پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

ستاره سابق استقلال، نهمین ایرانی تاریخ شارلروا

حسین‌زاده، پا جای پای افندی گذاشت

حسین‌زاده، پا جای پای افندی گذاشت

 امیرحسین حسین‌زاده سرانجام از سوی باشگاه شارلروا و بعد از امضای قراردادی 2+2 ساله پیراهن تیم بلژیکی را پوشید. حسین‌زاده فوتبال خود را در رده‌های پایه مقاومت آغاز کرد و با درخشش در این تیم توانست پیراهن ایران را در جام جهانی نوجوانان و جوانان بپوشد. او بعدها به عضویت سایپا در آمد و توانست در لیگ برتر بازی کند. حسین‌زاده با نظر فرهاد مجیدی پیراهن استقلال را بر تن کرد و به یکی از بهترین بازیکنان این تیم در لیگ بیست و یکم تبدیل شد.
با پایان لیگ بیست و یکم و قهرمانی استقلال، امیرحسین حسین‌زاده که توسط دراگان اسکوچیچ به تیم ملی دعوت شده و بازی هم کرده بود، با پیشنهاد شارلروا مواجه شد و با این تیم به توافق رسید. استقلال از این انتقال 250 هزار دلار به جیب زد و البته با توجه به پرداختی باشگاه بلژیکی که به تازگی انجام شده، حسین‌زاده هم به‌صورت رسمی و به‌عنوان بازیکن جدید این تیم معرفی شد.
حسین‌زاده از مدت‌ها قبل در تمرینات شارلروا حضور یافته و توانسته تا حدودی با سایر بازیکنان این تیم هماهنگ شود. امیرحسین صدقیانی معروف به حسین افندی اولین ایرانی تاریخ شارلروا محسوب می‌شود که حدود 100 سال قبل برای باشگاه بلژیکی به میدان رفت. 10 سال بازی در بلژیک، زندگی و نگرش افندی را به فوتبال عوض کرد. در سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۳۲، مهاجم نوک ایرانی سه سال متوالی آقای گل بلژیک شد. فینال سال ۱۹۳۲ در حضور آلبرت اول، پادشاه بلژیک برگزار شد و صدقیانی هت‌تریک کرد و شارلروا قهرمان شد.
بعد از او محمدرضا مهدوی، داریوش یزدانی، علیرضا امامی‌فر، امید نورافکن، کاوه رضایی، یونس دلفی و علی قلی‌زاده برای شارلروا بازی کردند و حالا نوبت به امیرحسین حسین‌زاده رسیده است. هافبک توانایی که با حضور در بلژیک دو هدف دارد. ابتدا به دست آوردن جایگاهی ثابت و سپس حضور در لیست اسکوچیچ برای جام جهانی 2022. اتفاقی که می‌تواند هم برای شارلروا سودآور باشد و هم حسین‌زاده که رویاهای بزرگی را در فوتبال اروپا دنبال می‌کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.