دوشنبه، ۱۵ خرداد ۱۴۰۲

https://inn.ir

دلایل نگارش نامه شرکت پیشکسوتان پرسپولیس به رئیس جمهور

خصوصی‌سازی ، غیبت در هیأت مدیره و بی‌توجهی به 2 نفر

روز گذشته انتشار نامه شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس خطاب به رئیس‌جمهور برای برخی از قدیمی‌های پرسپولیس جالب بود. در این نامه، شرکت پیشکسوتان به این نکته اعتراض کرده بود که به آنها در امور مهم توجهی نمی‌شود و در بسیاری از موارد نادیده گرفته می‌شوند. اما نگارش و انتشار این نامه دلایل متعددی داشت. یکی از دلایل نگارش این نامه و درخواست از رئیس‌جمهور این بود که اخیراً دو پیشکسوت باشگاه پرسپولیس برای مسأله‌ای به وزارت ورزش مراجعه کرده بودند اما کارشان انجام نشده بود در حالی که وزارتخانه جواب همین نامه را برای استقلالی‌ها داده بود. در بحث خصوصی‌سازی هم پیشکسوتان از این ناراحتند که چرا بعد از دعوت از آنها و حضور نمادین‌شان در جلسه واگذاری سهام باشگاه سراغی از آنها گرفته نشد. پیشکسوتان پرسپولیس می‌گویند در مسأله واگذاری باید بیشتر از اینها به این گروه توجه می‌شد و در این کار دخیل می‌شدند. پیشکسوتان پرسپولیس مثالی می‌زنند و می‌گویند وقتی وزارت صنعت می‌خواهد اقدامی انجام دهد حتماً مدیران کارخانه‌های بزرگ را جمع می‌کند و نظر آنها را به‌صورت مشورتی می‌گیرد اما اتفاقی که در جلسه قبلی رخ داد به نوعی صورت مسأله و فرمالیته بود و بعد از آن سراغی از پیشکسوتان نگرفتند. موارد گله گذاری ‌زاری‌های پرسپولیس یکی، دو تا نیست. آنها به ترکیب هیأت مدیره معترضند و می‌گویند چرا در حالی که در هیأت مدیره استقلال تعدادی پیشکسوت از این باشگاه حضور دارد، از پیشکسوتان پرسپولیس در ترکیب هیأت مدیره استفاده‌ای نشده است. تنها پیشکسوت حاضر در این جمع دکتر بیژن ذوالفقارنسب بود که او هم کنار رفت و حال اثری از پیشکسوتان در بدنه مدیریتی باشگاه دیده نمی‌شود.
نکته اینجاست که شرکت پیشکسوتان طی یک سال گذشته سکوت کرده بود که این سکوت با اعتراض برخی پیشکسوتان پرسپولیس همراه شد و این شرکت را به انفعال و کم کاری متهم کردند اما اتفاقی که برای یکی، دو پیشکسوت در وزارتخانه افتاد و برخی مسائل دیگر کاری کرد تا آن نامه بلند بالا خطاب به ریاست جمهور نوشته شود. از سوی دیگر حدود 40 تا 50 پیشکسوت پرسپولیس زیر همین نامه را امضا کرده‌اند و قرار است برای دفتر رئیس‌جمهور ارسال کنند ضمن اینکه قرار شده نامه دوباره‌ای با سربرگ پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس هم نوشته شود و مشکلات به سمع و نظر آیت‌الله رئیسی برسد.

واکنش های مثبت به نامه پیشکسوتان

این نامه واکنش‌های مثبتی هم برای شرکت پیشکسوتان داشت و تمام ستادهای ریاست جمهوری منتخب مردم با در نظر گرفتن این نامه درباره ریز مشکلات جویا شدند تا مشکلات به سمع و نظر رئیس‌جمهور و دولت برسد. انتقاد شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس از یک سو نیز خیلی زود جواب روشنی گرفت و دکتر مسکنی، معاون وزارت تعاون در نشست خبری روز گذشته‌اش اعلام کرد ما کاملاً پشت پیشکسوتان هستیم و واگذاری سهام هم باید از همین طریق و به همین سبک صورت پذیرد. وی اعلام کرد پیشکسوتان و هواداران پرسپولیس بودند که این برند را ساختند و این وزارتخانه از هیچ کمکی به آنها دریغ نمی‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.