پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

جدایی‌ام شایعه است، می‌مانم و می‌جنگم

جهانبخش: دو هفته، هر روز با لوکادیا صحبت می‌کردیم

جهانبخش: دو هفته، هر روز با لوکادیا صحبت می‌کردیم

علیرضا جهانبخش حتی زمانی که فرصت کوتاهی برای بازی در ترکیب فاینورد به دست می‌آورد، تأثیر خودش را می‌گذارد و خط تهاجمی فاینورد را به نقطه‌ای خطرناک برای رقبا تبدیل می‌کند. ستاره ایرانی فاینورد بعد از درخشش مقابل هیرنفین، برابر امن و تنها یک دقیقه پس از حضور در زمین با پاس گلی تماشایی سانتیاگو خیمنز را در موقعیت گلزنی قرار داد تا مهاجم جوان مکزیکی، اولین گلش برای سفید و قرمزپوشان روتردام را به ثمر برساند. این گل باعث شد تا ستاره مکزیکی فاینورد برای تشکر در آغوش وینگر ایرانی فاینورد قرار بگیرد.

علیرضا جهانبخش بعد از درخشش مقابل هیرنفین، برابر امن و تنها یک دقیقه پس از حضور در زمین با پاس گلی تماشایی سانتیاگو خیمنز را در موقعیت گلزنی قرار داد تا مهاجم جوان مکزیکی، اولین گلش برای سفید و قرمزپوشان روتردام را به ثمر برساند. این گل باعث شد تا ستاره مکزیکی فاینورد برای تشکر در آغوش وینگر ایرانی فاینورد قرار بگیرد. اتفاقی که نشان می‌دهد خیمنز در همین مدت کوتاه توانسته ارتباط خوبی با بازیکنان برقرار کند. موضوعی که خودش در مورد آن این‌طور به تحسین جهانبخش می‌پردازد: «علی شخصیت فوق‌العاده‌ای است. من در واقع به جز جهانبخش، پیوند خوبی با کل گروه دارم. امیدوارم که تا پایان آن را حفظ کنیم. ما قادر به انجام کارهای بزرگ هستیم.»
جهانبخش که مدتی بود مصاحبه نمی‌کرد و دور از رسانه‌ها بود، درباره حضور مقابل امن، تغییر پیروزی یک بر صفر با 4 بر صفر و تأثیری که روی روند بازی گذاشت، به ایران ورزشی می‌گوید: «خوشحالم که با وجود حضور کوتاه در زمین توانستم به فاینورد کمک کنم و پیروزی ارزشمند و پرگلی به دست بیاوریم. درست است فرصت کمی در اختیارم بود که برای تأثیرگذاری کافی نبود اما باید از آن استفاده می‌کردم. از این به بعد هم داستان همین است. می‌خواهم از تمام فرصت‌ها استفاده کنم و جایگاهم را پس بگیرم. امیدوارم از این به بعد شرایط بهتر شود و هم من بتوانم برای فاینورد مؤثر باشم و هم تیم ما به همین روند ادامه بدهد.»
از چند روز قبل اخباری مبنی بر جدایی جهانبخش از فاینورد و حضور او در تیمی دیگر به گوش می‌رسید. علیرضا اما تمام این اخبار را تکذیب می‌کند: «اخبار جدایی‌ام از فاینورد واقعیت نداشت و فقط در حد شایعه و گمانه‌زنی بود. من هرگز تصمیمی برای ترک فاینورد ندارم و می‌خواهم بمانم، مبارزه کنم و به جایگاهی که مورد نظرم است، برسم. شک ندارم با تلاش به خواسته‌ها و اهدافم می‌رسم.»
جهانبخش زمانی که عضو برایتون در لیگ برتر انگلیس بود، با یورگن لوکادیا ارتباط نزدیکی داشت. آنها همزمان عضو باشگاه انگلیسی بودند اما حالا جهانبخش در فاینورد بازی می‌کند و لوکادیا برای پرسپولیس. مهاجم هلندی پرسپولیس اما در مصاحبه‌ای تأکید کرد که از جهانبخش برای حضور در ایران مشورت گرفته است. از علیرضا پرسیدیم چه صحبت‌هایی میان او و لوکادیا رد و بدل شده که در پاسخ می‌گوید: «دو هفته قبل از اینکه لوکادیا به پرسپولیس بیاید، هر روز با هم صحبت می‌کردیم. صحبت‌های ما هم راجع به فرهنگ ایران، شرایط زندگی در تهران و باشگاه پرسپولیس بود. پرسش‌های بسیاری در ذهن او بود که سعی کردم به تمام آنها جواب بدهم.»
جهانبخش درباره اینکه چه مشاوره‌ای به لوکادیا داده، می‌گوید: «به لوکادیا گفتم قبل از اینکه قرارداد امضا کنی، دو سه روز به تهران برو و شرایط را از نزدیک ببین. البته فرصتی برای او فراهم نشد که این کار را انجام بدهد. چون نقل و انتقالات ایران رو به پایان بود. یورگن یک شرایط خوب در خارج از اروپا می‌خواست که به پرسپولیس پیوست. الان که با هم صحبت می‌کنیم، بابت اینکه در ایران است، ابراز خوشحالی می‌کند. در برایتون هم همیشه درباره ایران صحبت می‌کردیم اما حالا که خودش کشورمان را دیده، از شرایط راضی است. او دوست داشت در ایران بازی کند و امیدوارم بتواند خوب کار کند و اثر بگذارد چون هم پسر خوبی است و هم فوتبالیستی فوق‌العاده.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.