پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

بازی‌های انتخاباتی فدراسیون، قسمت Nاُم

از تهدید ماجــــدی تا تکذیب ماجدی!

از تهدید ماجــــدی تا تکذیب ماجدی!

انتشار نامه کمیته بدوی انتخابات با محتوای هشدار و تهدید برای میرشاد ماجدی، آن هم با امضای علی فلاحتی، رئیس کمیته بدوی انتخابات، چیزی نبود که از اساس بشود تکذیبش کرد. آن هم وقتی متن نامه به طور دقیق و رسمی منتشر شده است و در شرایطی که در تکذیبیه‌ای که روی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفت، اصل نامه تکذیب نشده و تنها ذکر شده: «چنین نامه‌ای در دبیرخانه مجمع انتخابات فدراسیون به ثبت نرسیده است.» همه این جریان اما گویای این است که تعارض منافع سرپرستی میرشاد ماجدی و نامزدی‌اش در انتخابات، همچنان در کمیته انتخابات محل بحث است و از او خواسته شده از بین این دو یکی را انتخاب کند!

موضوع تعارض منافعی که برای میرشاد ماجدی مطرح شده است، بحث امروز و دیروز نیست. از هفته‌ها پیش خبرهایی مبنی بر جلسه میرشاد ماجدی با کمیته انتخابات درباره این مسأله منتشر شده بود. حتی در این خبرها به اقدام غیرقانونی ماجدی که برای موضوع شخصی‌اش با اعضای کمیته انتخابات وارد جلسه شده است، اشاره می‌شد.
بعد از آن لغو سفر ماجدی به سوییس بود که موضوع ایراد کمیته انتخابات به وضعیت ماجدی را بر سر زبان‌ها انداخت. آن زمان هم گفته می‌شد کمیته انتخابات به ماجدی گفته باید تکلیف خود را مشخص کند. یا از حضور در انتخابات انصراف دهد  یا از سرپرست فدراسیون و عضویت در هیأت رئیسه استعفا! فدراسیون فوتبال و محمدجواد پاینده به‌عنوان سرپرست روابط عمومی فدراسیون فوتبال اما باز هم این موضوع را تکذیب
کردند.
صبح دیروز (شنبه) اما متن نامه کمیته بدوی انتخابات منتشر شد. نامه‌ای به تاریخ 23 مرداد که خطاب به میرشاد ماجدی نوشته شده بود: «بدینوسیله به آگاهی می‌رساند، حسب بررسی‌های بعمل آمده توسط این کمیته، بعضی تصمیمات و اقدامات جنابعالی در مقام سرپرستی فدراسیون با استناد به اساسنامه و ماهیت نامزدی جنابعالی کاملاً در تضاد بوده و مصداق عینی تعارض منافع می‌باشد.
ضمن تذکر جدی تأکید می‌نماید چنانچه اقدامات مؤثر مبنی بر توجیه قانونی اقدامات اخیر در سریعترین زمان ممکن معمول نگردد، کمیته بدوی در خصوص حضور و یا عدم حضور جنابعالی در لیست نامزدها تصمیم خواهد گرفت.»
تاریخ نامه تقریباً به همان زمان سفر ماجدی و کامرانی‌فر به زوریخ برمی‌گردد.
چند ساعت بعد از انتشار این نامه اما فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ یا تکذیبیه‌ای درباره این نامه منتشر کرد و نوشت: «برخلاف برخی اخبار منتشر شده در بعضی رسانه‌ها مبنی بر ارسال نامه و یا تذکر رسمی در مورد یکی از نامزدهای حاضر در انتخابات هشتم شهریورماه از سوی کمیته برگزاری انتخابات، چنین نامه‌ای در دبیرخانه مجمع انتخابات فدراسیون به ثبت نرسیده است.
بر این اساس انتشار عجیب متن چنین نامه‌ای به‌صورت غیر مستند و درج شماره نامه و تاریخی که در دبیرخانه مجمع و فدراسیون به ثبت نرسیده اقدامی نامتعارف، غیر حرفه‌ای و غیر قانونی به شمار می‌رود و از موارد تلاش در جهت اخلال در روند برگزاری انتخابات محسوب می‌شود.
فدراسیون فوتبال در پایان از رسانه‌ها درخواست کرده است در راستای شفاف‌سازی و پرهیز از خدشه وارد کردن به روند برگزاری انتخابات هشتم شهریورماه از انتشار اخبار غیر مستند و غیر رسمی در این خصوص اکیداً خودداری نمایند.»
در این نامه نوشته شده چنین نامه‌ای در دبیرخانه مجمع انتخابات فدراسیون به ثبت نرسیده است اما آیا از اساس هم چنین  نامه‌ای وجود نداشته و خطاب به ماجدی نوشته نشده است؟ آیا از اساس موضوع تعارض منافع میرشاد ماجدی مطرح نیست یا او تا آخرین نفس می‌خواهد مقابل آن مقاومت کند و نهایت در کمترین فاصله زمانی تا انتخابات از سرپرستی استعفا دهد؟
با توجه به ابهاماتی که همچنان درباره تأیید صلاحیت مهدی تاج مطرح می‌شود، معلوم نیست تا روز 8 شهریور، از سه نامزد تأیید صلاحیت شده، کدامیک در انتخابات حضور خواهند داشت؟

جنگ انتخاباتی دو نامزد

اصلی انتخابات فدراسیون فوتبال یعنی مهدی تاج و میرشاد ماجدی، بالا گرفته است. از یک طرف این اتهام درباره مهدی تاج مطرح می‌شود که برای فرار از تهدیدهای نمایندگان مجلس و قوه قضائیه، حساسیت فیفا را نسبت به این موضوع برانگیخته و خطر تعلیق فوتبال ایران را شدت بخشیده است. از طرف دیگر میرشاد ماجدی، برای ماندن در عرصه انتخابات و از دست ندادن عضویت در هیأت رئیسه، حاضر نیست به تذکرهای کمیته بدوی انتخابات توجهی کند. بخصوص که برای رقابت با تاج به جایگاه فعلی‌اش سخت نیاز دارد و همه اینها کلاف سردرگمی را برای فوتبال ایران به وجود آورده است!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.