یکشنبه، ۱۴ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir


علی‌اکبری: با این برد به کارم ادامه می‌دهم

هالک نه، من امیر هستم

فایتر نام‌آور ورزش ایران بعد از دو شکست بد در مسابقات وان چمپیونشیپ، توانست اولین برد خود را بسیار قدرتمندانه و عالی به دست بیاورد. بردی حیاتی که حالا او را مصمم کرده که باز هم در این ورزش بماند. امیر علی اکبری بعد از جدایی‌اش از کشتی فرنگی، وارد هنرهای رزمی شد و درخشش فوق‌العاده‌ای داشت؛ بردهای متوالی که چهره او را در ورزش از کشتی فرنگی هم درخشان‌تر کرد. کار به جایی رسید که او حتی با UFC که معتبرترین لیگ در دنیا است هم قرارداد امضا کرد و نام خود را در دنیا بر سر زبان‌ها انداخت. به همین دلیل هم بود که کسی از او توقع شکست نداشت. وقتی دو بار در وان چمپیونشیپ ناک اوت شد ناخودآگاه نگاه‌ها به او تغییر کرد.

باید تبریک گفت که مسابقه سختی را بردی.

واقعاً سخت بود. حریف قلدری بود و بردهای زیادی را کسب کرده بود و یک کمی کار را برای من دشوار کرده بود.
برد خوبی بود، بخصوص بعد از چند باختی که آوردی و تحت فشار بودی.
لطف خدا و محبت امیرالمؤمنین(ع) و آقا صاحب الزمان(عج) بود. برایم سخت بود ولی تصمیم گرفته بودم که شرایط را تغییر بدهم و برای همین در این یک سال خیلی زحمت کشیدم؛ مخصوصاً شش ماه اخیر را.
ولی قبول ‌داری که کمی هم به این خاطر بود که خودت از دوران اوج فاصله گرفته بودی؟
دنیای قهرمانی همین است. نگاه به افراد با یک برد یا یک باخت تغییر می‌کند.
تا در یک پروژه شکست خوردم تقریباً همه طردم کردند و همین برایم سخت شده بود. خیلی در این چند سال عذاب کشیدم. باید خودم را ثابت می‌کردم. با ورود به چمپیونشیپ هم اوضاع خیلی خوب پیش نرفت. خیلی سعی کردم در چمپیونشیپ شروع خوبی داشته باشم اما نشد و همین روزها و ماه‌های گذشته را برای من سخت کرده بود.
دو ناک اوت از امیر علی اکبری قابل قبول نبود.
برای خودم هم واقعاً قابل پذیرش نبود. به همین دلیل هم رفتم سراغ آقای استکی که در این شش ماه هم با کار کردن روی نقاط ضعفم برای حضور در این مسابقات آماده شدم.
خیلی‌ها اعتقاد دارند که امیر علی اکبری هالک واقعی ایران است.
قبلاً هم گفتم که خیلی علاقه‌ای به اسامی اینگونه ندارم، همان امیر برایم از هر چیزی بهتر است. همیشه سعی کردم که با غیرت برای کشور کار کنم و خیلی به عنوان و اسامی توجهی نداشتم.
ولی آبروداری کردی؟
همیشه و در هر رویدادی که به میدان مسابقه رفتم هدفم همین بود که برای کشورم مبارزه کنم و پرچم ایران بالا باشد.
با این وضعیت باید دوباره شاهد درخشش امیر علی اکبری در قفس باشیم.
به امید خدا. فعلاً که چند ماهی احتمالاً مسابقه‌ای در کار نیست اما قصد دارم که حالاحالاها در قفس باشم و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنم.
حریف ایتالیایی را چطور دیدی؟ خیلی در مراسم وزن‌کشی شلوغ‌کاری نکرد.
نه به هیچ عنوان؛ خیلی رفتار حرفه‌ای داشت و در مسابقه هم بسیار قدرتمند ظاهر شد. البته غیر از این هم توقع نداشتیم چون کارنامه خوبی داشت. در این مدت چندین بار فیلم مبارزه او را آنالیز کرده بودیم و خیلی خوب در جریان قرار گرفته بودیم که چه می‌کند. در مبارزه منتظر ماندم تا سرانجام با حمله فایتر ایتالیایی برنامه خودم را عملی کنم. واقعاً گردن‌کلفت بود و تمام برنامه این بود که در حمله‌های او مشت بزنیم و او را پایین ببریم. دقیقاً همین اتفاق هم افتاد.
بحثی بود که شاید با شکست در این مسابقه دیگر در قفس به میدان نروی؟
دوست نداشتم که خاطره بدی از من به جا بماند. به همین دلیل می‌خواستم خودم را محک بزنم. اگر شکست می‌خوردم شاید این تصمیم را می‌گرفتم اما چون برنده شدم به نظرم می‌توانم باز هم با قدرت به کارم ادامه بدهم. البته در این برد علیرضا استکی نقش مهمی داشت و خیلی به من کمک کرد که نقاط ضعفم برطرف شود.

اولین برد در مسابقه سوم

امیر علی اکبری در سومین مسابقه خود، اولین بردش را کسب کرد. بعد از دو ناک اوت امیر در سومین مسابقه‌اش حریف ایتالیایی را شکست داد. امیر با این برد به حضورش در این مسابقات ادامه می‌دهد و به احتمال بسیار زیاد 5 ماه دیگر او یک مسابقه مهم دیگر را برگزار می‌کند. هنوز نه زمان قطعی شده و نه حریف مشخص است اما قطعاً او به کارش در این رقابت‌ها ادامه می‌دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.