دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

کمیته بدوی و مکاتبات مسکوت و جنجالی

کاندیداهای پر ابهام ریاست

کاندیداهای پر ابهام ریاست

8 شهریور ماه انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار می‌شود و ما در فاصله کمتر از دو هفته تا برگزاری انتخابات، با کاندیداهایی طرف هستیم که هر یک از آنها با دنیایی از ابهامات وارد رقابت برای ریاست می‌شوند. قرار است ریاست فدراسیون فوتبال‌مان را به دست چه کسی بدهیم؟ کسی که بر سر رد صلاحیتش به دلیل پرونده باز قضایی بحث است؟ یا کسی که همین حالا قانون را زیر پا می‌گذارد و به اقدامی که سراسر تعارض منافع است، اصرار می‌کند.


بعد از لغو سفر میرشاد ماجدی به زوریخ با توجیه حضور در جلسات مهم داخلی، مطالبی عنوان شد درباره اینکه میرشاد با مشکلاتی در روند تأیید صلاحیتش مواجه شده و کمیته بدوی انتخابات، حضور او در انتخابات فدراسیون فوتبال را در شرایطی که همزمان عضو هیأت رئیسه است، خلاف قانون دانسته‌اند.
این موضوع اما از طریق سایت فدراسیون فوتبال تکذیب شد و پاسخ مشخص میرشاد ماجدی به مطالب منتشر شده این بود: «نه از عضویت هیأت رئیسه استعفا می‌دهم، نه از حضور در انتخابات انصراف خواهم داد.»
در متن خبر منتشر شده روی سایت فدراسیون فوتبال آمده بود: «بر خلاف برخی اخبار منتشر شده که منطبق با واقعیت نیست؛ همانطور که پیش از این اعلام شد سفر دبیرکل فدراسیون فوتبال به سوئیس با دعوت رسمی فیفا و به منظور برگزاری برخی از نشست‌ها و جلسات در خصوص موضوعات مرتبط صورت گرفته است.
میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال نیز که پیش از این قرار بود در این سفر حضور داشته باشد به منظور شرکت در بعضی جلسات و نشست‌های حائز اهمیت داخلی پیرامون موضوعات جاری فوتبال کشور و همچنین پیگیری امور جاری فدراسیون فوتبال از جمله مسائل مرتبط با برگزاری رقابت‌های لیگ برتر و نشست‌های مربوط به اردوی آماده‌سازی تیم ملی از انجام این سفر خودداری کردند.
مطالب غیر واقعی منتشر شده در خصوص مکاتبه کمیته بدوی انتخابات با سرپرست فدراسیون فوتبال مبنی بر استعفای ماجدی از سرپرستی و یا انصراف از انتخابات و ارتباط این مسأله با لغو سفر میرشاد ماجدی به سوئیس نیز نادرست بوده و از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری خواهد بود.»
ماجدی اما تنها کسی نیست که در آستانه برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال، با این هجمه از اخبار مواجه شده است. این اتفاقات درست همزمان با شائبه‌های رد صلاحیت تاج مطرح شده است و پرونده‌های مفتوحی که برای او و ساکت در قوه قضائیه وجود دارد.
همه این ابهامات در واقع آخرین وضعیت از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال در انتخابات 8 شهریور ماه است. جنگ قدرت و رقابت تنگاتنگ بین این دو کاندیدا، کار را به جایی رسانده که از هیچ کوششی برای بیرون راندن رقیب فروگذار نباشند.
در کنار این جنگ تن به تن اما فراموش نکنیم که عزیزمحمدی ایستاده است. کاندیدای خاموشی که وعده داده چند روز پیش از انتخابات سکوتش را بشکند و احتمالاً تازه معادلات تازه‌ای از این رقابت با ورود ضلع سوم آغاز خواهد شد. البته اگر تا پیش از آن روز، تلاش‌های صورت گرفته، تاج و ماجدی را با هم از گردونه رقابت خارج نکند که بعید است چنین اتفاقی رخ دهد و هر دوی آنها با هم کنار روند.
ضمن اینکه حتی اگر رد صلاحیت تاج هم علنی شود، پرونده دیگری به نام تعلیق فوتبال ایران در آستانه جام جهانی باز می‌شود و کلاف سردرگم ریاست فدراسیون فوتبال، پیچیده‌تر می‌شود.
واقعیت این است که ابهامات درباره کاندیداهای انتخابات 8 شهریور ماه به قدری پرشمار است که فقط استعلام از فیفا درباره آنها می‌تواند به تفسیرهای مختلف از قانون پایان دهد.

پیام مشخص میرشاد ماجدی:
نه استعفا می‌دهم و نه انصراف!


میرشاد ماجدی با تکذیبیه‌ای که درباره شائبه‌های اخیر روی سایت فدراسیون فوتبال منتشر کرده است، به طور غیرمستقیم یک پیام مشخص برای اهالی فوتبال و مخالفانش دارد: «نه استعفا می‌دهم و نه انصراف!»
با اینکه از مدت‌ها پیش مطرح می‌شد که کمیته بدوی انتخابات این ابهام را درباره حضور او در انتخابات مطرح کرده و حضور همزمانش در هیأت رئیسه شرکت او را در انتخابات ریاست را خلاف قانون دانسته اما او حالا علنی می‌گوید قصد استعفا ندارد. آیا به رغم همه خبرهایی که درباره غیرقانونی بودن اقدام او مطرح می‌شود، ماجدی در نهایت به عنوان عضو هیأت رئیسه، در انتخابات شرکت خواهد کرد؟

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.