دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

غفور جهانی: استقلال فکر نکند مقابل ملوان از پیش برنده است

غفور جهانی: استقلال فکر نکند مقابل ملوان از پیش برنده است

به گزارش ایران ورزشی؛ غفور جهانی، پیشکسوت و بازیکن اسبق ملوان بندرانزلی بر این باور است که ملوان هنوز در چند پست مشکل دارد و باید با جذب بازیکن خودش را تقویت کند.
ملوان پس از هفت سال به لیگ برتر صعود کرد و نخستین بازی خودش را مقابل پیکان انجام داد که با نتیجه 1 برصفر شکست خورد.
ملوان را باید گفت ملوان بندر انزلی چرا که این تیم متعلق به تمام مردم انزلی است و اهالی شهر عاشقانه تیم را دوست دارند. آن‌طور که من بازی این تیم مقابل پیکان را دیدم، ملوان در این فصل آن‌طور که باید زهردار نیست و در لیگ برتر کارآیی لازم را ندارد. کادرفنی مجبور هستند تازمانی که مسابقات جدی نشده و باخت‌های ملوان آغاز نشده است به فکر تیم باشند و چند بازیکن خوب و سطح بالا را جذب کنند.
چطور؟
چون اکثر بازیکنان فعلی ملوان از فصل گذشته و حضور این تیم در لیگ دسته اول در ترکیب حضور دارند. بازی‌های لیگ دسته اول با لیگ برتر تفاوت‌های بسیاری دارد. ملوان متأسفانه به علت شرایط اسپانسری موفق به جذب بازیکنان مورد نظرش نشد. من هم طی صحبت‌هایی که با اعضای کادرفنی داشتم توصیه کردم به جذب چند بازیکن سطح بالا و در حد لیگ بر‌تر فکرکنند. زیرا ملوان در هر سه نقطه زمین بخصوص خط حمله ضعف دارد و باید تقویت شود.
بازی بعدی ملوان با استقلال است، با توجه به شکست آبی‌پوشان مقابل سپاهان، این تیم برای جبران به انزلی سفر می‌کند، فکر می‌کنید ملوان در آن مسابقه نتیجه مطلوبی کسب کند؟
به هر حال تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس تیم‌های خوب و باکیفیتی هستند که اکثر قهرمانی‌های لیگ برتر به این دو تیم رسیده است. اما تیم‌هایی هم که مقابل این دو تیم قرار می‌گیرند از انگیزه خاصی برخوردار هستند. من فکر می‌کنم استقلال روز سختی مقابل شاگردان مازیار زارع خواهد داشت. چراکه بازیکنان ملوان باانگیزه خاصی مقابل این تیم قرار می‌گیرند. این موضوع که استقلال تهران فکرکند مقابل ملوان از پیش برنده است، اشتباه بزرگی است.
با توجه به اینکه در سال جام جهانی هستیم تأثیر این رقابت‌ها بر لیگ را چطور می‌بینید؟
تیم ملی از منتخب بازیکنان لیگ بهره می‌برد. بنابراین اگر لیگ برتر قوی باشد تیم ملی خوبی هم خواهیم داشت و هرچه لیگ ضعیف باشد تیم ملی ضعیف‌تری هم خواهیم داشت. گرچه تیم ملی بیشتر از بازیکنان لژیونر و شاغل در لیگ‌های اروپایی استفاده می‌کند اما شرایط مطلوب بازیکنان شاغل در لیگ داخلی هم باعث می‌شود سرمربی تیم ملی گزینه‌های زیادی برای انتخاب داشته باشد.
آقای تاج هم برای انتخابات فدراسیون تأیید صلاحیت شدند، شرایط فدراسیون در آستانه انتخابات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
فدراسیون فوتبال در حال حاضر در بدترین شرایط ممکن قرار دارد. الان هم هر مشکلی برای فوتبال ایجاد شود را تا زمانی که انتخابات برگزار و نفرات جدید انتخاب شوند به گردن فدراسیون می‌اندازند. در تمام جهان هیچ وقت فوتبال را با مسائل سیاسی قاطی نمی‌کنند. فوتبال جدا است و مسائل سیاسی هم جدا. مهدی تاج که شما می‌گویید برای انتخابات تأیید صلاحیت شده است، برای فوتبال زحمات بسیاری کشیده و ما زمان حضور او در فدراسیون علی‌رغم وجود حاشیه‌ها، تیم ملی خوب و منسجمی داشتیم و فکر می‌کنم اعضای مجمع باید فردی را به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب کنند که هم برش داشته باشد هم توانایی انجام امور جاری این نهاد را داشته باشد. همچنین فوتبال را از سیاست جدا کنند.
می‌گویند بازی‌های لیگ به علت نامه فیفا مبنی بر حضور زنان در ورزشگاه‌ها بدون تماشاگر شده است، نظر شما در این باره چیست؟
حضور تماشاگر چه خانم و چه آقا در استادیوم انگیزه زیادی به بازیکن منتقل می‌کند. من مطمئن هستم اگر زنان در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند آقایانی که در برخی از موارد توهین می‌کنند، به احترام حضور آنها دیگر این کار را انجام نمی‌دهند. آمدن زنان به استادیوم کفر نیست بلکه نعمت است.
برخی می‌گویند توانایی صعود از گروه را داریم اما با توجه به حواشی اخیر، شرایط تیم ملی در جام‌جهانی 2022 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
ما هم امیدواریم تیم ملی فوتبال برای نخستین بار از گروه خودش صعود کند اما باید توجه داشت تیم‌های همگروه ایران هم قدرت زیادی دارند. مشکل اصلی تیم ما بلاتکلیف بودن دراگان اسکوچیچ است؛ روزی به او می‌گویند در جام جهانی تیم را هدایت می‌کند و یک روز هم او را برکنار می‌کنند. فدراسیون به همین علت تمرکز را از او گرفته است. من آن زمان هم گفتم تیم اسکوچیچ با شرایط خوبی به جام جهانی صعود کرده است. باید توجه داشت اگر الان مربی را عوض کنید، در صورت کسب نتایج ضعیف حق اعتراض به او را نخواهید داشت اما اگر تیم با اسکوچیچ به مسابقات اعزام شود حق اعتراض خواهید داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.