پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

اول هم‌تیمی، بعد رقیب

مهرماهِ پرماجرای طارمی و سردار

مهرماهِ پرماجرای طارمی و سردار

 سردار آزمون و مهدی طارمی که بازیکنان لورکوزن و پورتو هستند، این فصل و با پیراهن این دو تیم در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم می‌روند. یک بازی جذاب برای ما ایرانی‌ها در بالاترین تورنمنت باشگاهی فوتبال جهان. تاریخ دقیق تقابل لورکوزن و پورتو نیز مشخص شده است. بر این اساس دو تیم ابتدا 12 مهرماه مقابل هم و به میزبانی پورتو در ورزشگاه دراگائو بازی می‌کنند و سپس روز بیستم همان ماه بازی برگشت را در بای‌آره‌نا انجام می‌دهند.
لیگ قهرمانان اروپا در فصل
2023-2022 نیز از تاریخ 12 شهریورماه آغاز می‌شود. لورکوزن در بازی نخست میهمان بروژ در بلژیک است، بازی دوم را برابر اتلتیکومادرید در آلمان انجام می‌دهد و سپس برای بازی سوم به پرتغال سفر می‌کند. برنامه 3 بازی ابتدایی پورتو نیز به این شکل است. ابتدا برابر اتلتیکومادرید در پایتخت اسپانیا، سپس مقابل بروژ در پرتغال و بازی سوم هم تقابل با لورکوزن در ورزشگاه دراگائو.
سردار آزمون و مهدی طارمی در روزهای پایانی شهریورماه وارد اردوی تیم ملی ایران می‌شوند تا در دو بازی تدارکاتی مقابل احتمالاً اروگوئه و سنگال به میدان بروند. تیم ملی روز اول مهرماه مقابل اروگوئه به زمین می‌رود و بازی با سنگال هم پنجم مهرماه برگزار می‌شود. یعنی سردار آزمون و مهدی طارمی مهرماهِ پرماجرایی را پشت سر خواهند گذاشت، چرا که ابتدا کنار هم باید به مصاف اروگوئه و سنگال بروند و درست یک هفته بعد از بازی دوم، در ترکیب لورکوزن و پورتو قرار می‌گیرند و مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند.
احتمالاً در اردوی تیم ملی کری‌هایی نیز بین این دو بازیکن رد و بدل خواهد شد. ستاره‌هایی که برخلاف برخی اخبار، هیچ مشکل یا اختلافی با هم ندارند و هر دو می‌کوشند تا تیم ملی را در مسیر رسیدن به موفقیت همراهی کنند. آنها یک بار در گفت‌و‌گو با ایران ورزشی این موضوع را تأیید کردند و یکی دو مرتبه هم استوری‌هایی در اینستاگرام با این مضمون منتشر کردند. از حالا هم دل‌مان را برای تقابل جذاب این دو در لیگ قهرمانان اروپا صابون می‌زنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.