شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱

پیشنهاد مصری در آب‌نمک

الاهلی نه، ایران گزینه اصلی کی‌روش

الاهلی نه، ایران گزینه اصلی کی‌روش

آینده نیمکت تیم ملی ایران وابستگی فراوانی به نتیجه انتخابات فدراسیون فوتبال دارد. اگر میرشاد ماجدی بماند، اسکوچیچ به کارش در تیم ملی ادامه می‌دهد و اگر مهدی تاج به فدراسیون فوتبال برگردد، احتمالاً باید شاهد تغییراتی روی نیمکت باشیم. کی‌روش گزینه اصلی تاج است و به همین خاطر پیشنهاد باشگاه الاهلی مصر را در آب‌نمک نگه داشته تا شاید شرایط برای بازگشت او به ایران فراهم شود و سومین حضور در جام جهانی را همراه تیم ملی تجربه کند.

تیم ملی ایران به جرأت تنها تیمی است که تکلیف قطعی نیمکتش برای حضور در جام جهانی 2022 هنوز مشخص نشده. آن هم در شرایطی که کمتر از سه ماه تا آغاز رقابت‌ها زمان باقی مانده و تمام تیم‌ها از حالا حتی می‌دانند قرار است با چه روش و سیستمی به زمین بروند. باور کنید حتی آنالیز رقبا هم برای کادرفنی تمام تیم‌ها به پایان رسیده و آنها از ستاره‌های حریفان به شناخت کامل رسیده‌اند. با این حال اما دراگان اسکوچیچ هنوز نمی‌داند آیا سه ماه دیگر روی نیمکت تیم ملی ایران می‌نشیند یا نه؟

انتخابات فدراسیون فوتبال امروز برگزار می‌شود. انتخاباتی که می‌تواند به ابهام درباره آینده نیمکت تیم ملی پایان بدهد. اگر میرشاد ماجدی به‌عنوان رئیس فدراسیون به کار خود ادامه بدهد، خیال اسکوچیچ بابت حضور در جام جهانی آسوده خواهد شد. با اینکه صدای ماجدی در جلسه کمیته فنی را روی اسپیکر گذاشتند و او تأکید کرد که اسکوچیچ از تیم ملی اخراج شده اما او حالا از سرمربی کروات حمایت می‌کند و مدعی است در صورتی که رأی بیاورد، از اسکوچیچ قاطعانه حمایت خواهد کرد.
حتی در هفته‌ها و ماه‌های اخیر بارها نام علی دایی به میان آمده و البته مذاکره‌ای که ماجدی با او انجام داده اما سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال تمام این اخبار را تکذیب می‌کند. او مدعی است صحبتش با علی دایی کمتر از یک دقیقه بوده و پیشنهادی برای سرمربیگری تیم ملی هم به او نداده است. درست برخلاف نظر خداداد افشاریان به‌عنوان یکی از اعضای هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال و البته شخص علی دایی که عادت ندارد صحبت‌هایی غیرواقعی به زبان بیاورد. مهدی تاج اما مدعی شد در صورت بازگشت به فدراسیون فوتبال، با کارلوس کی‌روش مذاکره می‌کند و برای حضور او روی نیمکت تیم ملی تمام تلاشش را انجام می‌دهد. به همین دلیل و با حضور احتمالی تاج روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال، نام کارلوس کی‌روش هم به‌عنوان یک گزینه مهم مطرح می‌شود و چه بسا هم خیلی سریع مذاکره با او هم آغاز شود. کارلوس کی‌روش اما بعد از پایان همکاری با تیم ملی ایران، ابتدا به امریکای جنوبی رفت و هدایت کلمبیا را برعهده گرفت. دوران حضور کی‌روش روی نیمکت کلمبیا به حضور در جام ملت‌های امریکای جنوبی و حذف در یک چهارم نهایی ختم شد. مصر تیم بعدی بود که با کی‌روش مذاکره کرد و او را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت نشاند. ماحصل حضور کی‌روش در تیم ملی مصر، نایب‌ قهرمانی در جام ملت‌های آفریقا و حذف در پلی‌آف پایانی صعود به جام جهانی بود. همین نتایج باعث شده تا کارلوس کی‌روش همچنان در مصر خواهان داشته باشد. باشگاه الاهلی مصربرای جذب کی‌روش با او مذاکراتی انجام داده اما هنوز پاسخ روشنی از سوی این مربی پرتغالی دریافت نکرده. دلیلش هم مشخص است. کارلوس کی‌روش که بعد از صحبت‌های مهدی تاج، یک پست از زمان حضورش روی نیمکت تیم ملی منتشر کرد، منتظر پایان انتخابات است تا شاید چمدان خود را ببندد، به ایران بیاید و حضور در سومین جام جهانی متوالی را تجربه کند.
بسیاری از بازیکنان تیم ملی رابطه حسنه‌ای با کی‌روش دارند و مربی پرتغالی هم شناخت بالایی از تیم ملی دارد. با این حال باید ببینیم چه اتفاقی در انتخابات فدراسیون فوتبال رخ می‌دهد و آیا با حضور تاج و با توجه به زمان اندک تا آغاز جام جهانی، باز هم کی‌روش با پیشنهاد بازگشت به ایران موافقت خواهد کرد یا نه؟

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.