سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

داوران باتجربه برای سرخابی‌ها انتخاب می‌شوند

رضا مهاجری: رقابت با استقلال جنگ نابرابر است

رضا مهاجری: رقابت با استقلال جنگ نابرابر است

رضا مهاجری سرمربی نفت مسجدسلیمان اگرچه بازی با تیم‌هایی مثل استقلال را جنگ نابرابر می‌داند اما امیدوار است تیمش بتواند با حمایت هواداران بازی خوبی انجام دهد و به امتیاز برسد. مهاجری که از هواداران نفت مسجدسلیمان گلایه‌مند است، از آنها می‌خواهد به ورزشگاه بیایند و در این بازی مهم از هفته چهارم، تیم را حمایت کنند.

بازی سختی مقابل استقلال دارید. مقابل تیمی که برای رسیدن به صدر جدول تلاش می‌کند و فقط برد می‌خواهد...
بله، ما امسال بازی راحت نداریم. در این ۳ هفته لیگ برتر اتفاقاتی افتاد که نشان می‌دهد لیگ پربارتر از قبل شده. مثلاً ما مس کرمان را بردیم. مس کرمان هفته دوم پیکان را شکست داد و پیکان هم آمد و ما را برد. کلاً چرخه سختی است. همان‌طور که گفتم لیگ پربارتر و سخت‌تر شده. رقابت سختی در این فصل داریم. در این چرخه ۷، ۸ تیم خیلی خوب بازیکن گرفتند، هزینه کردند و آماده شدند که هدف‌شان مشخص است. ۲ تیم مظلوم هم داریم که صنعت‌نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان هستند. این ۲ تیم واقعاً مثل شترمرغ هستند. نه معلوم است دولتی هستند نه معلوم است خصوصی هستند. نام نفت را دارند و مالکیت هم به عهده وزارت نفت است اما دریغ از کمک. داستان تیم‌های نفتی و وزارت نفت داستان یک بام و ۲ هواست. در کل به جز ۳ تیم نساجی، هوادار و تراکتور که خصوصی هستند، بقیه تیم‌ها به‌صورت صددرصد از منابع دولتی استفاده می‌کنند اما ما نمی‌توانیم. کاش این مشکل حل می‌شد که در شرایط برابر با هم رقابت می‌کردیم. شرایط ما و آبادانی‌ها سخت است و امکانات کمی داریم که کار را سخت می‌کند. خدا را شکر تیم خوبی بسته شد و ان‌شاءالله در بازی با استقلال که بازی سختی است بتوانیم روز خوبی برای هواداران‌مان رقم بزنیم.
هواداران هم این هفته می‌توانند به ورزشگاه بیایند که این مسأله کمک خوبی برایتان است.
بله، هواداران هم یار تیم هستند که امیدوارم بیایند و به تیم کمک کنند.
زنان هم در مسجدسلیمان به ورزشگاه می‌آیند؟
نمی‌دانم اما امیدوارم در همه شهرها زنان هم بتوانند به ورزشگاه بروند.
می‌دانید که در خوزستان زنان خیلی فوتبالی هستند و مثل یک کارشناس می‌توانند در مورد بازی‌ها نظر بدهند؟
بله، من در ۲، ۳ شهر این مسأله را تجربه کردم. در انزلی، قائمشهر و آبادان، فوتبال در خون مردم است و همه بخوبی از آن سر در می‌آورند. امیدوارم تیم‌های شمالی و جنوبی به خاطر اینکه هواداران متعصبی دارند و فوتبال را خوب می‌فهمند، همیشه موفق باشند.
در بازی با استقلال فکر می‌کنید می‌توانید امتیاز بگیرید؟
امیدوارم این‌طور شود. ما صددرصد توان‌مان را می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم که بهترین بازی را انجام دهیم. ما در بازی‌ گذشته هم درست است باختیم اما خیلی خوب کار کردیم و حق‌مان باخت نبود. به خاطر اینکه هجومی بازی می‌کنیم قطعاً فرصت به تیم مقابل می‌دهیم که این مسأله به ضررمان شد. البته در مقابل استقلال باید سختگیر باشیم و باهوش‌تر عمل کنیم.
فکر می‌کنم فکر و ذکر تیم‌تان مهدی قایدی است و بیشتر تلاش می‌کنید او را مهار کنید...
قایدی بالاخره بازیکن تأثیرگذاری است اما در کل استقلال مهره‌های زیادی دارد که در لحظه می‌توانند نتیجه را تغییر دهند. قایدی هم از ظرفیت بالایی برخوردار است و توانایی تغییر سرنوشت بازی را دارد.
به جز قایدی، کدام بازیکنان می‌توانند برای تیمتان دردسرساز شوند؟
به نظر من همه تیم‌شان تأثیرگذار هستند. شهباززاده، یامگا، محبی، هافبک‌ها و... همه خوب هستند. ماشاءالله آنقدر بازیکن خوب دارند که ۲ تیم همتراز تشکیل دادند. نیمکت‌نشینان اگر قوی‌تر از ترکیب اصلی نباشد اما ضعیف‌تر هم نیستند. اصول تیمداری را خوب رعایت کردند. شاید تیم الان بالانس نباشد اما در هر پستی ۲، ۳ بازیکن خیلی خوب دارند که می‌توانند تأثیرگذار باشند. آنقدر بازیکن خوب دارند که مرادمند و یزدانی با اینکه ملی‌پوش هستند اما هنوز به چرخه وارد نشدند.
تیم شما برای این بازی کامل است؟
بله، همه بازیکنان هستند. مجدمی مصدومیتی جزئی دارد که جدی
نیست.
چه صحبتی با هواداران‌تان دارید؟
هواداران همیشه انتظار دارند خوب بازی کنیم و نتیجه بگیریم. ما هم در مقابل انتظاراتی داریم؛ مخصوصاً از تماشاگران خوزستانی و بویژه مسجدسلیمانی‌ها که پرشور هستند. ما انتظار داشتیم در بازی با پیکان ما را همراهی می‌کردند و با اشتیاق بیشتری می‌آمدند اما استقبال چندانی نشد. آنها باید در عمل هم ثابت می‌کردند و می‌آمدند از تیم حمایت کنند. درست است مشکلات اقتصادی تأثیرگذار است اما وقتی باشگاه شرایط را برای رایگان شدن بازی فراهم می‌کند باید با انگیزه بیشتری می‌آمدند و حمایت می‌کردند.
شاید به خاطر اینکه دیر اعلام شد بازی با تماشاگر است؟
ببینید الان فضای مجازی و رسانه‌ها آنقدر سریع اطلاع‌رسانی می‌کنند که براحتی می‌شد از مسأله مطلع شد. دیر گفتن نمی‌تواند دلیل خوبی برای این نیامدن باشد. ضمن اینکه سامانه از ۴۸ ساعت قبل باز شد.
چه نظری در مورد تیم داوری دارید؟
پیام حیدری جزو داوران باتجربه است که به خاطر استقلال انتخاب شد. در واقع داوران باتجربه و کم‌اشتباه برای بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس انتخاب می‌شوند که استرس کمتری داشته باشند و این بازی هم قضاوت به حیدری رسید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.