سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

مطهری: بازی با پیکان از نظر تاکتیکی پیچیده و سخت است

مطهری: بازی با پیکان از نظر تاکتیکی پیچیده و سخت است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پیکان اظهار داشت: واقعا با توجه به مدل فوتبالی که در این 3 هفته ارائه دادیم نتیجه خوبی نگرفتیم. خودم این را می دانم. در جدول شرایط خوبی نداریم اما شرایط جدول ثابت نیست. جا به جایی زیاد است.

وی افزود: در این سه چهار هفته اتفاقاتی افتاده که نمی خواهم در موردش صحبت کنم ولی این شعار همیشگی من است که در زندگی ام هم وجود دارد. همیشه باید قوی تر از بهانه هایمان باشیم. برای خودم همیشه اینطور بوده، نمی خواهم به مشکلات اشاره کنم ولی به اندازه فوتبالی که بازی کردیم امتیاز جمع نکردیم. خودم این را می دانم. ان شاالله فردا با یک بازی خوب و قابل احترام، اولین سه امتیاز را دشت می کنیم. بازی فردا از نظر تاکتیکی، پیچیده و سخت است. خودم این را می دانم. پیکان، کادرفنی خیلی خوب و زحمت کشی دارد , دوست دارند فوتبال بازی کنند. فلسفه ما هم در نساجی فوتبال روبه جلو و قابل احترام بازی کنیم.

سرمربی نساجی گفت: امیدوارم در تک تک این لحظاتی که مثل بازی شطرنج است تمرکز لازم را داشته باشیم تا بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم. خودم در پیکان دو سه سال کار کردم. این باشگاه ساختار  و فضای خوبی دارد. کار را برای مربیان راحت می کند. می دانم بازی زیبایی از جانب هردو تیم می شود.

مطهری در خصوص اینکه آیا از فعالیت نقل و انتقالاتی باشگاه نساجی رضایت دارد، عنوان کرد: از مالک و مدیرعامل باشگاه تشکر می کنم. در حد توانشان پای تیم ایستادند و زحمت کشیدند. هیچ گلایه ای نیست. کارشان را واقعا خوب انجام می دهند. با توجه به بضاعتمان یارگیری کردیم. بچه هایی بودند که از سال گذشته در این تیم خیلی زحمت کشیدند. سعی کردیم اسکلت تیم را حفظ کنیم.

وی افزود: 4بازیکن هم اضافه کردم. از شرایط راضی هستم. ما شرایط خیلی از تیم ها را نداریم ولی من هیچ وقت دنبال بهانه نیستم. همیشه سعی کردم تیم خوب درست کنیم چون به کار تیمی اعتقاد دارم. آن هایی که ریز بینانه فوتبال را دنبال می کنند مدل فوتبال ما را دیدند. بچه های خودم را ستایش می کنم. واقعا فوق‌العاده کار کردند ولی از نظر نتیجه گیری می توانستیم بهتر عمل کنیم.

سرمربی نساجی در مورد اینکه اکثر کشورها از VAR‌ استفاده می‌کنند، گفت: با خودم از اول فصل عهد کردم که در مورد داوری صحبت نکنم . پای صحبت هایم هستم اما این یک تاکتیک شده  که قبل و بعد از بازی روی داوری فشار می گذارند و متاسفانه اتفاقاتی می افتد. ولی من که این تصمیم را گرفتم دوست دارم این راهم را ادامه بدهم و داوران عزیزمان هم تحت فشار قرار نگیرند. بعضی این فشار را ایجاد می کنند. دوست دارم آن ها کار خودشان را به نحو احسن انجام بدهند و مثل یک قاضی، عادلانه قضاوت کنند.

وی تصریح کرد: من نمی خواهم صحبت کنم اما اشاره کردید که در دو هفته گذشته چه اتفاقی برای تیم من افتاده، ولی باز صحبتی در این موضوع ندارم چون می دانم داوران ما بهترین هستند. VAR از اهم واجبات است. از نان شب واجب تر است. امیدوارم این مانور تبلیغاتی نباشد و هر عزیزی بر مسند کار می نشیند کار VAR‌را انجام بدهد. این نیاز همه تیم ها است که عدالت رعایت شود.

مطهری در فراهم شدن شرایط حضور بانوان در ورزشگاه وطنی اظهار داشت: به نظر من نکته مهم و بارز این سه هفته لیگ ورود بانوان است. به فدراسیون و افرادی که این کار را به سرانجام رساندند تبریک می گویم. در تمام دنیا یا کشور خودمان، حق طبیعی بانوان است که تیم مورد علاقه شان را حمایت کنند. آن ها سینما، کنسرت و... می‌روند. نمی‌دانم به چه دلیلی نمی توانند وارد ورزشگاه ها شوند. ورود بانوان به ورزشگاه 20سال کار فرهنگی است چون فضای استادیوم را پالایش می کند. دیگر پدری را نمی‌بینید که گوش بچه اش را بگیرد تا بعضی از حرف‌ها را نشنود.

وی افزود: ورود خانم ها واقعا حیاتی است. اتفاق خیلی خوبی در ورزشگاه آزادی افتاده، دوست دارم در همه ورزشگاه ها بیفتد. تیم ها هواداران خودشان را دارند. برای نساجی هم بانوانی هستند که واقعا حمایت می کنند و هوادار واقعی هستند. دوست دارند بیایند تیمشان را تشویق کنند. ساز و کار باشگاه و ورزشگاه وطنی هم برای این کار آماده است. امیدوارم این اتفاق در همه ورزشگاه‌ها بیفتد و بانوان عزیز نساجی چی هم بتوانند بیایند و تیم‌شان را تشویق کنند.

سرمربی نساجی در خصوص انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: فردا بازی حساسی داریم و دوست ندارم غیر از مسائل فنی بازی صحبت کنم. امیدوارم فردی انتخاب شود که به نفع فوتبال کار کند و فوتبال ما سودش را ببرد. نهایت آرزویم برای هر عزیزی که انتخاب می شود همین است.

او درباره اینکه آیا مربیان تیم ملی بازی‌های نساجی را رصد می‌کنند؟ گفت: مطمئنم اعضای تیم ملی حتما بازی ما را رصد می‌کنند. مربی تیم‌ ملی هم با من ارتباط دارند. شاید حضوری نیایند اما غیر حضوری رصد می‌کنند.

مطهری در پایان درباره وضعیت مسعود شجاعی هم تصریح کرد: او فوتبالیست بزرگ و یک جنتلمن است و من روی او حساب کرده‌ام. مصدومیتی داشت که بهبود پیدا کرده و فردا در لیست ما خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.