سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

صالحی‌امیری: حضور خسروی‌وفا، بار را از دوش من برداشت

صالحی‌امیری: حضور خسروی‌وفا، بار را از دوش من برداشت
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، سیدرضا صالحی امیری در پایان انتخابات مجمع کمیته ملی المپیک اظهار داشت: آن چیزی که در چهار سال و نیم گذشته دنبال می‌کردیم، به چند اصل مشخص متکی بود. اصل اولی که از ابتدا تا انتها عنوان کردم، اصل انسجام و وفاق همدلی میان نهادهای ورزش است. این نه به عنوان شعار، بلکه به عنوان یک الزام برای تداوم ورزش قهرمانی در ایران مطرح است. با شناختی که از حمید سجادی و محمود خسروی‌وفا دارم، حتماً این مسیر تداوم پیدا خواهد کرد و در مسیر است که ورزش قهرمانی امکان جهش به سمت قله‌ها را خواهد داشت.

وی افزود: ورزش یک جسم و یک روح دارد. جسم ورزش، سکو و سکه و قهرمانی است، ولی روح ورزش همان اخلاق و معرفت و انسانیت است. فلسفه ورزش در ایران اسلامی یعنی تربیت انسان‌های متعالی و با اخلاق.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: نکته سوم این است که مجموعه‌ای از بزرگان در سراسر کشور همگی الطاف بسیار زیادی به من حقیر داشتند، به ویژه در آستانه انتخابات محبت‌های بیشتری به من داشتند. من از محبت‌های همه عزیزان و قهرمانان و پیشکسوتان و مدیران صمیمانه تشکر می‌کنم. حضور خسروی‌وفا، بار را از روی دوش من برداشت و از او تقدیر و تشکر می‌کنم که علی‌رغم همه مقاومت‌هایی که داشت، پیشنهاد من و سجادی را پذیرفت. با حضور او، آینده بسیار خوبی را برای کمیته ملی المپیک می‌بینم.

صالحی امیری عنوان کرد: از همه اصحاب رسانه که در این نزدیک به ۵ سال همکاری خالصانه و صادقانه داشتند و در همه رویدادها در کنار ما بودند، تشکر می‌کنم. مطمئن باشید بدون داشتن یاری به نام رسانه، عملاً در توسعه ورزش قهرمانی موفق نمی‌شدیم و از این به بعد هم نخواهیم شد. شخصاً نسبت به آینده کمیته المپیک خوش‌بین هستم و باور دارم که با حضور فعال سجادی و همچنین حضور قوی خسروی‌وفا، آینده نویدبخشی را در کمیته المپیک خواهیم دید.

محمود خسروی‌وفا پس از رای‌گیری انتخابات مجمع کمیته ملی المپیک، با کسب ۲۸ رای رییس کمیته ملی المپیک و جانشین صالحی‌امیری شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.