دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

از سفر ماجدی به زوریخ که یکباره لغو شد

جلسات انتخاباتی مهم‌تر از جلسه با دبیرکل فیفا؟

جلسات انتخاباتی مهم‌تر از جلسه با دبیرکل فیفا؟

شاید موضوع سفر سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال به اروپا، موضوع چندان جدی و مهمی نبود. حتی لغو سفر سرپرست فدراسیون فوتبال هم می‌توانست در شرایط عادی با این توجیه که به خاطر رسیدگی به جلسات مهم داخلی بوده، قابل پذیرش جلوه کند. پیشینه تناقض‌های فدراسیون فوتبال و تناقض مجدد بین صحبت‌های احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال با خبر منتشر شده روی سایت فدراسیون و صحبت‌های سرپرست روابط‌عمومی، بار دیگر شائبه‌های مختلفی را درباره این سفر به راه انداخت و یک واقعیت دیگر را به اثبات رساند که افراد حاضر فدراسیون فوتبال، قابلیت این را دارند که ساده‌ترین موضوع‌ها را به بحران تبدیل کنند!

فدراسیون فوتبال اینقدر در ماه‌ها و شاید سال‌های اخیر غافلگیرمان کرده که هر احتمالی مبنی بر غافلگیری تازه، قابل بررسی است. نمونه‌اش هم همین سفر سرپرست و دبیرکل فدراسیون به مقر فیفاست.


ماجرا از مصاحبه اصولی شروع شد
اعلام سفر سرپرست و دبیرکل فدراسیون فوتبال به اروپا، دیروز (دوشنبه) از مصاحبه احسان اصولی با رادیو شروع شد. سخنگوی فدراسیون فوتبال در این مصاحبه درباره این سفر گفت: «سفر ماجدی و کامرانی‌فر به سوئیس هر کدام موضوعات خاص خودش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد و همزمان بودن سفر آنها به معنای اشتراک جلسات‌شان نیست. یکی از مسائل مربوط به ‌‌‌‌‌لباس تیم ملی است. بسته لباسی که تیم ملی می‌خواهد در جام جهانی از آن استفاده کند باید در فیفا عرضه شود. باید تأییدیه لباسی که برند مجید تهیه کرده از لحاظ طرح و فرم، گرفته شود و نام این شرکت بین شرکت‌هایی که قرار است در جام جهانی لباس‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عرضه کنند، رجیستر شود. قرار است در خصوص ابعاد و طرح لباس جلسه توجیهی برگزار شود و این طرح در کمیته مسابقات و مجموعه فیفا ثبت شود.» اصولی صراحتاً اعلام کرد که ماجدی در این سفر جلسه‌ای با دبیرکل فیفا خواهد داشت: «همچنین ماجدی جلسه‌ای با دبیرکل فیفا خواهد داشت. ضمن اینکه از کمپ تیم ملی در اتریش که برای فیفادی شهریور در نظر گرفته‌ایم، بازدید خواهد کرد تا امکانات و شرایط حاکم که در این اردو تدارک دیده شده بررسی کند. ان‌شاءالله بحث دو بازی که قرار است در این اردو برگزار شود، در جریان این سفر قطعی شود.» او حتی به موضوع‌هایی که قرار بود در جلسه ماجدی و دبیرکل فیفا مطرح شود، اشاره کرد: «جلسه‌ای که بین ماجدی و دبیرکل فیفا برگزار خواهد شد، موضوعات مختلفی مثل مطالبات ما در فیفا و مکاتبات اینچنینی بحث خواهد شد. ان‌شاءالله ماحصل این موارد به نفع فوتبال ملی ما باشد.»

کامرانی‌فر بدون ماجدی راهی سوئیس شد
کمی بعد از مصاحبه اصولی با رادیو، سایت فدراسیون فوتبال از سفر کامرانی‌فر بدون ماجدی به سوئیس خبر داد. در این خبر آمده: «دبیرکل فدراسیون فوتبال به دعوت فیفا جهت برگزاری نشست مشترک با برخی از مسئولان فدراسیون جهانی در خصوص موضوعات مختلفی ازجمله مطالبات فدراسیون فوتبال ایران در فیفا، مذاکره در خصوص راه‌اندازی VAR، هماهنگی‌های لازم پیرامون حضور ایران در جام جهانی، ارائه گزارشی از روند بلیت فروشی مسابقات و همچنین ارائه پیراهن تیم ملی ایران در این رقابت‌ها راهی سوئیس شد. نماینده شرکت تولید‌کننده البسه تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی 2022 نیز در این سفر دبیرکل فدراسیون فوتبال را همراهی می‌کند.»

تناقض‌هایی که یک شائبه را تقویت می‌کند
بین صحبت‌های احسان اصولی و خبری که روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد، تناقض آشکاری وجود داشت که باعث به وجود آمدن شائبه‌های مختلفی شد. خبرگزاری فارس در این رابطه با اشاره به این تناقض‌ها نوشت: «صحبت‌های ضد و نقیض در فدراسیون فوتبال در ماجرای این سفر، یادآور آخرین روز ثبت‌نام انتخاباتی این مجموعه است. در آن روز ابتدا سایت فدراسیون فوتبال از انصراف ماجدی برای حضور در انتخابات خبر داد اما دقایقی بعد صادق درودگر که به‌عنوان نایب رئیس دوم مدنظر ماجدی معرفی شده در جمع خبرنگاران اعلام کرد که قرار است سرپرست فدراسیون برای پست ریاست ثبت‌نام کند. در نهایت نیز ماجدی در انتخابات ثبت‌نام کرد و اکنون نیز او به همراه مهدی تاج و عزیز‌الله محمدی، سه نامزد نهایی تأیید صلاحیت شده در کمیته بدوی هستند. در ماجرای اخیر نیز از گوشه و کنار اخبار تأیید نشده‌ای در مورد مباحث انتخاباتی و ارتباط با مسئولان فیفا مطرح شده که شائبه‌های زیادی ایجاد کرده که قطعاً این تناقضات سبب دامن زدن به این شائبه‌ها خواهد شد.» آیا باید منتظر افشای حقایقی از پس تناقض تازه فدراسیون فوتبال باشیم یا حرف روابط عمومی مبنی بر لغو سفر ماجدی به خاطر جلسات مهم داخلی را باور کنیم؟ چه جلسه‌ای در شرایط فعلی مهم‌تر از جلسه با دبیرکل فیفاست؟ آیا موضوع ورود زنان به ورزشگاه در میان است و ماجدی می‌خواهد تا این موضوع به نتیجه نرسیده به زوریخ نرود یا کشمکش‌های انتخاباتی این سفر را تحت تأثیر قرار داده است؟

توضیح فدراسیون درباره لغو سفر ماجدی

محمد‌جواد پاینده، مدیرروابط عمومی فدراسیون فوتبال در خصوص لغو سفر ماجدی به سوئیس گفت:‌ «پیش از این قرار بود آقای ماجدی به دعوت فیفا و با همراهی دبیرکل فدراسیون راهی سوئیس شوند و در خصوص برخی از موضوعات مورد نظر مذاکرات و نشست‌هایی در زوریخ داشته باشند اما سرپرست فدراسیون با توجه به امور جاری و برخی جلسات و موضوعات مهمی که باید با حضور شخص آقای ماجدی در تهران پیگیری شود، از انجام این سفر منصرف شد و آقای کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون صبح امروز تهران را به مقصد زوریخ ترک کرد.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.