دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

گزینه دوم خارجی بالاخره جدی شد

هواداران «دیاباته» را به یحیی تحمیل کردند؟

هواداران «دیاباته» را به یحیی تحمیل کردند؟

از روزی که یورگن لوکادیا به پرسپولیس آمده همچنان در کانون توجه است و خیلی از رسانه‌ها و هواداران درباره او حرف می‌زنند و پرسپولیسی‌های دوآتشه با احتمال درخشش این بازیکن گرانقیمت، رؤیابافی می‌کنند.
اما از همان روزی که مهاجم هلندی به پرسپولیس آمده بحث حضور گزینه دوم خارجی برای خط حمله هم مطرح است و همچنان غالب هواداران در فضای مجازی به این موضوع تأکید می‌کنند که با وجود جذب لوکادیا و حضور عبدی و پاکدل، تیم به یک مهاجم خارجی دیگر نیاز دارد.
هر چند دوشنبه شب رضا درویش صراحتاً اعلام کرد هنوز کادر فنی درخواستی برای جذب مهاجم دیگر به باشگاه نداده اما از فردای آن روز گفته شد یحیی باز هم مهاجم می‌خواهد و باشگاه دنبال تحقق خواسته اوست.
در این میان در فضای مجازی و بخصوص اینستاگرام چندین گزینه به پرسپولیس لینک شد بدون اینکه باشگاه و یحیی اسم‌شان را بدانند. مثلاً یکی از آنها آنقدر مورد توجه هواداران پرسپولیس قرار گرفت که برای حضور در این تیم اعلام آمادگی کرد!
این بازیکن لوکا مارکوویچ مهاجم ۲۲ ساله و صربستانی محصول آکادمی باشگاه ستاره سرخ بلگراد است که سابقه حضور در تیم‌های کروتونه و تورینو ایتالیا را دارد. این بازیکن در ویدیویی که نشان می‌دهد در یک باشگاه بدنسازی واقع در تهران حضور دارد، برای ارتش سرخ آرزوی موفقیت کرده. این یعنی که بازیکن مزبور که شنیده شد بین ۳۳۰ تا ۴۰۰ هزار یورو قیمت دارد، خودش را برای پرسپولیس گزینه کرده است!
جدا از مارکوویچ، یکی، دو بازیکن دیگر هم بودند که نام‌شان برای حضور در پرسپولیس مطرح شد. اندی کارول مهاجم سابق تیم ملی انگلیس یکی از آنهاست. فریز کمپل و دنیل آندره استوریج هم دو بازیکن دیگر هستند که هر سه در لیگ برتر انگلیس بازی کرده‌اند و رزومه خوبی دارند اما به نظر می‌رسد همه این اسامی ساخته ذهن هواداران خلاق پرسپولیس بوده که سعی کرده‌اند در فضای پربیننده اینستاگرام آنها را به تیم محبوب‌شان لینک کنند بدون اینکه بدانند اصلاً این بازیکنان چه شرایطی دارند.
اما در سه چهار هفته اخیر صحبت از یک گزینه نام‌آشنا هم در میان بوده که باز هم هواداران روی جذب او توافق نظر دارند. این بازیکن کسی نیست جز شیخ دیاباته که بعد از درخشش در لیگ برتر و آقای گلی در استقلال به فوتبال قطر رفت تا زیر نظر استراماچونی بازی کند اما مصدوم شد و درخشش سابق را نداشت.
با این حال عجیب است که هواداران پرسپولیس در روزهای گذشته تأکید زیادی روی جذب این غول خوش اخلاق داشته‌اند. دیروز هم اعلام شد یحیی که تا پیش از این مخالف جذب شیخ بوده، حالا کوتاه آمده و قرار است این بازیکن را جای شرزود تمیروف ناکارآمد جذب کنند. هواداران پرسپولیس از اینکه باشگاه بعد از دو ماه تلاش لوکادیا را جذب کرده خوشحالند اما تأکید می‌کنند شیخ دیاباته هم باید جذب شود و به نظر می‌رسد آنها با تکرار خواسته‌شان در فضای مجازی گل‌محمدی را راضی کرده‌اند تا درخواست جذب این مهاجم را بدهد.
البته یحیی گفته تحت شرایط خاصی باید این بازیکن جذب شود که این شرایط خاص هنوز باز نشده اما همین که از نظر اولش کوتاه آمده نشان می‌دهد فضای مجازی همچنان او و تصمیمات مهم و تعیین کننده‌اش را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.