چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

پنجمین قهرمانی یعنی شق‌القمر!

نعیم‌آبادی: امیدوارم یحیی، فوت آخر را به حسینی بزند

نعیم‌آبادی: امیدوارم یحیی، فوت آخر را به حسینی بزند
ناصر قراگزلو
ناصر قراگزلو

کار ما در فینال خیلی سخت است اما پرسپولیس در مراحل قبلی هم در مصاف با پاختاکور، السد و النصر از پس حریفان برآمد و تمامی جنگ‌های نابرابر را برد و با لیاقت و تعصب مثال‌زدنی بازیکنانش به فینال رسید و کار بزرگش را تکمیل کرد.

ایران ورزشی: سعید نعیم‌آبادی مدافع راست دهه 60 پرسپولیس که در جوانی به‌دلیل شباهت ظاهری‌اش به سیلوستر استالونه به او لقب سعید راکی داده بودند، در آستانه بازی سرخ‌پوشان مقابل نفت مسجدسلیمان پاسخگوی سؤالات ما شد.
 
آقاسعید چرا سرحال نیستید و ناراحت به نظر می‌رسید؟
موبایلم را دزدیده‌اند. همین چند روز پیش در ماشینم پشت فرمان در خیابانی ایستاده بودم و شیشه ماشینم هم پایین بود که دزد آمد و گوشی موبایلی که تازه به قیمت 5میلیون خریده بودم را از دستم قاپید و برد. به کلانتری و دادگاه هم رفتم اما با وجود اینکه چند روز گذشته خبری نشده است.
 
از شرکت پیشکسوتان چه خبر؟ حقوق‌های‌تان مرتب پرداخت می‌شود؟
 هیچ خبر خاصی نیست و در سال 99 هیچ حقوقی دریافت نکردیم!
 
در خصوص پرسپولیس و شرایطش در دو بازی گذشته چه نظری دارید؟
 پرسپولیس هم مثل بقیه تیم‌ها در اول فصل خیلی شرایط خوبی نداشته و به نظرم هنوز بازیکنان خوب جا نیفتاده‌اند به همین دلیل نمی‌توان قدرت تیم‌ها را خوب سنجید. در بازی اول افت پرسپولیس با وجود آنکه چند موقعیت گلزنی هم خلق کردند مشهود بود، اما سرخ‌پوشان در بازی دوم با وجود شرایط سخت جوی انصافاً بازی قابل قبولی ارائه دادند. پرسپولیس بازی به بازی بهتر بوده و این امیدواری خوبی برای کادر فنی پرسپولیس در مورد تیم و بازیکنان محسوب می‌شود.
 
یحیی از نشستن روی نیمکت محروم است، از طرفی مجتبی حسینی دستیار سابقش روی نیمکت مسجدسلیمان حضور دارد؛ این دو مورد بخصوص آشنایی حسینی از تفکرات گل‌محمدی و به‌نوعی خواندن دست یحیی برای پرسپولیس مشکل‌ساز نخواهد شد؟
مسلماً حضور سرمربی در هر بازی روی نیمکت تأثیرگذار است اما به هر حال حتماً در تمرینات و رختکن سرمربی تیم همه موارد را به بازیکنان منتقل خواهد کرد، ضمن اینکه در روز بازی هم دستیاران سرمربی هستند که انصافاً خیلی خوب و قوی کار کرده‌اند و بازوی بسیار پرقدرتی برای سرمربی پرسپولیس بوده‌اند و خیلی خوب به هدایت تیم‌شان کمک کرده‌اند، از همین‌رو در بازی با مسجدسلیمان هم حتماً می‌توانند خواسته‌های فنی یحیی و موارد مورد نظرشان را به شکل کامل به بازیکنان تیم انتقال دهند.یک نکته دیگر را هم فراموش کردم بگویم. درست است حسینی افکار آقایحیی را می‌داند اما حتماً یحیی در بازی مقابل دستیار سابقش فوت آخر خودش را رو خواهد کرد تا مچ حسینی را بخواباند، ضمن اینکه حمید مطهری و آقاکریم و سایر کادر حتماً در غیاب سرمربی‌شان خیلی خوب و کامل خواسته‌های سرمربی تیم را به بازیکنان انتقال می‌دهند.
 
پرسپولیس با وجود قدرت تیمی خوب به‌لحاظ تعداد ستاره و تعدد بازیکن در بعضی از پست‌ها با مشکل مواجه است. این کمبود برای پرسپولیس گران تمام نمی‌شود؟
 بدون تعارف این کمبود ممکن است کار دست پرسپولیس بدهد. آقاسید واقعاً بازیکن بزرگی است اما شادابی گذشته را ندارد و در بعضی پست‌ها مانند مهاجم هم کمبود هست و تنها عبدی را به‌عنوان یک مهاجم کامل در پست تخصصی خط حمله داریم که این مسأله ممکن است از توان پرسپولیس در امر گلزنی و پیروزی بکاهد. در این بین تنها می‌توان به این موضوع دل بست که بازیکنانی مانند نعمتی، امیری و یکی دو بازیکن دیگر در پست مهاجم فوق‌العاده ظاهر شوند و تنها در این صورت است که می‌توان مشکل گلزنی را تا زمان حضور آل‌کثیر نادیده گرفت.
 
شما خودتان در دهه 60 سابقه پنج قهرمانی متوالی را داشتید. از آن قهرمانی بگویید و اینکه آیا به نظرتان تیم فعلی پرسپولیس می‌تواند به پنجمین قهرمانی برسد؟
 بله، در دهه 60 ما پنج‌بار متوالی قهرمان باشگاه‌های تهران شدیم و تازه سال‌هایی هم بود که جدا از قهرمانی باشگاه‌های تهران، در جام حذفی تهران و کشور هم قهرمان می‌شدیم. پرسپولیس هم امسال با توجه به شرایطی که دارد واقعاً قهرمان شدنش خیلی سخت است. در واقع پنجمین قهرمانی متوالی زور زیادی می‌خواهد و اگر پرسپولیس بعد از پوکر به قول خودمان گلات بزند واقعاً شق‌القمر کرده است. پرسپولیس شجاع را از دست داده و به نظرم جای او بخصوص در بازی‌های سنگین به چشم خواهد آمد.
 
در دفاع‌های کنار شرایط پرسپولیس را چطور می‌بینید؟ چون به هر حال خودتان سال‌ها تجربه بازی در دفاع راست پرسپولیس را دارید.
 در دفاع و جناح راست سیامک و مهدی خوب هستند و مشکلی وجود ندارد، در دفاع چپ هم سعید آقایی خوب کار کرده و مشکلی احساس نشده است. در این بین امیدوارم محمد انصاری زودتر آماده شده و در فرم ایده‌آل قدم به پرسپولیس و بازی‌های تیم بگذارد تا شاید اینگونه بتوان به‌نوعی در نبود شجاع به جایگزین مناسب دلخوش کرد.
 
برای قهرمانی آسیا چقدر خوشبین هستید؟
 کار ما در فینال خیلی سخت است اما پرسپولیس در مراحل قبلی هم در مصاف با پاختاکور، السد و النصر از پس حریفان برآمد و تمامی جنگ‌های نابرابر را برد و با لیاقت و تعصب مثال‌زدنی بازیکنانش به فینال رسید و کار بزرگش را تکمیل کرد. به همین دلیل و با وجود آنکه پرسپولیس در فینال هم کار خیلی سختی با حریف شرق آسیایی‌اش دارد اطمینان دارم پرسپولیس ان‌شاءالله قهرمان می‌شود و اولین قهرمانی و افتخارش در لیگ قهرمانان آسیا را به نام خودش ثبت خواهد کرد.
 
نابرابری رقم قراردادهای دو تیم سرخابی به نظر نارضایتی را برای بازیکنان پرسپولیس به وجود آورده. در این رابطه چه صحبتی دارید؟
 در این چندساله متأسفانه بعضی‌ها که چشم دیدن قهرمانی‌های متوالی پرسپولیس را نداشتند انگ تیم وزارت و بعضی از تهمت‌های دیگر را به پرسپولیس وارد کردند که هیچ‌کدام هم درست نبود و همگی خیال واهی بود، اما امسال با توجه به ارقام قرارداد بازیکنان دو تیم و اسنادی که در این رابطه وجود دارد باید بگوییم وزارت ورزش بیشتر هوای استقلال را دارد تا پرسپولیس اما با این وجود مکتب پرسپولیس از گذشته جدا از وفاداری هوادارانش که انصافاً بهترین بودند، به تعصب بسیار بالای بازیکنان و کادر فنی‌اش هم باز می‌گشته و برمی‌گردد؛ تا جایی که حتی بازیکن از زندگی‌اش می‌زند و حتی پیش آمده که از جان و مالش هم برای تیمش مایه بگذارد؛ خصیصه‌ای که من شدت و حدت آن را در هیچ تیم دیگری مانند پرسپولیس ندیدم و ان‌شاءالله امسال هم در کنار توانمندی‌هایی که پرسپولیس از آن بهره می‌برد با صرف واژه تعصب به شکل پرسپولیسی‌اش در جنگ‌های نابرابر داخلی و خارجی به لطف خدا و تلاش کادر و بازیکنان، پرسپولیس با سربلندی و قهرمانی‌های دیگر از مسابقات بیرون خواهد آمد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.