی از مهاجمان فعلی فوتبال ایران و لیگ برتر فشار زیادی بر خط دفاعی حریفان وارد می‌کند و آنها را به دردسر می‌اندازد.

شهاب زاهدی
درخشش مهاجمان پرسپولیسی شاغل در اروپا تنها شامل حال طارمی و علیپور نمی‌شود چون شهاب زاهدی بعد از سال‌ها بازی در لیگ‌های مختلف اروپایی در لیگ اوکراین بسیار درخشید. او پس از جنگ اوکراین راهی لیگ مجارستان شد و تیم پوشکاش را انتخاب کرد. نکته عجیب اینجاست که پرسپولیس این همه ستاره گلزن در لیگ‌های مختلف اروپایی دارد اما حالا تیمی که بیشترین قهرمانی‌ها را در لیگ برتر ایران کسب کرده به نوعی به بن‌بست مهاجم خورده و یحیی پس از فشار زیاد به باشگاه و به زحمت فراوان موفق شد لوکادیا را به خدمت بگیرد. مهاجمی با رزومه‌ای خوب که البته مشخص نیست چه زمانی بتواند در پرسپولیس جواب بدهد. یحیی البته به‌دنبال یک مهاجم خوب خارجی دیگر هم هست که اگر او هم به پرسپولیس بپیوندد شاید بضاعت تیم قرمزپوش پایتخت در خط حمله تکمیل شود اما سؤال مهم این است چرا پرسپولیس از مهاجمانی مانند زاهدی و علیپور که بخوبی امتحان خودشان را در اروپا و پرسپولیس پس داده‌اند استفاده نمی‌کند تا به ناچار به مهاجمانی روی بیاورد که با وجود رزومه خوب و قابل قبول‌شان مشخص نیست چه زمانی بتوانند خودشان را در پرسپولیس نشان بدهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.