دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

داورزنی: انتقادات موسوی؟ همه آزادند حرف بزنند/ خط خوردن بابت یک انتقاد 100 درصد اشتباه است

داورزنی: انتقادات موسوی؟ همه آزادند حرف بزنند/ خط خوردن بابت یک انتقاد 100 درصد اشتباه است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در حاشیه مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در مورد شکست ایران مقابل ژاپن و نایب قهرمانی در مسابقات اظهار داشت:

این باخت برای قهرمانی جهان درس عبرتی برای ماست. این تیم تا فینال آمد و سهمیه جهانی کسب کرد. با توجه به اینکه تیم نوجوانان ما در سال ۲۰۱۷ قهرمان جهان شد، مردم انتظار دارند که در هر تورنمنتی شرکت می‌کند، قهرمان شود. بنابراین فشاری روی بازیکنان بود. از طرفی این اولین تورنمنت رسمی این بازیکنان محسوب می‌شد. تمام مسابقات‌شان را تا فینال بردند. در فینال به تیم بسیار خوب ژاپن خوردند. 
او افزود:

مطمئن هستم در قهرمانی جهان مجدد با ژاپن روبرو می‌شویم. مردم نگران نباشند. تیم ما ظرفیت بسیار خوبی دارد. مقداری استرس، ترس از شکست و بی‌تجربگی باعث شکست مقابل ژاپن شد. این درس عبرتی برای بازیکنان و ماست تا شرایط بهتری برای این تیم در قهرمانی جهان فراهم کنیم.   این بازیکنان در لیگ دسته یک‌ ما شرکت می‌کنند و بعد هم به اردوهای ملی می‌آیند. پیش‌بینی می‌کنیم هم تجربه بهتری خواهند داشت و هم بازی تدارکاتی را برای آینده این تیم در نظر خواهیم گرفت. 

داورزنی در واکنش به انتقادت موسوی که از شرایط تیم ملی راضی نبود، گفت:

انتقادات موسوی را فراموش کنید. تیم ملی ما الان در قهرمانی جهان است و در آرامش کامل به سر می‌برد. نباید برخی از حرف‌ها را مجدد پیش بکشیم. الان تیم ملی ما هیچ مشکلی ندارد و کار خود را انجام می‌دهد. ما از شنبه ماراتن سنگینی را پیش رو خواهیم داشت و بازی‌های سختی هم داریم. تیم هم در اسلوونی کارهای آماده سازی خود را انجام می‌دهد. راجع به موضوعاتی که مطرح شد در زمان خودش حرف می‌زنیم.
او درباره آمد و رفت موسوی به اردوی تیم ملی افزود:

موسوی یکی از بازیکنان خیلی خوب ماست. کادر فنی نظرش این بود که دعوت شود، آمد و روز آخر هم بدون صحبت با کادر فنی خداحافظی کرد. برایش احترام قائلم. برای همه بازیکنانی که برای تیم ملی زحمات کشیدند احترام قائلم اما هر کسی بر اساس نظر خود، حرفش را می‌زند و ‌آزاد هستند اما اگر این حرف‌ها منجر به حاشیه‌سازی برای تیم شود، بهتر است این کار را نکنیم. 
داورزنی در پاسخ به این سوال که اگر در آینده به موسوی نیاز شود دعوت می‌شود یا انتقاداتش به معنی خط خوردن از تیم ملی است، گفت:

چنین چیزی نیست. هر بازیکنی در هر شرایطی عکس العملی نشان می‌دهد. این‌ها سرمایه‌های ملی ما هستند. موسوی از  سال ۲۰۰۵ که در رده نوجوانان بود تا الان چیزی حدود ۱۶، ۱۷ سال به تیم ملی ما کمک کرده و حالا اگر با اظهار نظری که کرده او را کنار بگذاریم، ۱۰۰ درصد اشتباه است. ما باید بتوانیم نسل جدیدی را به تیم ملی تزریق کنیم.
وی ادامه داد:

شما عملکرد این بازیکنان را در جام واگنر دیدید. بازیکنان جایگزین کار خود را به خوبی انجام می دهند. تعدادی نوجوان و ‌جوان هم داریم که پشت صف هستند تا به تیم ملی کمک کنیم. دلیلی هم نیست که همه از همه شرایط ما راضی باشند. اتفاقاتی می افتد که بعضا راضی نیستند و فکر می کنند که شرایط باید بهتر باشد. ما هم هیچوقت نگفته‌ایم شرایط عالی و خیلی خوب است. حتما باید تلاش کنیم که امکانات سخت افزاری، بازی های تدارکاتی و اردوهای تدارکاتی را بهتر کنیم. 
داورزنی در مورد انتقاد بازیکنان از پاداش ۱۸ میلیونی لیگ ملت‌ها گفت:

مسابقات لیگ ملت‌ها در لیست پاداش‌های کشور نیست. اگر تیم روی سکو برود، بحث دیگری است. فدراسیون سعی کره در حد توان خودش هوای بچه‌ها را داشته باشد. ما بیش از هر چیزی نیز داریم که اصل فعالیت خود را انجام بدهیم و سعی فدراسیون هم قبل از المپیک این بود که پاداش بدهد و پرداخت کرد. امسال هم در لیگ‌ ملت‌ها هزینه سنگینی برای تیم انجام دادیم. هر چند در مقررات کشور پاداش  لیگ‌ملت‌ها را نداریم  اما باز فدراسیون کار خودش را کرد. عدد قابل توجهی هم پرداخت کرد نه آن عددی که مطرح شد.
او در واکنش به صحبت‌های میلاد عبادی‌پور مبنی بر اینکه فدراسیون جهانی پاداش بازیکنان را به ایران پرداخت کرده، گفت:

ما چندین سال است که از فدراسیون جهانی والیبال یک دلار نگرفته‌ایم. سال گذشته نزدیک 5 میلیارد به بازیکنان بابت لیگ جهانی پرداخت کردیم امسال در مقررات لیگ‌ملت‌ها پرداختی به بازیکنان انجام ندادند. اینکه برخی در فدراسیون جهانی گفته‌اند با فدراسیون ایران حساب و کتاب کرده‌ایم درست است اما پولی پرداخت نکرده‌اند. چون صدا وسیما بابت حق پخش مسابقات باید به فدراسیون جهانی پول پرداخت کند اما از آنجایی که نمی‌تواند، فدراسیون‌جهانی از حساب ما کم می‌کند یعنی ما الان بدهکار فدراسیون جهانی هستیم. از طرفی وقتی هفت تیم ملی دارید که در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند، ۹۰ درصد منابع را باید خودمان تامین کنیم. طبیعی است که وضعیت موجود با وضعیت مطلوب فاصله داشته باشد پس باید تلاش کنیم این فاصله را کم کنیم. تلاش فدراسیون هم این است که این اتفاق بیفتد. 
او در مورد انتخابات کمیته ملی المپیک و ثبت نام خود در پست هیات اجرایی کمیته بیان کرد:

جایگاه کمیته المپیک بسیار مهم است. هیات اجرایی یکی از مراکز تصمیم گیری برای ورزش قهرمانی به ویژه رشته های المپیکی کشور است. امیدوارم دوستانی که برای هیات اجرایی انتخاب می‌شوند بتوانند برای ورزش کشور در سیاست گذاری، پیگیری هایی مکه باید انجام بگیرد، موفق عمل کنند. به هر حال آنجا حوزه بین‌الملل ماست. خیلی می‌توانند نقش آفرینی کنند و در جهت حمایت از فدراسیون‌ها کارهای خوبی انجام دهند. برای دوستانی که انتخاب می‌شوند آرزوی موفقیت دارم. تا انتخابات برگزار شود و دوستان رای بیاورند هنوز یک‌ هفته ای وقت داریم تا ببینیم چه خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.